Skocz do zawartości

[Owijka] Co wybraliście?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Temat dość nietypowy, ale innego rozwiązania nie widzę. Doświadczenia z owijkami nie mam, w Polsce ciężko o sklep gdzie można coś "zmacać", więc pozostaje internet.

Trochę ( nawet dużo...) Googlowałem, ale dość często jest tak, że to co wygląda ciekawie na stronie producenta, prezentuje się okropnie na żywo.

W związku z tym mam prośbę. Jeżeli ktoś z Was ma zdjęcie swojego roweru, zwłaszcza zbliżenia kierownicy z owijką, to będę wdzięczny za wstawienie fotki wraz z podaniem modelu owijki :)

Zainteresowały mnie owijki Supacaz, wyglądają na bardzo zwarte i dość grube, o przyjemnej fakturze. Przeraża trochę cena. Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z owijkami jak z siodelkami.. Wszystko zależy od użytkownika. Przetestowałam mnóstwo owijej. Zwykle sezon dwa i out.(fizik, wyższe podeślę pro itd) Obrcnie mam

https://dotsport.pl/product-pol-39785-Bontrager-Gel-Cork-owijka-na-kierownice-czarny-uniw.html?gclid=CjwKCAjw44jrBRAHEiwAZ9igKMvzUN0JzX40M6t1F2VJJeExAmcQAoDk1wTmpC_93LiXwjTVqSlWJBoCrk4QAvD_BwE

I nie zakładam rękawiczek, tak wygodnie. Dodam że wideł to full karbon a opony 25(teoria, praktyka 26/26,5mm) nie mam też dodatkowych "podklejek" pod owijka jak to kiedyś i stosowałam. W stacjonarnym sklepie kupiłam ja za bodajże 65zl.max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, skom25 napisał:

Doświadczenia z owijkami nie mam, w Polsce ciężko o sklep gdzie można coś "zmacać", więc pozostaje internet.

Przecież, każda lepsza owijka ma fragment na opakowaniu do pomacania.

Jak Supacaz jest tak trwałe jak LizardSkins to odradzam. LS to jedna z najlepszym owijek jakie miałem, ale przy agresywnej jeździe do wymiany po 6 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamfan napisał:

Przecież, każda lepsza owijka ma fragment na opakowaniu do pomacania.

Wiem, tylko trzeba jeszcze znaleźć sklep gdzie mają owijki. Jeden w mojej okolicy ma głównie PRO, ale średnio mnie interesują. Jest jeszcze AirBike w Warszawie, ale mam do nich jakiś uraz, że nie mam ochoty się tam pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supacaz, w sumie moja ulubiona owijka. Mialem juz ich pare, nawet teraz w domu mam cztery, w tym trzy rozne modele. Galaxy, Dual Colour miesiste, elastyczne. Przez dlugi czas jezdzilem na czarno zoltej, gdzie jasna czesc (cale dropy, ktorych uzywalem bardzo czesto) prawie wogole sie nie brudzila, a jak juz to bardzo latwo czyscila sie. To za sprawa gumowatej powierzchni owijki. Ostatni zakup pokazal, ze nie wszystkie ich owijki sa takie same. Star Fade zupelnie inny material, juz nie tak miesisty, mniej elastyczny, gorzej sie ja nawija, jasne kolory brudza sie szybko i bardzo ciezko czyszcza. W dotyku ten model jest bardziej zamszowy. Ogolnie nie polecam tego modelu. Wspomniane wczesniej modele, jak najbardziej. Ciezko tez zurzyc taka owijke. W sumie, te co poszly do kosza, zuzyly sie od n-tego ich przewijania, niz od normalnego uzytkowania. Mialem LS, ta o sredniej grubosci, zdecydowanie wole Supacaz. I z tego co pamietam, po jakims czasie LS lapala wytarcia. Do tego sporo korkowych i najlzejsza owijke Deda Traforato. No ale to byly czasy jak liczylem kazdy gram ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...