Skocz do zawartości
Maks.w12

[mostek] kierownica- mam problem z dobraniem średnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Maks.w12

Mam pytanie 

czy mostek o średnicy 28,6 będzie pasował do kierownicy 31,8?

licze na szybką odpowiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thomass13

28,6 to srednica mocowania mostka do widelca czy do kierownicy ? Bo jesli do kierownicy to jakiś dziwny ten standard. Przewaznie sie spotyk 25,2 31,8 lub 35 mm Raczej trzeba taka kierownice dobrac aby pasowała średnica kierownicy w jakieś dorabianie czegos do kierownicy bym sie nie bawił grozi trwałym kalectwem przy kombinowaniu w takim przypadku. Kierownica musi byc dobrana do srednicy jaki producent przewidział. Nie jest mozliwe załozyć kierownice z wieksza średnicą do mostka o mniejszej srednicy jest to nierealne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Kolmark
Napisano (edytowane)

To jest źle zadane pytanie. Wymiar 28,6mm (1 i 1/8 cala) to ŚREDNICA MOCOWANIA MOSTKA DO RURY STEROWEJ (standard Ahead), a nie kierownicy do mostka.  Obecnie większość mostków jest przystosowana do rur sterowych 1 i 1/8 cala i kierownic o średnicy mocowania 31,8mm (1 i 1/4 cala). Spotyka się jeszcze mostki do średnicy mocowania kierownicy 25,4mm (czyli 1 cal) oraz nowy "standard", czyli mostek do kierownicy 35mm. Przytłaczająca większość mostków jest mocowana do rury sterowej o średnicy 1 i 1/8 cala, niezależnie od średnicy mocowania kierownicy. Jedno z drugim nie ma wiele wspólnego.

Czyli nadal nie wiesz, czy będzie pasowało, bo podałeś nie ten wymiar :) niemniej są duże szanse, że będzie.

Edytowane przez Kolmark

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Stasiekk
      Przez Stasiekk
      Cześć, posiadam rower mtb univega ht500, jest to rower za 1000zl, którym jeżdżę już parę lat i jestem z niego zadowolony. Ma on np widelec sr suntour v2, przerzutke tył i kasetę 8 deore. Do rzeczy, jeżdżę głównie po asfalcie, 30% to jest piach, szuter, chodniki. Obecnie mam opony kenda kwest, ale strasznie już boki sparciały i chciałbym je wymienić. Czy opona Continental race King 26 x 2,2 będzie w miarę dobrze się sprawować? Z racji tego, że ostatnio trochę bolą mnie barki i męczy podnoszenie głowy, chciałbym kupić mostek regulowany, żeby podnieść trochę kierownicę czy coś takiego da radę? (mam 196cm wzrostu) https://allegro.pl/oferta/mostek-kellys-cross-ahead-regulowany-125-mm-31-8-7376682866?reco_id=2f83cdfe-bccf-11e9-bd1e-b8ca3a69c730&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951  
      Nigdy nie robiłem żadnego serwisu w rowerze, teraz chciałbym zrobić, czym powinienem się zająć? Dziękuję i pozdrawiam, proszę się nie złościć tylko mi pomóc
    • hobo_
      Przez hobo_
      Witam,
      sprzedam nowy mostek Syntace Megaforce 2 60mm/Ø31,8mm/6°
      średnica: 31.8 mm
      długość: 60 mm
      rura sterowa: 1.1/8"
      Mostek zapewnia precyzję i stabilność przy stosowaniu bardzo szerokich kierownic. Niskoprofilowa budowa, rozmiar czoła mostka to 36x42mm.
      Standard VR-3 Downhill - mostek przetestowany w najtrudniejszym na świecie teście wytrzymałości, wykorzystując kierownicę o szerokości 800mm.
      Specyfikacja:
      rura sterowa: 28,6 mm (1 1/8")
      wysokość zacisku na rurze sterowej 36 mm
      minimalna długość rury sterowej: 30 mm
      średnica mocowania kierownicy: 31.8 mm
      kąt: 6° FlipFlop
      kolor: Raceblack
      CENA 369zł + wysyłka kurierem gratis.
      tel. 530-814-215; mail: rozmuszynsky@gmail.com
      Gdybym nie odbierał, proszę pisać sms albo mail.
      FOTKI: https://www.olx.pl/oferta/nowy-mostek-syntace-megaforce2-CID767-IDAiM9S.html
      POLECAM !!
    • rafciK08
      Przez rafciK08
      Szukam mostku pasującego do amortyzatora Suntour XCM V3 
    • niuti
      Przez niuti
      czy ktoś używał adaptera kierownicy a bardziej mostka jak dla przykładu poniżej. Sprawdza się ?
      https://dcbikes.com.sg/products/mtb-bar-shim-31-8mm-to-new-35mm-handlebar-clamp-stem-adapter-conversion-kit?variant=13568123207722
      wie ktoś gdzie można kupić taką redukcje mostka z 35  na 31,8mm.
    • Bartosz_
      Przez Bartosz_
      Ostatnio chciałem sobie kupić jakąś fajną i w miarę lekką kierownicę do roweru MTB na kołach 27,5 cala. Znalazłem taki sklep "wish" i zakupiłem sobie tam kierownicę "Ritchey carbon wcs" . Nie długo sobie tą kierownicę założę. Pytanie teraz takie do Was. Czy do takiej jazdy po asfalcie, drogach rowerowych, ścieżkach czy czasem jechać po trawie przez łąkę czy przez lasek jakiś nie spowoduje to pęknięcia kierownicy na pół ? bo jest to kierownica bardzo lekka i cienka w dodatku. Czy do takiej jazdy spokojnej jak ja preferuje ta kierownica mi posłuży na dłuższy czas ?  Pytam, bo też nie chcę przez kierownicę spowodować wypadku na trasie i się po obijać czy połamać. Chcę też na tą kierownicę założyć sobie licznik rowerowy. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Ja mam nadzieje, że kierownica mi posłuży na trochę.