Skocz do zawartości

[Rower trekkingowy] Rekreacyjniy i na wypady 2-3 dniowe


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje roweru na początek, pojeździłem już rożnymi rodzajami i szukam roweru trekkingowego pod sakwy. Trasy mieszane asfalt/drogi leśne. Mam 187cm wiec pasuje mi rama 21.

Planuje wydać do 2000zl. Przeglądając różne sklepy znalazłem takie modele:

  1. Kross Trans 5.0 2019 - 1759zł

  2. INDIANA X-Road 5.0 - 1999zł (ten mi sie najbardziej podoba i ma najlepsze wyposarzenie co do ceny, jednak nigdzie nie moge go znaleźć dostępnego)

  3. Romet WAGANT 4 - 2299zł

  4. HOPRIDER 900 - 2499zł

 

Edytowane przez pamp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakiś zaproponować ?

Znalazłem jeszcze dwa takie:

MONTERIA MASSIVE 4.0 - 1759zł (tył Deore)

MONTERIA MASSIVE 5.0 - 2159zł ( tył Deore + hamulce hydrauliczne tarczowe Shimano M315)

czy za 2100zl znajdę crossa z takim wyposażeniem jak Massive 5.0 lub Indiana i starczy jeszcze na doposażenie w błotniki, bagażnik, oświetlenie, dynamo ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"KANDS AVANGARDE" i "LAZARO QUANTUM V4" oba kosztują po 2100zł dokupując lampy (200zl), dynamo (200zl w piaście) i błotniki (100-200zl) = ok 2700zl co równa się z cena proponowanego wcześniej "Northtec Bergon 2019" wszystkie 3 są bardzo fajne. tylko na crossie jest troszkę inna pozycja a nie miałem okazji dłużej na takim pojeździć. 90-95% będę jeździł po asfalcie.

Edytowane przez pamp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczny za pomoc, muszę gdzieś dorwać crossa i trochę się przejechać bo nie wiem w którym będzie wygodniej na trochę dłuższe 2-3dniow trasy z sakwami, cross i prosta kierownica a trekking z wygiętą kierownica i bardziej prosta pozycją.

podobno prądnica w piaście daje mniejsze obciążenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te modele są warte uwagi, czy lepiej "Northtec Bergon 2019" ?

Romet WAGANT 5 - 2370zl

ROMET WAGANT 6 - 2550zł

Kross Trans 8.0 - 2550zl

 

Zadaje dość głupie pytania, ale nie mam zielonego pojęcia o firmach rowerowych i za taka kwotę chciał bym kupić coś co posłuży długo. W moim miasteczku mam przedstawiciela firmy Romet z ich serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych latach montowali powietrzne.

https://allegro.pl/oferta/romet-orkan-5-rower-crossowy-deore-rama-21-srebrny-7940650780 tu jest powietrzny.

Ten Romet wypada najlepiej cena/wyposażenie - tu nie ma dwóch zdań. Inną sprawą jet czy rower się podoba - bo rower musi się podobać ! To rowery z 1017 - 2018 więc trzeba zobaczyć, czy gdzieś nie ma odprysku farby itd ... mogą być przebrane. Tak czy inaczej napęd Deore, przerzutka jako świecidełko XT :D 

Bagażnik to koszt z 80 złotych  - w każdym razie taki, jaki zakładają do trekkingów, dynamo w piaście tylko zabiera cenna energię. Coż - ja wole na dłuższe jazdy wziąć power banka - taki 5000 mA wystarczy na kilka ładowań - pojemność aku w lampkach jest znacznie mniejsza niż w przeciętnym smartfonie. Błotniki to też wydatek około 100 złotych.

Nie wiem po jakich to lasach chcesz jeździć - czy w piachu czy po utwardzonych duktach - jeżeli to drugie to warto tez spojrzeć na gravela - to rower właśnie do takich celów o bardzo komfortowej geometrii ale z barankiem i bez przedniego amortyzatora. Np: https://rower.com.pl/fuji-jari-2-3-1764691 Ale tu juz większy budżet nawet po negocjacjach :( Dla Ciebie rozmiar 56 lub raczej 58.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie pomyślałem o lampach na aku ładowanych np. pod usb. mam akurat porządny power-bank który utrzymał by je wiele razy + telefon.

