Skocz do zawartości

[Trenazer] do 1500 zl


Vidi1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje powoli zakup trenazera do kwoty 1500zl.

Chcialbym po sezonie potrenowac na zwifcie lub innej aplikacji.

Nigdy nie jezdzilem na zadnym trenazerze ale mysle tylko o jakims ktory bedzie kompatybilny z jakas fajna aplikacją bo tak "na sucho"to szybko sie zniechece.Nie chce tez wydawac wiecej na trenazer niz na rower,bo posiadam na razie huragana 1+.

Posiadam komputerek polar v650 z czujnikiem predkosci i kadencji oraz pas hr

Myslalem o trenazerze elite rampa.Cenowo ok ,ale co oprocz trenazera bede potrzebowal zeby odczytac moc,kadencje no i zeby np na zwifcie pojezdzic?

Jezeli moglby ktos mi to w prosty chlopski sposob objasnic to bede bardzo wdzieczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar nie jest ci do niczego potrzebny jeżeli chodzi o Zwifta. Generalnie chodzi o to żeby trenażer mógł przesłać dane odnośnie generowanej mocy do komputera lub tableta, zależnie od tego gdzie będziesz odpalał Zwifta. Zwift po prostu zamienia informacje o mocy, które przesyła trenażer na prędkość w wirtualnym świecie. Najlepiej więc jeśli trenażer ma pomiar mocy i jest kompatybilny z ant+ lub BT smart. Z własnego doświadczenia powiem, że z ant+ wszystko działa najlepiiej, po BT różnie bywa. W przypadku używania PC-ta najlepiej sprawdza się antenka ant+ podłączana do portu USB. Jeżeli masz pas HR to jego również możesz sparaować z aplikacją żeby Zwift wyświetlał tętno.

Masz więc trenażer, który wysyła dane o mocy, komputer je odbiera za pośrednictwem antenki ant+, przekazuje do aplikacji, a ta zamienia moc na prędkość zależną od tego czy jedziesz pod górkę, z górki czy po płaskim. Podobnie możesz przesłać dane o tętnie i kadencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 10:05, 1415chris napisał:

Z tym budzetem mozesz juz zaczac myslec o direct drive trenazerze. Zdecydowanie bardziej cywilizowane rozwiazanie od tych rolkowych.

Osobiscie wolalbym DD nawet kosztem interaktywnosci.

https://www.centrumrowerowe.pl/trenazer-elite-turno-misuro-b-my-e-training-pd16258/?v_Id=120534&gclid=CjwKCAjwtajrBRBVEiwA8w2Q8I63L6cO-K5QUtk-Mqmi8lSJ8OihVLYEHKhu4UYBZXiaUrJKp1GVWxoCagMQAvD_BwE

Czy chodzilo o cos takiego?

Bo ten chyba jest interaktywny z tym ze opór trzeba samemu przełaczac jakos?

Co prócz roweru bedzie mi jeszcze potrzebne zeby na kompie/tablecie/smartfonie dzialal z jakąs aplikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam DD jeżeli chcesz naprawdę na tym przezimować bo nie hałasuje i nie wibruje, przy takim na koło w dłuższej perspektywie szlag może trafić. Miałem takich kilka, odkąd mam DD różnica w komforcie jest nie do opisania. Jedyna wada to wielkość i masa tego cholerstwa, a bardzo często muszę to wozić po hotelach więc lekko nie jest.

Co do Turno - właśnie takiego używam. Co do wskazań mocy nie wiem jak wygląda to po dłuższym użytkowaniu i czy się nie rozjechało, ale zaraz po zakupie sprawdzałem jak ma się podawana moc z tego czujnika Misuro do miernika Power2Max, którego używam i generalnie wskazania były na oko (na kompie wyświetlałem z P2M, na komputerku treningowym z Turno) takie same więc całkiem dobrze było / jest to skalibrowane. Do sterowania oporem używasz po prostu biegów jak w rowerze, opór stromo rośnie wraz ze wzrostem "prędkości". Interaktywności prawdę mówiąc nigdy mi nie brakowało.

Do połączenia bo Bluetooth potrzebujesz urządzenia, które natywnie to obsługuje (w praktyce będzie to jakiś telefon, tablet albo komputer Apple) lub odbiornika USB dla kompa z Windowsem. Do połączenia po ANT+ podobnie, przy czym praktycznie nic z urządzeń mobilnych / lapków tego nie wspiera więc potrzebny jest odbiornik ANT+ na USB.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vidi1979 napisał:

Czy chodzilo o cos takiego?

Bo ten chyba jest interaktywny z tym ze opór trzeba samemu przełaczac jakos?

Co prócz roweru bedzie mi jeszcze potrzebne zeby na kompie/tablecie/smartfonie dzialal z jakąs aplikacją?

Tak, cos w tym stylu. Interaktywny, to taki, ktorego opor moze byc sterowany przez jakas aplikacje treningowa Zwift, TrainerRoad itp.

Trenazery DD z taka funkcja to cena startowa ok 2.5k zl. W wypadku powyzszego trenazera z linku, opor steruje sie poprzez kadencje i zmiane biegow. Trenazery DD w tym budzecie szacuja moc na podstawie krzywej mocy. Czyli danej predkosci przypisana jest okreslona wielkosc mocy. Taka mapa jest zapisana w wbudowanym czujniku.

