Skocz do zawartości

[2020] Trek Procaliber 6


ostry2407

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyś mnie pytał o opinię to powiedziałbym że żona miała Procalibra 6 WSD 2019. Bardzo ładny rower.

Ale poza tym to dramat... Podczas 6 miesięcznej eksploatacji 4 razy był w serwisie na naprawach gwarancyjnych i przestał tam w sumie 6 tygodni... 

Ale żeby oddać sprawiedliwość serwisowi TREK to muszę przyznać że procedury napraw gwarancyjnych przebiegają sprawnie i wsyscy są bardzo mili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy wymieniana była korba. Najpierw Race Face na Race Face, potem RaceFace na SLX. Póżniej zatarła się tylna piasta a potem do wymiany poszła kaseta+bębenek+piasta ( wszystko na dystansie niecałych 1800km.

Dla porównania w moim Superfly6 nie psuło się nic na dystansie 5800km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem pobłażliwy. Wymieniłem oba Treki na modele konkurencji B)

Problem z korbą Race Face był ogólnie znany dealerom, a producent zamiast ogłosić akcję serwisową i powymieniać wszystkim korby na kompatybilne z resztą napędu ( w tym wypadku SLX/XT), czekał aż użytkownicy zjawią się na serwisie z porysowaną ramą. Korba zaciągała łańcuch podczas przejścia z zębatki 26 na 36 tak drastycznie, że trzeba było wyciągać go za pomogą narzędzi. Przy takich atrakcjach blednie problem z jakością piast.

Oczywiście Procaliber6 2020 jest już na NX, tak więc łańcucha nie powinien zaciągać... Chyba...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KNKS napisał:

Ale ja nie jestem pobłażliwy. Wymieniłem oba Treki na modele konkurencji B)

Problem z korbą Race Face był ogólnie znany dealerom, a producent zamiast ogłosić akcję serwisową i powymieniać wszystkim korby na kompatybilne z resztą napędu ( w tym wypadku SLX/XT), czekał aż użytkownicy zjawią się na serwisie z porysowaną ramą. Korba zaciągała łańcuch podczas przejścia z zębatki 26 na 36 tak drastycznie, że trzeba było wyciągać go za pomogą narzędzi. Przy takich atrakcjach blednie problem z jakością piast.

Oczywiście Procaliber6 2020 jest już na NX, tak więc łańcucha nie powinien zaciągać... Chyba...

 

A nawet SX - za to mogą sie pochwalić niższą ceną. Ten SX przeklęty zastępuje NXa, a zaraz NX wypchnie GXa z danych półek cenowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...