Skocz do zawartości

[1000zł - 2500zł] górski/MTB


Dante79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym może jeszcze w tym sezonie lub na pewno w następnym kupić rower górski/MTB (jeżeli to ważne mam 173cm wzrostu) chciałbym nim jeździć głównie po lasach itp i czasem wiadomo że jest to nie uniknione po utwardzonych drogach asfaltowych jazda raczej spokojna czasem może bardziej dynamiczna bez szaleństwa nie jestem zawodowcem prosiłbym Was o rady i propozycje na jakich modelach powinienem się skupić?oraz na jakim rozmiarze ramy czy wielkości kół i budżet myślę do 2500zł z tolerancją +- 200zł powyżej tej kwoty proszę nie podsyłać propozycji (obecnie mam rocznego Unibike Viper Disc GTS 2018r którego chcę sprzedać może ktoś będzie zainteresowany to będzie niedługo post wystawiony)... Pozdrawiam i czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolekcji na który rok Marlin 7 Cię interesuje? 
W Unibike'u i Romecie masz nieco wyższy osprzęt w porównaniu do Treka, ale akurat napęd wraz z zużyciem można zmienić na coś bardziej w stylu "MTB", adekwatnego do rozwoju roweru. Marlin ma hamulce Tektro, na temat których pracy się nie wypowiem, ponieważ nie miałem dłuższej styczności z nimi.

Swoją drogą dlaczego chciałbyś zmienić Vipera?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SerQ napisał:

Z kolekcji na który rok Marlin 7 Cię interesuje? 
W Unibike'u i Romecie masz nieco wyższy osprzęt w porównaniu do Treka, ale akurat napęd wraz z zużyciem można zmienić na coś bardziej w stylu "MTB", adekwatnego do rozwoju roweru. Marlin ma hamulce Tektro, na temat których pracy się nie wypowiem, ponieważ nie miałem dłuższej styczności z nimi.

Swoją drogą dlaczego chciałbyś zmienić Vipera?

.

zacząłem troszkę po ścieżkach i drogach leśnych jeździć więcej w terenie typu las i szuter trochę trudniejszy teren tak bardziej jako amator a na moim Unibike nie wiem czy będzie to dobry wybór żeby przy nim zostać a np dać tylko ciut szersze opony czy jednak sprzedać go i kupić nowy rower

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SerQ napisał:

Z kolekcji na który rok Marlin 7 Cię interesuje? 
W Unibike'u i Romecie masz nieco wyższy osprzęt w porównaniu do Treka, ale akurat napęd wraz z zużyciem można zmienić na coś bardziej w stylu "MTB", adekwatnego do rozwoju roweru. Marlin ma hamulce Tektro, na temat których pracy się nie wypowiem, ponieważ nie miałem dłuższej styczności z nimi.

Swoją drogą dlaczego chciałbyś zmienić Vipera?

.

z kolekcji 2018/2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to podeślij link do konkretnego egzemplarza Cube'a, z tego co doczytałem ma już grupę Deore, korba na HTII, hydraulikę tej samej marki co i napęd, jedyne co bym w nim zmienił po jakimś czasie to opony, Smart Samy są co prawda złotym środkiem, można powiedzieć uniwersalne do roweru tego typu, ale w trudniejszym terenie mogą już sobie nie radzić tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Na asfalt czy lekkie ścieżki się sprawdzą na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SerQ napisał:

Jeśli możesz to podeślij link do konkretnego egzemplarza Cube'a, z tego co doczytałem ma już grupę Deore, korba na HTII, hydraulikę tej samej marki co i napęd, jedyne co bym w nim zmienił po jakimś czasie to opony, Smart Samy są co prawda złotym środkiem, można powiedzieć uniwersalne do roweru tego typu, ale w trudniejszym terenie mogą już sobie nie radzić tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Na asfalt czy lekkie ścieżki się sprawdzą na pewno.

1)... http://www.esportowiec.com.pl/rowery-29-c-18/rower-cube-attention-29-czarnoniebieski-2017-p-7244.html

2)...https://www.dobrerowery.pl/trek-marlin-7-2018

3)... https://salon-rowerowy.pl/gorskie-cross-country/57395-rower-trek-marlin-7-roarange-2019.html

4)... https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,727,730,14792,2018.html

5)... https://www.unibike.pl/fusion29.html

6)...https://www.kross.pl/pl/mtb-xc-275/level-r2

co myślisz o tych modelach powyżej? mi szczerze powiem jeżeli chodzi np o wygląd podoba się Trek i Cube natomiast co do specyfikacji to zdaję się na opinie fachowców czyli Was...jeżeli jest jakiś godny uwagi w sensie odpowiadał by moim skromnym wymaganiom to może kupię w ciągu kilku dni chyba że masz jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim rozmiarze kół zamierzasz śmigać? Pojawiają się w linkach rower zarówno 27,5 jak i 29'ery. Krossa R2 bym sobie odpuścił ze względu na napęd oraz widelec. Skupiłbym się na Mustangu oraz Cube. Ten drugi już troszeczkę droższy, jednak ma z powyższych odnośników najwięcej do zaoferowania. Przed zakupem zaproponowałbym Ci go przetestować w jakimś rzetelnym sklepie tej marki, żebyś mógł sprawdzić czy to jest to czego szukasz, czy geometria siedząc i jeżdżąc na nim Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SerQ napisał:

Na jakim rozmiarze kół zamierzasz śmigać? Pojawiają się w linkach rower zarówno 27,5 jak i 29'ery. Krossa R2 bym sobie odpuścił ze względu na napęd oraz widelec. Skupiłbym się na Mustangu oraz Cube. Ten drugi już troszeczkę droższy, jednak ma z powyższych odnośników najwięcej do zaoferowania. Przed zakupem zaproponowałbym Ci go przetestować w jakimś rzetelnym sklepie tej marki, żebyś mógł sprawdzić czy to jest to czego szukasz, czy geometria siedząc i jeżdżąc na nim Ci odpowiada.

ramę powinienem mieć chyba raczej 17" to wychodzi że koła 29" obecnie Unibike ma 28"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SerQ napisał:

Na jakim rozmiarze kół zamierzasz śmigać? Pojawiają się w linkach rower zarówno 27,5 jak i 29'ery. Krossa R2 bym sobie odpuścił ze względu na napęd oraz widelec. Skupiłbym się na Mustangu oraz Cube. Ten drugi już troszeczkę droższy, jednak ma z powyższych odnośników najwięcej do zaoferowania. Przed zakupem zaproponowałbym Ci go przetestować w jakimś rzetelnym sklepie tej marki, żebyś mógł sprawdzić czy to jest to czego szukasz, czy geometria siedząc i jeżdżąc na nim Ci odpowiada.

ok ale reasumując z tych wszystkich słusznym wyborem byłby Cube Attention? ewentualnie 2 w kolejce Romet?

Teraz, SerQ napisał:

Tak też i mnie się wydaje, rama 17", koła to już kwestia indywidualnych upodobań ;) Ja bym brał te większe.

czyli rama 17" koła 29" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...