Skocz do zawartości

[2500 zł] Cross czy fitness - Cube czy Trek?


Buhaj47

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka rund po sklepach i najbardziej z tej półki przemawia do mnie Trek DS 2, jednak sporo złego naczytałem się o osprzęcie klasy Altus/Acera - czy jest on wystarczający do amatorskiej jazdy po ścieżkach rowerowych i nieutwardzonych drogach? Czy w DS 2 można go też stopniowo ulepszać?

Przy okazji widziałem też Cube Nature EXC w przecenie, niewiele droższy od Treka - co o nim myślicie?

Jedna rzecz, nad którą się zastanawiam, to amortyzator - czy nie lepiej zrezygnować z niego w rowerach tej klasy nawet podczas jazdy po lekkim terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 22:04, Buhaj47 napisał:

Zrobiłem kilka rund po sklepach i najbardziej z tej półki przemawia do mnie Trek DS 2, jednak sporo złego naczytałem się o osprzęcie klasy Altus/Acera - czy jest on wystarczający do amatorskiej jazdy po ścieżkach rowerowych i nieutwardzonych drogach?

Mam rower w dużej mierze oparty o ten osprzęt i mogę napisać, że do rekreacyjnej jazdy jest on w zupełności wystarczający.

W dniu 21.08.2019 o 22:04, Buhaj47 napisał:

Przy okazji widziałem też Cube Nature EXC w przecenie, niewiele droższy od Treka - co o nim myślicie?

 

Z tych dwóch to zdecydowanie Cube, ma znacznie lepszy osprzęt.

W dniu 21.08.2019 o 22:04, Buhaj47 napisał:

Jedna rzecz, nad którą się zastanawiam, to amortyzator - czy nie lepiej zrezygnować z niego w rowerach tej klasy nawet podczas jazdy po lekkim terenie? 

Większość ludzi odradza tanie amortyzatory na rzecz sztywnego widelca. Mam dokładnie taki sam amortyzator jak ten Cube i mimo wszystko poprawia on komfort jazdy. Poza tym ten rower waży 13,4 kg, co jak na rower crossowy z hamulcami tarczowymi to nie jest zły wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...