Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] problem z pokrętłem


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Próbowałem wyregulować przerzutkę Shimano Nexus 7, jednak za bardzo odkręciłem pokrętło przy manetce. Efekt jest taki, że pokrętło odkręcone jest na maxa i nie jestem w stanie teraz go dokręcić i wyregulować.

 

Czy ktoś proszę mógłby mi doradzić co z tym fantem zrobić?

 

Z góry dziękuję!

Robert

 

problematyczne pokrętło.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrzuć na ostatni bieg, możesz odpiąć linkę od sterowania piasty to będzie łatwiej

pomiędzy baryłką a plastikowym pokrętłem jest sprężynka, jak ją ściśniesz to pokaże się gwint który spróbuj delikatnie wkręcić w manetkę. Jeśli się nie da to niestety uszkodziłeś gwint więc trzeba zdemontować linkę i gwintownikiem poprawić. Jeśli uszkodziłeś gwint tylko na baryłce to możesz go poprawić małym pilnikiem bez demontowania wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź.

Powiedziałbyś mi proszę jak odpiąć linkę od sterowania piasty? Próbowałem to znaleźć, ale niestety bez powodzenia. Na ten moment nie jestem w stanie ruszyć plastikowym pokrętłem, jest w takiej pozycji jak na zdjęciu, zablokowane. Być może po odpięciu linki będę w stanie zobaczyć sprężynkę i zrobić tak, jak doradziłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest real foto twojej manetki to wygląda jakbyś za mocno dokręcił baryłkę. Tam jest zwykły gwint odkręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

linkę odpina się zrzucając na 7bieg i wyciągając pancerz linki z uchwytu przy piaście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...