Skocz do zawartości

[Pedały] Shimano 105 czy Look keo 2 max carbon


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

LOOK przede wszystkim różni się bardzo mocno konstrukcją "wewnętrzną" w stosunku do Shimano. Te drugie oparte są na rozwiązaniu konus/ kulka, podczas gdy LOOK to łożysko maszynowe + łożysko igiełkowe, obydwa niewymienne. 

Jaka jest różnica dla użytkownika? Shimano jest praktycznie nie do zajechania, pod warunkiem regularnego, umiejętnego serwisu. LOOK jeżeli chodzi o łożyska także wytrzyma bardzo długo, pewnie znacznie więcej niż sam korpus, a serwis jest szybszy i przyjemniejszy. Niestety ze względu na konstrukcję, pedały LOOK posiadają praktycznie od momentu wyjścia z fabryki delikatny luz, jednak jest niewyczuwalny pod butem. No i jak jakimś cudem wypłucze się cały smar, to łożyska zostaną zajechane a pedały pójdą do śmietnika, ale to skrajny przypadek.

Co do samego wyboru, to dlaczego LOOK KEO 2 MAX Carbon a nie LOOK KEO 2 MAX które są tańsze o 100 zł? Różnica w wadze to 8g z tego co pamiętam, no i Carbon ma lekko mocniejsze napięcie sprężyny. Jeżeli miałbym już tyle dopłacać, to dorzuciłbym 30 zł i kupił już LOOK Blade które są o "oczko" wyżej w hierarchii LOOK.

https://www.decathlon.pl/?q=look+keo

A co bym kupił gdybym stał przed takim wyborem? Nie wiem, ciężko powiedzieć. Mimo że nie jeździłem na Shimano, to podobno jest to bliźniacze uczucie. W Shimano dodatkowo można wymieniać płytkę na platformie, ale czy ktoś to kiedykolwiek zrobił, nie wiem.

Co kupiłem? LOOK KEO 2 MAX, bo miałem kasę na karcie podarunkowej Decathlon, będę montował po sezonie :) Aktualnie jeżdżę na LOOK KEO Easy. Są całkiem OK, tylko siła wpięcia i trzymania zdecydowanie zbyt niska.

Wybrałeś pedały które są na dobrą sprawę bliźniacze, więc ciężko określić które są lepsze. Wiem że są tutaj zwolennicy pedałów TIME, a kupić można także takie dziwadło jak Speedplay :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano mają jedną wadę, czyli aluminiową nakrętkę trzymającą wszystko w kupie. Fabrycznie dokręcona jest bardzo mocno, więc przy odkręcaniu bardzo łatwo ją uszkodzić.

W przypadku Look wystaczy klucz płaski i oczkowy. Wszystko idzie gładko i bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...