Skocz do zawartości

[green velo] Łomża - Augustów


Eazy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów miał może okazję jechać trasą green velo (nomen omen 'zieloną') z Łomży do Augustowa? Planuję z kolegą taki wypad na 2 dni (jeden dzień do Augustowa i drugi powrót). Z tego co widzę to jest to jakieś 140km w jedną stronę, ale nie mam pojęcia, jak ta trasa wygląda. Czy ktoś już nią może jechał? Dużo trudniejszego terenu i wolniejszych odcinków? Dużo podjazdów? Próbujemy oszacować, czy wyrobimy się z tymi 140km bez nadmiernego spinania się. Będziemy jechać MTB i zastanawiamy się, czy da się tam bez większej spiny utrzymać średnią 20-25km/h. Z tego co widzę większość trasy biegnie przez tereny zielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dokładnie nie pamiętam jak wyglądała trasa, ale spróbuję coś pomóc jak to wyglądało od mniej więcej Wieczorków. Od Wieczorków do Dobarza dziurawe asfalty, przeplatane z lepszą nawierzchnią, później zaczyna się świetny asfalt pośród lasu. Ciągnie się ta piękna trasa mniej więcej do Twierdzy Osowiec. Z górki i pod górkę, ale podjazdy nie są duże.

Drogą wzdłuż Biebrzy (od Dolistowa) jechałem dwa razy. Za pierwszym razem niektóre odcinki były zalane. Woda sięgała momentami prawie pod kolana. Żałowałem wtedy, że nie mam ze sobą klapków. Trochę bolały stopy od kamieni. Ale było mega fajnie. Drugim razem bardzo bardzo sucho i jechało się ciężej ze względu na dość luźną nawierzchnię. Miałem wtedy opony 40c.

Według mnie trasa bardzo przyjemna i dość łatwa. 

 

Edit:

Nie jestem pewny gdzie dokładnie, ale były bardzo słabe odcinki, chyba od Białobrzegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...