Skocz do zawartości

[łańcuch] dziwna spinka Connex Link


kamilmozej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem  łańcuch Wipperman Connex 800 6/7/8sp wraz ze spinką Connex Link.

Spinka wydaje mi się jakaś dziwna, po zapięciu boki spinki mają różne długości tak jakby była ona rozsunięta. Czy  ten model tak ma?  Czy to jakiś bubel mi się trafił?

Zapodaję fotki zapiętej spinki, na drugim zdjęciu porównanie ze spinką Sram (ta na górze)

 

DSC_0038.JPG

DSC_0039.JPG

DSC_0037.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Zdaje się, że tak ma być. Używam od 2 lat (tej samej) i działa wyśmienicie (nic się nie rozpięło, nie zahacza). Ten łańcuch Connexa moim zdaniem jest taki sobie (zbyt szybko się rozciągnął i jakość zmiany przełożeń na napędzie SH jakby nieco ucierpiała). Trwalsze wg. mnie są SH HG71, działa ok z tą spinką. Ważne, aby prawidłowo założyć spinkę. Obrazowo mówiąc: "buźka" (łukowato/ owalne wycięcie na pin) na dolnej linii łańcucha (między blatem, a kółkiem napinającym/ dolnym przerzutki) ma być smutna, a jeśli jest na górnej linii (blat/ kaseta) to się cieszy ;) W innym przypadku (odwrotnie założona) producent nie gwarantuje prawidłowego działania. Łatwo zapamiętać na dole smuteczek, na górze radość :D 

P.S. 1

Dziwne skojarzenie i jeszcze łatwiejsze do zapamiętania, tekst jednej z polskich kapel. "Życie jest jak gówno na kole, raz jesteś na górze, raz jesteś na dole. 

P.S. 2

U mnie jazda trekking, typowo rekreacyjna/ kadencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 minuty temu, GrzesPL napisał:

W innym przypadku (odwrotnie założona) producent nie gwarantuje prawidłowego działania

Spinka działa czyli łańcuch się nie rozpina.:D

Objawem złego założenia spinki jest przeskakiwanie łańcucha na małych zębatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i rady. Czyli ten model spinki tak ma

3 godziny temu, GrzesPL napisał:

Dobry wieczór

Zdaje się, że tak ma być. Używam od 2 lat (tej samej) i działa wyśmienicie (nic się nie rozpięło, nie zahacza). Ten łańcuch Connexa moim zdaniem jest taki sobie (zbyt szybko się rozciągnął i jakość zmiany przełożeń na napędzie SH jakby nieco ucierpiała). Trwalsze wg. mnie są SH HG71, działa ok z tą spinką. Ważne, aby prawidłowo założyć spinkę.

Zdecydowałem się na łańcuch Wippermann właśnie ze względu na dobre opinie,  zaś o Shimano słyszałem same złe jeśli chodzi o łańcuchy 6/7/8rz. No ale wiadomo, opinie z przed kilku lat mogą być nieaktualne. U mnie będzie to służyć w starym rowerze mtb z napędem 3x7 i korbą z HyperDrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janu_sz napisał:

Zupełnie nie rozumiem kombinacji, czyli iść w Wippermanna. Weź KMC x8 i już. 

Chciałem mieć możliwie jeden z lepszych łańcuchów. I myślałem że ten taki będzie. Już go nie zwrócę bo otworzyłem opakowanie. 

 

Z KMC miałem cało niklowany łańcuch ale pod 9 rzędowy napęd. Ogniwa od strony wewnętrznej były w nim sfazowane tak jak na górnej  spince w drugim zdjęciu,   Po za tym że nie rdzewiał i dobrze biegi wchodziły nie mam o nim wyrobionej opinii, bo prawie na nim nie jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niklowany Connex to wersja 808, nieco droższy od 800 : https://www.rowertour.com/p/20537/connex-808-lancuch-8-7-6-rzedowy-spinka  . Ze spinką wszystko jest w porządku. Moja wygląda tak samo, Chyba jestem jednym z wyznawców Connexa, bo przerobiłem już kilka tych łańcuchów (głównie 808) i zawszem byłem zadowolony z jakości ich pracy i trwałości. Spinka działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...