Skocz do zawartości

[rowery xl/xxl] pytanie do wysokich >190 cm


kilohaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy (a może i Koleżanki?)

Mam pytanie do wysokich riderów, najlepiej takich powyżej 190 cm. Pochwalicie się czym jeździcie i czy jesteście zadowoleni z wyboru? Szukam roweru, który zastąpi mojego 5-letniego Canyona Nerve. Mam dość krótką ramę (ETT 632mm, reach 450mm) która świetnie sprawdza się w jeździe na codzień, ale na zjazdach ciut mnie ogranicza. Chcę pójść w coś dłuższego i z bardziej płaską główką (ok 67st), w tzw. maratonowego fulla albo lekkiego traila i szukam inspiracji. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam 192 cm wzrostu i jeżdżę na Marinie Rift Zone w rozmiarze XL https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2019-mountain-full-suspension-trail-29-rift-zone-1 

Jeździłem wcześniej Cube Analog w rozmiarze L, w porównaniu rower jest dosyć duży, ale nie jakiś krowiasty, pozycja jest wyciągnięta ale nie jakoś ekstremalnie. Jeździ mi się świetnie ani trochę nie żałuję że wybrałem rozmiar XL  mimo, że z pomiarów wynikało że jestem na granicy dwóch rozmiarów. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka pod wzrost nie zawsze jest trafiona, mając krótsze ręce można już mieć problem z ogarnięciem kiery.  Znajomy co mi doradzał, twierdził, że lepiej wziąć mniejszy bo jest bardziej zwrotny a zawsze można dołożyć dłuższy mostek itp. ale na przymiarce wyszło że xl jest idealny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę najwyższym modelem karbonowego hardtaila Cube rama 23" do XC. Bardzo wygodna i solidna rama. Sprawdza się na maratonach, w górach.

Mega sztywna przy jeździe na stojąco, a jednocześnie świetnie amortyzuje. W porównaniu do alu -> kosmos.

 

Jeśli full do xc Cię ogranicza w górach, to przyjrzyj się NS Bikes Nerd, albo Ghostowi ze skokiem 140/130. Fajne hard corowe szlakowce.

Canion ma neurona, dla wysokich, ale te rowery wyżej są bardziej hardcorowe geometrycznie i będziesz na nich więcej frajdy miał.

Edytowane przez Mateusz30
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...