Skocz do zawartości

[napęd] trekking 1x10 - tania korba


callisto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Chcę przebudować trekkinga, który obecnie jest na tourney 3x7 na 1x10. Nie jeżdżę po górach. Do jazdy na płaskim terenie. 

Pomijam korby za >300 zł, bo za rower zapłaciłem 100 zł. Co sądzicie o takiej korbie:

https://allegro.pl/oferta/korba-1-rzedowa-czarna-40t-x-170mm-st-08-30387-8356530504

+ kaseta 10 rzędowa i jakaś do tego przerzutka slx za 90 zł, będzie to jakaś działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła i tak kupuje, obecnie mam wolnobieg, który zmienię na kasetę. Odnośnie korb za 30 zł to nie oczekuje szału i super wagi, pytanie czy zagra to z 10 rzędową kasetą + łańcuch. Kaseta + przerzutka + łańcuch to równowartość korby, stąd pytanie. 

Oczywiście nie wiem czy musi być 1x10 tak strzelam, bo to ostatnio popularny zestaw na forum. Jeszcze kwestia zębatek najmniej z przodu z tego co widzę to 38. Nie chciałbym tracić przełożenia 1x7 do podjazdów pod górek, taki jaki mam przy obecnym 3x7. 

 

Może altus 9 rzędowy? Dużo tańszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To, że jest popularne nie oznacza, że jest najlepszym wyborem. Napędy 1x mają mniejszą żywotność i jednak mniejsze zakresy, szczególnie jeżeli chodzi o wyższe prędkości. Ja siedzę na 3x i cieszę się jak głupi do sera bo biegi zmienia ładnie a nie muszę mieć zabójczej kadencji na zjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2019 o 00:37, Dokumosa napisał:

Kup sobie jakąś korbę u chińczyka i od razu blat narrow-wide. Wyjdzie w porywach 120-130zł.

A tak po polsku? Jeżdżę gdzieś od 7 lat i trochę zużył mi się napęd 3x6 w Authorze Classic. Zmieniłbym na coś prostego, bo z przodu i tak nie zmieniam przerzutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ze tam wolnobieg 3x6, tam jest pewnie najtańsza nitowana korba. Więc jeżeli napęd do wymiany, no to korba z zębatką NW + suport z ali, wolnobieg, łańcuch. Trzeba tylko wybrać ilość zębów. Przy okazji mozna zrobić mały upgrejd do wolnobiegu 7x, przerzutka to obsłuży, manetka do wymiany.

przykladowo korba: https://m.pl.aliexpress.com/item/32701223919.html?pid=808_0016_0105&spm=a2g0n.search-amp.list.32701223919&aff_trace_key=5b60401d54ea44d286958b17304225d0-1566940566200-01553-cTej9CrI&aff_platform=msite&m_page_id=9865amp-lwLQlViCxDzNdpDOp0IC3Q1566941353767&gclid=null

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd to 3 x 7 wolnobieg. Wózek oraz hak przerzutki naprostowałem, więc wymiana odpada na teraz, bo napęd 1x10  i tak chcę zamontować, ale najpierw muszę znaleźć i wyeliminować skręcanie roweru na prawo. Chcę zmienić amortyzator zoom na sztywny stalowy widelec.

Nie chcę inwestować w rower jeżeli okaże się po wymianie widelca dalej będzie zjeżdżał na prawo ( o dziwo ma koło przednie na tarcze, nie wiem czy to ma wpływ ) nie mogę znaleźć przyczyny. 

 

1. Czy mogę zmienić piastę z wolnobiegu na kasetę? Czy w grę wchodzi wyłącznie zmiana koła.  

2. Czy mogę wmontować widelec ahead?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...