Skocz do zawartości

[Amortyzator] jaki do 1000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jaki amorek polecacie do 1000 zł pod xc ,może być używany ale w dobrym stanie. Moja waga 45 kg. Osobiście zastanawiałem się na manitou markhor (pszepraszam jeśli źle napisałem) lub używaną rebą. Za odpowiedzi z góry dziękuję ( jeżeli używki to proszę o linki to aukcji ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć

 

Od 2 lat w XC używam Reby, jest super, twardsza od FOX-a ale wytrzymała

Wcześniej miałem FOX-a, bardziej komfortowy, ale po roku dostał luzy poprzeczne

Na Santuora Epixona- a przypadkiem nie patrz - porażka - XC w jego nazwie to jakiś żarcik....Może wyższe wersje tej firmy dadzą radę, nie wiem

Manitou nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Brat ma Markhora w rowerze i chodzi podobnie do mojej Reby, może nawet trochę lepiej. Ogółem bardzo przyjemny amortyzator, praktycznie nie wymaga żadnej ekstra regulacji (jak tokeny w RS) żeby chodził dobrze. Z Suntourów miałem okazję testować Raidona (niższy od Aiona) i Axona (wyższy), oba chodzą zauważalnie gorzej niż Reba i Markhor. Wydają się mniej czułe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 45kg wogóle nie patrz na amortyzatory z negatywną sprężyną stalową (wszystkie suntoury, niektóre manitou w tym zdaje się markhor). Mój niespełna 10. letni syn tyle waży i ciągle użeram się z epixonem (przerobiłem różne kombinacje twardości sprężyn i ciśnienia i ciągle kicha).

Jeszcze napisz jaki rozmiar koła i jaka piasta to będzie łatwiej jakiś konkret wskazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam problem z opanowaniem skoku i odpowiedniej charakterystyki sprężyny (żeby nie napisać twardości). Potem przyjdzie czas na tłumienie. Od biedy mam egzemplarz z dobrych lat i wymiana oleju nie stanowi wielkiego wyzwania. We współczesnych jest to niemożliwe.

W RSie jak masz MC albo TK to zalej olej 2,5WT. 10min roboty a efekty wyraźnie odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...