Skocz do zawartości

[Rama] karbonowa pod koła 27.5 3.0 i karbonowy widelec. Sztywniak.


28061978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przez jesień i zimę zbudować rower, w zamyśle uniwersalny i całoroczny. Ma posiadać trzy wyróżniające go cechy a mianowicie możliwie niska masa, szerokie opony i być całkowitym sztywniakiem. Osprzęt jako tako nie jest istotny. W moim poczciwym fullu 26 seryjna ostała się tylko rama i stery.

Szukam takich ram ale ostatnimi czasy jakby trudniej o nią, zresztą nie tylko taką. Producenci przestali sprzedawać framesety? Jeszcze parę lat wstecz większość chłopaków z ekipy sama składała rowery. Gdybym mieszkał za oceanem nie było by tego problemu ani tego tematu.

Jestem też gotowy kupić cały rower i sukcesywnie go zmieniać wedle upodobań.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowa odpada ponieważ rower w zamyśle ma być użytkowany w każdych warunkach, również w zimie. Widelec to nie problem, problemem jest zakup ramy w EU. Są ramy czy rowery 29 boost ale z reguły są ciężkie i pod opony 27.5x2.8 a w tylnym trójkącie musi zmieścić się 3.0 i błoto. Rower na gotowo ma ważyć poniżej 11kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy sobie jaj. Rama ma mnie przeżyć, to raczej będzie spora inwestycja. W ostateczności mógłbym zbudować rower na ramie pod koła 29+ co jest bardzo popularne w Ameryce choć odszedłem od tego pomysłu. Testowałem też fatbike i zdecydowałem że 27.5x3.0 będzie optymalne.

Nie wierzę, że nikt na forum czegoś podobnego nie zbudował lub nie kupił gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ma najmniejszego sensu choć ma swój urok. Rama ma być dedykowana pod konkretne rozwiązanie.

Nie wiem skąd popularność stalowych ram w fully rigid? Przecież to ciężkie, podatne na korozje. Czy faktycznie ten materiał "tłumi"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...