Co ci bedzie potrzebne? To w zaleznosci jak bedziesz chcial laczyc sie, cz poprzez BT, czy Ant+. Z tego co czytam, nie mam doswiadczenia, Ant+ jest bardziej stabilne. Do laptopa musisz dokupic antenke usb Ant+ i najlepiej dlugi kabel, tak zeby antenka lezala blisko czujnika trenazera. 

Tablet, smarfon, to znowu zalezy czego uzywasz. Androidy, nie wiem czy wszystkie ale np Samsungi maja Ant+ wbudowany w standardzie. W takim wypadku nic nie bedziesz potrzebowal.

Kilka lat temu jak kupowalem mojego Elite Real Turbo Muin, dostalem w zestawie antenke z dlugim przedluzaczem.

I jeszcze jedno, musisz miec, najlepiej dodatkowa kasete. Mozesz oczywiscie przerzucic ta ktora uzywasz w rowerze ale w sytuacji kozystania z roweru na trenazerze i na zewnatrz taka opcja raczej nie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co jest napisane na stronie Elite, Misuro B+ jest czujnikiem mocy, prędkości i kadencji. To oznacza, że możesz odpalić trenażer, sparować polara z Misuro i zrobić sobie trening z prędkością, kadencją i mocą bez konieczności podłączania trenażera do kompa i bez korzystania z dodatkowych aplikacji. Pulsometr nie ma nic wspólnego z trenażerem. Opaskę parujesz z polarem zupełnie niezależnie. 

Potencjalny problem jaki widzę, to fakt, że polar v650 używa Bluetooth Smart, a nie ant+. To oznacza, małą loterię. Na przykład na stronie polara pisze, że licznik wykrywa Stages 1 i 2 generacji, ale 3 już nie. Nie masz więc gwarancji, że każdy czujnik działający po Bluetooth Smart będzie dla twojego polara widoczny. Z ant+ nie ma takich problemów. Niestety dopóki nie przetestujesz, to się nie przekonasz czy polar Misuro zobaczy. No chyba, że ktoś już to sprawdził z dokładnie tym modelem polara.

Edit

http://forum.elite-it.com/viewtopic.php?t=1038

Z tego co można tu poczytać to polar v650 widzi Misuro, ale pojawiają się inne problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, arek_wro napisał:

Misuro B+ jest czujnikiem mocy, prędkości i kadencji. 

Nie nazywał bym go czujnikiem mocy, a raczej jakims pipsztokiem przekazujacym jakies swoje przybliżenia w przypadku mocy, a co do kadencji, to nawet nie wiem czy to dziala. EDYTA: o nie z kazdym dziala, u mnie z Turbo muinem nie dziala -> http://elite-real.com/en/forum/no-cadence-data-misuro-b-real-turbo-muin

Jedyne co jest w stanie dobrze pokazac to ew predkosc, ktora na trenażerku ma znaczenie drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale osobiscie nigdy nie uzywalem kommputerka na trenazerze. Jeszcze moge zrozumiec opcje tworzenia lub zrzucania sesji treningowych na komputerek ale nie wiem czy ten Polar ma taka funkcje. No chyba ze chcesz sobie krecic "z glowy" bez korzystania z aplikacji treningowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cinol123 napisał:

Nie nazywał bym go czujnikiem mocy, a raczej jakims pipsztokiem przekazujacym jakies swoje przybliżenia w przypadku mocy, a co do kadencji, to nawet nie wiem czy to dziala. EDYTA: o nie z kazdym dziala, u mnie z Turbo muinem nie dziala -> http://elite-real.com/en/forum/no-cadence-data-misuro-b-real-turbo-muin

Jedyne co jest w stanie dobrze pokazac to ew predkosc, ktora na trenażerku ma znaczenie drugorzędne.

Jak już napisałem wcześniej kilka postów temu. Porównywałem wskazania z Turno do Power2Maxa i było na oko tak samo więc jak na cenę (zapłaciłem za nowy trenażer 1200zł na wiosnę) to całkiem dobry i dokładny pipsztok. Jedyna róznica była taka, że jak się przestanie pedałować to moc nie spada do zera tylko zawiesza sie na ostatniej zapamiętanej wartosci - ale na trenażerze nie przestaje się pedałować :P

Z ciekawości przy kolejnym posiedzeniu sprawdzę jak te wartości mają się do siebie po ponad roku intensywnego używania czyli powtórzę test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdze kiedys  jak to u mnie wyglada w porownaniu do stagesa, na pewno na poczatku zanim trenazer sie rozgrzeje ( do ok 4min na Turbo Muin) rozjazd jest dosc spory ;-) Ja tam moc biore z  korby :P Wydaje mi sie ze ten misuro moze miec duze wahania w zależnosci od temperatury otoczenia....

Samo misuro jest przeciez dosc proste, mierzy jedynie obroty wewnetrzengo kola i ma liniowa zaleznosc mocy do predkosci obrotowej. żadnego tensometru czy innego prawdziwego czujnika tam nie ma, jest tylko tabelka skalibrowana w fabryce  przeliczająca jedno na drugie ew jakas prosta formulka do przeliczania obrotow na waty, jesli  tabelki LUT nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...