Skocz do zawartości

[piasta] Shimono Nexus 7 gdzie kupię taką sprężynę ?


Rekomendowane odpowiedzi

W oficjalnej dystrybucji raczej nie ma, tylko cała oś. Można spróbować napisać do Shimano (chyba lepiej od razu do centrali europejskiej, bo znając życie polski dystrybutor zleje po całości) ale czy coś z tego będzie trudno powiedzieć.
Zostaje szukać tanio dawcy części, przepytać okoliczne serwisy.

Alternatywa to dorobienie takiej sprężyny na zamówienie (potrzebne dobre zwymiarowanie i określenie twardości materiału) lub regeneracja tej (o ile da się takie rzeczy robić). Cena ??? Musisz poszukać warsztatów, które mogłyby się tego podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zekker napisał:

Zostaje szukać tanio dawcy części, przepytać okoliczne serwisy. 

14 minut temu, zekker napisał:

To prawdopodobnie będzie najszybsze i najtańsze rozwiązanie. Natomiast dorobienie na zamówienie jednej sprężyny przewyższyło by koszt zakupu nowej piasty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, inforobert napisał:

Podaj numer piasty.

Moja piasta nie ma widocznego numeru. Dlatego numery piast z których mogę dopasować sprężynę określiłem na podstawie zdjęć znalezionych w Internecie. Moim zdaniem taka sama sprężyna, jak w mojej piaście jest w SG-7C20, SG-7R42, SG-7R45 i SG-7R46. Może z innych modeli także pasuje, ale nie mam jak tego sprawdzić.

2.PNG

4.PNG

5.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.08.2019 o 09:23, zekker napisał:

 Można spróbować napisać do Shimano (chyba lepiej od razu do centrali europejskiej, bo znając życie polski dystrybutor zleje po całości) ale czy coś z tego będzie trudno powiedzieć.

W spawie części napisałem do Shimano Polska (adres poniżej), ale nikt nie odpisał. Jaki jest e-mail do europejskiej centrali Shimano? 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy nie wiem.

Z tego co teraz patrzę, to w 2017 czy 2018 zrobili jakieś przemeblowanie ze spółkami, więc być może nie ma już prostego kontaktu na cała Europę, tylko trzeba przez lokalne przedstawicielstwa.

Kilka lat temu ktoś z forum kontaktował się w sprawie uszczelnienia piasty Alfine 11 i dostał jakieś uszczelki czy podkładki. Niestety nie mogę teraz znaleźć tego tematu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 22:30, inforobert napisał:

Dzwoniłeś do Shimano Polska ? 

Nie dzwoniłem, ale dostałem odpowiedź.

Cytat

Sprężyna jako cześć zamienna jest niedostępna. Kompletna oś piasty także nie jest dostępna, nawet w magazynie Shimano Europe w Holandii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć
Mam pytanie jakie były objawy awarii która doprowadziła do tego że zdecydowałeś się rozebrać ośkę?
W normalnym stanie sprężyna jest ciasno zwinięta. Po 20 latach ekspolatacji, po rozwinięciu może tak wyglądać. Wygięcie boczne łatwo skontrować kombinerkami ale dopiero w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...