Jeździć będę głównie asfalt 90-95% a a trakty leśne tylko utwardzone. Tego typu rowerów nie miałem okazji przymierzyć, a wygląda zaj***cie.  Kwota sporo ponad mój budżet ale chyba warto poczekać miesiąc na zakup.

Co miałeś na myśli pisząc:

Cytat

Tak czy inaczej napęd Deore, przerzutka jako świecidełko XT :D

Fuji Jari 2.3 akurat nie posiada napędu Deore tylko Sora/Alivio ale czy to źle przy tej cenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Orkanie 5 napęd Deore. Wrzucili tylko tylną przerzutkę XT - standardowy zabieg dla podniesienia atrakcyjności ale akurat ja na takiej zrobiłem w mtb 12 tkm i pracuje jak nowa : )

Źle nie źle .. ludzie latami jeżdżą, zresztą napęd się wymienia w miarę zużycia. To rower zupełnie inny niż cross - dla jednych gorszy ze względu na baranka, niższe posadowienie rowerzysty - jesteś bardziej w rowerze a nie na rowerze. Dla innych do zastosowań takich jak twoje - rower jedyny i wymarzony. Nie piszę tu konkretnie o tym Fuji choć bardzo lubię ale generalnie o gravelu (taka komfortowa, uterenowiona szoska pod sakwy). Marin Four Corners tez jest chwalony ale ja na nim nie jeździłem. Podobno już zbyt komfortowy - pozycja prawie jak na mieszczuchu.

Tak czy owak przed zakupem trzeba się przejechać. No i przyzwyczaić się do słabszych hamulców.

https://rower.com.pl/fuji-jari-1-5-1764692 tu model wyżej - alu rama, karbonowy widelec, Tiagra więc wszystko o 3 kg lżejsze - rakieta 10,5 kg  :D Po takim Krossie touringowym o wadze 17 kg to ten rower sam spod tyłka wyjeżdża :D Taperowana główka i sztywne osie - to nieźle jak na tą cenę. Pewnie z 15 % się utarguje bo jesień nie w tym sklepie to w innym. Ja bym celował w taki. Rowery niestety nie są tanie ; (

Tyle, że potem latami na nim jeździsz ... 1k w lewo czy w prawo na kilka lat to znowu nie tragedia ale oczywiście zawsze są uwarunkowania - pieniądze nam na drzewach nie rosną : (

Ja osobiście bym na takie traski crossa nie kupił bo to taki skundlony mtb ale to moje zdanie w którym mogę być odosobniony. Tak czy owak ten Romet za te pieniądze daje najlepszy osprzęt. Choć taperowanej główki i sztywnych osi nie ma : (

 

Edytowane przez wkg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie zmierzyć przekrój do wielkości ramy typu gravel, na ciasno? Powiedzmy że wychodzi mi 91-93cm. Zakochałem się w tym Fuji Jari 2.3, wersja 2.5 jest tańszy o 500zl. U mnie w miejscowości nigdzie takiego nie znajdę. Będę chyba musiał poszukać go w jakimś większym mieście, podjechać i się do niego przymierzyć ale chyba będzie ciężko z mojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego postu wiec zmuszony jestem napisać kolejny, znalazłem fajny poradnik jak mierzyć wysokość kroku u mnie wynosi 90-91cm z poradnika krok * 0,665= rozmiar ramy wychodzi 59,8 tak jak pisałem wcześniej będę zmuszony pojechać do jakiegoś dużego miasta i przymierzyć się do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiał bym na rozmiar 58, tu masz wątek z osobą o podobnych gabarytach, jest mowa o Jari 1.3, ale z tego co pamiętam wszystkie modele mają taką samą geometrię 

Cytat

Co do rozmiarówki, to jeżdżę na 58cm mając 188cm wzrostu i 91cm nogę. O ile dobrze pamiętam rozmiarówkę Fuji, to rozważałem nawet przymierzanie 56cm, chociaż ostatecznie tego nie zrobiłem, bo 58cm pasowała idealnie.

Cały wątek : https://forum.szajbajk.pl/topic/10828-fuji-jari-vs-cross/ 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc, mam bardzo ograniczony dostęp do dobrych sklepów z rowerami wiec chciałem jak najwięcej szczegółów ustalić wcześniej. Cały czas myślałem ze trekking bedzie idealny do moich potrzeb, dopiero tutaj dopwiedziałem sie że istnieje taka grupa jak Gravel.

