Skocz do zawartości

[Hamulce] Magura MT5


peelee

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że te hamulce to porażka jeżeli chodzi o odpowietrzanie.
Shimano przy tym to bajka. Odkręcam śrubę odpowietrzającą przy zacisku i zanim wkręcę strzykawkę już olej cieknie wszystko uwalone.
Po za tym roczne hamulce i już mam mokro przy tłoczkach w klamkach.
Może wiecie gdzie to reklamować. Hamulce w rowerze e-bike.

Poważnie myślę o zmianie tego na Shimano M7000 dadzą radę w e-bike?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, peelee napisał:

Shimano przy tym to bajka. Odkręcam śrubę odpowietrzającą przy zacisku i zanim wkręcę strzykawkę już olej cieknie wszystko uwalone.

W przypadku magury musisz miec zacisk na wysokości klamki, wtedy ani kropla nie wyjdzie...

Jak się nie umie odpowietrzać to bezsensu jest wystawiać im negatywną opinie.

m7000 nie mają podjazdu do 4 tłoczkowych mt5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam i złego słowa nie powiem. Nie ma prędkości, z której moich 100kg nie wyhamują na żywicy, wycieków żadnych, odpowietrzanie proste, waga niska... Co chcieć więcej? Jak masz faktury to reklamuj u producenta. 5 lat gwarancji na wycieki jest. A co do odpowietrzania, to po przelaniu olejem warto wtłoczyć go trochę na końcu strzykawką do klamki. Wycieknie kilka kropel więcej zanim zakręcisz, ale co to za problem? Płynu do mycia naczyń nie masz żeby umyć? Klamki jedynie trochę elastyczne są ale podejrzewam, że to je kilka ładnych razy uratowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz włożyć za metaliki. 

Co do tematu to nie ogarniam, albo wydadek przy pracy - w sensie wadliwy model, albo operator słaby. FIlmiki na necie jak wszystko po bożemu zrobić i jeszcze po taniości. 2 strzykawki, zestaw do kroplówki , jedynie najdroższa chyba choinka do zacisku jak chcesz przelewać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niuti napisał:

A co chcesz włożyć za metaliki.

Jeszcze nie wiem. Chciałbym sprawdzić czy oryginalne 8.R to faktycznie taka kotwica jak piszą, ale boli mnie trochę ich cena. Ewentualnie wlecą jakieś zamienniki innej dobrze ocenianej firmy. Tył zostawiam na żywicznych, bo pasuje mi to co jest. Siła wystarczająca a ryzyka przegrzania nie ma.

Godzinę temu, Kemusi napisał:

ostatnio zadarłem żywiczne bardzo szybko 

Opcje są dwie. Albo jeździsz X razy więcej niż ja, albo za bardzo gnieciesz klamki na zjazdach. ;) Jak już pisałem, ważę prawie stówkę, a żywica wystarczy mi na cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..raczej to drugie ,główny powód to dwa wypady w Alpy i długie zjazdy ...bez hamowania się nie dało. Jak dobrze pójdzie to we wrześniu wyskoczę ponownie na chwile i dlatego myślę o metalu z przodu  . Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jako serwisant magur MT min. 5 mogę powiedzieć co nieco. 

+ hamulec jest dość jadowity czyli ma duża siłę i ładną modulacje

+ nie wrażliwe na czynniki atmosferyczne. Miałem, co prawda nie mt5 a mt4 skorodowane niemal na wylot a ciągle działały.

+ jak przypadkowo połamiemy klamkę, zalanie nowej bez odpowietrzania układu i montaż trwa 5 min. 

 

- miewają problemy z zapowietrzaniem się zwłaszcza jak zacisk jest w pozycji gdzie przewód jest niżej od tylnej śruby mocującej. 

- klamka jest dość wrażliwa na braki w sterowaniu pojazdem. ;) (czytaj łatwo połamać)

- nie każdy model ale bywają ciężkie w ustawieniu, z racji tego że klocki są bardzo blisko tarczy. 

- wg mnie bardzo głupa wymiana klocków. Nie da się wyjąć bez resetowania tłoków. 

- raczej beznadziejne tarcze fabryczne. Bardzo często się zdarza ze hamulec piszczy nie miłosiernie i ciężko sie tego pozbyć. Stockowe klocki też niczego nie urywają ale to w każdej magurze poza seriami HS bo tam swiss stop.

- trzeba mieć doświadczenie w odpowietrzaniu i zalewaniu hamulców. Dodatkowo magura blood ma marne właściwości termiczne.

- mnie osobiście jako mechanika wnerwiają śruby na torx i jak tylko mogę wywala i wstawiam shimano.

 

No cóż ... zestawiając ten hamulec z np MT520 ... no shimano lepiej pracuje, lepiej sie go zalewa i co z tego jak magura będzie jeździć 100 lat w shiamno tłoki staną przy 3 larze klocków. Niby można reklamować ... no co kto lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...