Skocz do zawartości

[2020] Giant nowa kolekcja


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak inne, ale Revolt 2020 bez cen, a w zasadzie z cenami zagranicznymi, to wisi na amerykańskiej stronie już chyba od maja 2019. Oni tam wtedy mają "Early Release". Na pewno na początku czerwca już na nich jeździli:

Stąd też poniekąd wynika brak GRX-a, bo wtedy jeszcze nie był dostępny.
Niestety kolory na sezon 2020 są moim zdaniem dużo gorsze niż rok wcześniej. Analogiczny model 2019 wyglądał tak:

19RevoltAdv2_04_1024x1024.JPG?v=15556981

Mam wrażenie, że to taka ogólna reguła - kiedy wchodzi nowy model roweru to jest ładny i ma równy osprzęt, ale są problemy z jego dostępnością, a kolejne edycje mają już zepsute malowanie, bo przecież "trzeba było coś zmienić", a że było dobrze, no to zmieniają na gorsze.

To samo było z Meridą Big Nine. Rozważałem jej zakup jak wchodził nowy model, to jeszcze przed sezonem nie było ich w sklepach, a rok później już napisy szare zamiast białych, jakiś budżetowy Manitou zamiast chwalonego Fox-a itd.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kenzo napisał:

Rozważałem zeszłoroczny (pomarańczowy model) ale do PL przedstawiciele Gianta nie chcieli go dla mnie sprowadzić :(

Ja tak samo. Też do nich pisałem. Jeszcze szukałem go w UK, bo tam był dostępny w sklepach internetowych, ale być może za późno, bo widziałem już tylko małe rozmiary. Poza tym na większości stron podają, że Gianta trzeba odebrać osobiście, więc miałbym obawy o gwarancję przy wysyłce, a jednak trochę ten rower kosztuje.

10 godzin temu, TjakTomek napisał:

Za Giantem warto rozejrzeć się u naszych południowych sąsiadów. Mają wersje niedostępne u nas a także inną kolorystykę.

Możesz polecić jakieś sklepy? Szukałem na kupkolo.cz i na słowackich stronach, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć. Chyba mało było tych rowerów ogólnie. W tym roku pewnie będą mieć to samo, bo u nas też są dostępne prawie wszystkie wersje 2020, a z modeli 2019 pewnie już nic nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2019 o 18:28, MD11 napisał:

Możesz polecić jakieś sklepy? Szukałem na kupkolo.cz i na słowackich stronach, ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć. Chyba mało było tych rowerów ogólnie. W tym roku pewnie będą mieć to samo, bo u nas też są dostępne prawie wszystkie wersje 2020, a z modeli 2019 pewnie już nic nie zostało.

Kiedyś jak się rozglądałem za zakupem roweru, to znalazłem w Czechach sklep teamsport.cz z rowerami Gianta. Niedaleko od granicy (20km od Cieszyna).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się na stronie XTC 3. W spcyfikacji jako amortyzator mamy Raidon. Patrząc jednak na zdjęcie i koronę widelca wydaje się, że to pomyłka i w tym modelu będzie można przetestować takie cudo:

https://www.pinkbike.com/news/first-look-giant-manufactures-its-own-range-of-suspension-forks.html

Jestem bardzo ciekaw tego widelca. Być może byłby lepszy od Raidonów i tych bidnych Judy w tych widełkach cenowych a porównywalny z Reconem Gold/Foxem Rhytmem.

Swoją drogą bardzo ładne malowania i nawet nie głupio wycenione są tegoroczne XTC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
15 godzin temu, Sabarolus napisał:

Jestem bardzo ciekaw tego widelca. Być może byłby lepszy od Raidonów i tych bidnych Judy w tych widełkach cenowych a porównywalny z Reconem Gold/Foxem Rhytmem.

Ciekawe, kto to będzie dla nich produkował...Nie spodziewałbym się super technologii za małe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 minutę temu, durnykot napisał:

Poddostawcą dawnego Marcoka

tak, ale w rocznikach 2009 - 2011

Druga rzecz to te nieszczęsne patenty Gianta. Zrobią swoje hamulce ale nie zrobią części do nich. Zrobią XTC ze sterami 1 1/4 góra i taper dół. Padnie ci widelec i nic innego tam nie wsadzisz oprócz nieszczęsnego Foxa. Adapteru też nie znajdziesz. Miałem ostatnio w serwisie węglowego XTC z tymi dziwnymi sterami Overdrive2 gdzie 1 1/4 jest u góry. Stery skiśnięte i rower czekał u mnie 6 tygodni aż w Czechach udało mi się znaleźć właściwe stery, a i tak pasowało tylko górne łożysko a dolne to zastąpiłem łożyskiem z mojej szosy. Zatem nie wierzę że nie będzie problemów z ich kolejnym patentem. Choćby weźmy na to uszczelki kurzowe. Kto je będzie robił? Nie zawsze 32 mm u jednego producenta odpowiada 32 mm u innego. Superlatyw ja tu nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak ludziska objeżdzą. Zapewne będą to tylko OEMy, niedostępne w normalnej sprzedaży (mogę się mylić). W takim wypadku Giant uszczęśliwi niektórych na siłę.

Tak czy siak nie sądzę, aby miało być to gorsze niż Raidon czy inna Judy Silver. Na pewno daje plusa za ciekawy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...