Edytowane przez pamp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy trekking jest rowerem bardziej do miasta, nazwa jest myląca. Dużo asfaltu i sakwy, to bardziej bym widział albo jakiś model fitnessowy albo właśnie gravel. Różnica między nimi to głównie kierownica, w fitnessie prosta, w gravelu baranek.  Fitness to na przykład taki model: https://www.rowerymerida.pl/produkt1783/speeder-100-rower-merida.html . Gravel w podobnej cenie, wspomniany już Jari 2,5 ewentualnie Kross Esker 2.0 https://allegro.pl/oferta/kross-esker-2-0-wisniowy-srebrny-m-20-8445656508 .

Obydwa typy rowerów umożliwiają montaż bagażnika, błotników, itp. Różnice, to właśnie inna kierownica, fitnessy lepiej tez zwykle nadają się do jazdy w górach, mają większy zakres przełożeń.

Możesz też jeszcze popatrzeć na ofertę Decathlonu. Maja rowery obydwu typów w różnym budżecie, czyli np. gravel 

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-rc-120-id_8505088.html, ewentualnie wyższy model z prostą kierownicą (fitness): https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-500-fb-id_8548314.html : masz wszystkie mocowania pod bagażniki, sakwy, do tego dobry osprzęt klasy Sora. Ewentualnie wersja z barankiem : https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-500-id_8502354.html

Z tym, że pozycja na tych rowerach będzie dość sportowa, czyli z większym pochyleniem ciała do przodu. Czasem bardziej czasem mniej w zależności od modelu. Jeżeli preferujesz bardzo wyprostowaną pozycję, to lepszy może być mimo wszystko jakiś trekking lub cross.

Edytowane przez pp516
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to zdjęcie z strony producenta Indiana ma się do rzeczywistości ? czy jest aż taka różnica między nimi dla początkującego ? i jak ma sie do tego Claris ? Ja głównie będę jeździł 3-4x w tygodniu poza miastem, a z sakwami raz na 2-3 miesiące po 2-3dni.

indian.JPG

Edytowane przez pamp11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie na czym Ci bardziej zależy, ma to być:

- niezbyt szybka jazda w wyprostowanej pozycji, ma być przede wszystkim komfortowo, w tym przypadku taki trekking jak ta Indiana (16 kg wagi) będzie niezłym wyborem

- szybsza jazda w pozycji bardziej aerodynamicznej, może być bardziej sztywno, ale za to bardziej dynamicznie, w tym wypadku lepszy będzie fitness lub gravel (12-13 kg)

Wygląd roweru jest mniej istotny. osprzęt podobnie. Do wszystkich w/w typów bez problemu założysz bagażnik, błotniki, oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Gravele maja baaaaardzo komfortowa pozycje. 

No nie wiem. Całe lata jeździłem crossem, od kilku lat rowerem mtb 29 er. Ostatnio testowalem kilka graveli i jeden w końcu kupiłem. Pozycja na gravelu, mimo że dla mnie komfortowa była jednak  bardziej wyciągnięta do przodu i pochylona niż na crossie czy 29erze mtb. Do tego duża sztywność ramy i widelca. Dla mnie to jest ok, bo pozwala jeździć szybciej, ale dla większości osób niewprawionych typowy gravel będzie raczej postrzegany jako rower po prostu niewygodny. Zawsze można zresztą samemu spróbować. W Decathlonie jest to o tyle wygodne, że mają sporo modeli gotowych do testów i nie ma z tym problemu. Mają też coś z crossów, można od razu porównać (cross i trekking to praktycznie to samo). Np taki dość ciekawy model z 10 przełożeniami : https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside900-id_8405264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odpowiedź dostałem na zapytanie od Decathlon o jazdę próbną :

"dziękuję za Twoją wiadomość. 
Uprzejmie informuję, że istnieje możliwość wypożyczenia roweru na 3 dni. W tym celu należy się skontaktować bezpośrednio ze sklepem stacjonarnym ponieważ każdy sklep ma inne rowery, które może wypożyczyć."

 

Ciekawi mnie jeszcze jak to dokładnie wygląda, i ile trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...