Skocz do zawartości

[Fitness] lekki zgrabny elektryk


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie - rowery elektryczne to trochę do tej pory dla mnie temat niezbadany i nie ukrywam tego. 

Powodem chęci zakupu jest potrzeba wspólnego rodzinnego kręcenia po asfalcie, a jednemu z członków rodziny raz że nie pasuje zupełnie szosa (za to kross pulso 2.0 już bardzo) a dwa że dysproporcje są bardzo duże - po krótce, musimy wspomóc "naszą" mamę bo lubimy razem jeździć. 

Wymagania... cóż. To ma być ROWER czyli wspomaganie a nie zastępowanie pedałowania - małżonka swoją dumę ma. Musi być lekki w zasadzie jaknajlżejszy bo i bez wspomagania ma jeździć, nie ma limitu cenowego. Chyba tyle

Jeśli mógłbym prosić o podpowiedzi będę wdzięczny.

Edyta: opony - mile widziana możliwość założenia, szerszych niż 32c (To minimum) opon.

Pozdr. Artur

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam, że odpowiadam na zasadzie nie znam, nie jeździłem, ale się wypowiem. Rozważałem tego typu opcję przy podobnych założeniach tyle że w celu dojazdów do pracy i najbardziej podoba mi się propozycja jak niżej, recenzje z angielskich www też były pochlebne. Nie mam pojęcia jak z dostępnością. Tutaj jako "urban" ale pasuje do Twoich założeń co do opony i przeznaczenia, na chyba tej samej ramie konstruują również rowery z barankiem.

https://www.orbea.com/pl-pl/ebikes/urban/gain-urban/cat/gain-f20

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olo850 O dziękuję, bardzo fajny trop. Rama co prawda mogła by być slopingowa. Ale wędruje na listę "do przymiarki".

Swoją drogą uparli się na te hamulce mt200... rower za 12tys... ;), to jednak zaskakuje bo seria na bank niskonakładowa i klientela ograniczona. Więc przy tej cenie oszczędzać 20$ na normalne heble? Jeden wymieni... ale drugi... nie kupi przez to roweru.

@dovectra pomysł może i dobry ale na pewno nie wchodzi w grę w tym konkretnym przypadku. To ma być estetyczny elegancki jak NAJLŻEJSZY rower, w ogóle nie musi być oszczędnie (To nie dla mnie, to dla żony ;) ) A pulso swoją rolę już spełnił. Do czego miał zachęcić to zachęcił.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na geo Orbei z linka zastanawiam się czy będzie dużo wygodniejsza od szosy . ? Ale co kto lubi . Ja chciałem o silniku . Marka nieznana , a opis mizerny . Nie wiadomo jaką ma moc , ile i jakie tryby wspomagania , nie wiadomo czy odłącza się od napędu i czy daje opory bez prądu . O ile zrozumiałem bateria ma pojemność 6,9Ah . To naprawdę mało . Rozumiem że to nie góral i nie musi pokonywać kilometrowych podjazdów ale jakieś minimum musi być . Nie znam się na szosach i fitnessach ale w MTB minimum to ok 400 Wh czyli przy U=36V ok 11Ah . Nie znalazłem wagi tego roweru ,a 11500 zł to nie jest wysoka cena za e bika . Raczej podstawowy model .

Rower z innej bajki ale całkiem sympatycznie wyglądający opisany jest tutaj  

Jazda bez prądu na e biku to średni pomysł . Taki rower zawsze będzie znacznie cięższy od nie e . Dodatkowo dochodzą opory silnika . Najpopularniejsze są silniki :

- Bosch - zapomnij o długich dystansach  bez prądu . Silnik daje wyczuwalny opór i bez prądu jeździ się zdecydowanie wolniej . Po płaskim asfalcie można ale po jakimś czasie robi się to irytujące .

- Shimano  - podobno daje mniejszy opór od Boscha . Różnie o tym piszą ( ja jeździłem tylko na Boschu więc doświadczeń nie mam ) .

- Yamaha - jak wyżej 

- Brosse - ten silnik odłącza się od napędu i bez prądu nie generuje dodatkowych oporów . Niestety jest mało popularny . Zdaje się że Spec robił rowery z ich silnikiem .

 

Myślę że miałbyś większy wybór gdybyście zdecydowali się  zamiast fitnesa na rower crossowy .

Może tu coś znajdziesz . https://rower.com.pl/rowery-elektryczne-641     To dobry sklep jeśli kupować stacjonarnie , przez neta .....  no ja mam średnie doświadczenia .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...