Skocz do zawartości

[Do 2000zł] do ciągnięcia przyczepki


Deletor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam porady nt roweru typowo do wycieczek rowerowych po asfalcie, od czasu do czasu jakieś boczne dróżki. Cały pic polega na tym że rower ma wytrzymać przyczepkę dla 2 dzieci. Obecnej przyczepce kończy się dopuszczalny udźwig i wzrost dzieci. Wybór najpradwopodobniej padł na weehoo i-go 2, mocowana do sztycy pod siodełko. Patrząc przyszłościowo przyczepka 2-9lat do 36kg/dziecko. Biorąc pod uwagę max obciążenie to jest ok 85kg + bagaż na wycieczki + moja waga. 

Na chwilę obecną zależy mi na dobrych przełożeniach, zwłaszcza wolnobiegi do jazdy pod górki. Wytrzymałe hamulce - zjazdy z górki to najczęściej zjazdy na hamulcu. (obecnie najczęściej zjeżdżam na tylnym hamulcu, a do hamowania używam przodu - aby nie przegrzewać v-brek'ów). Rozglądam się za czymś relatywnie nie drogim, z myślą o późniejszej modyfikacji, tak aby np wymienić samą kasetę na mocniejszą, a nie od razu wymieniać manetkę, łańcuch, przerzutkę i kasetę. 

Może coś mi doradzicie w tym temacie, bo na internecie wszędzie są testy i porady jak dobrać przyczepkę, wielkość roweru itd itd ale nikt się nie pokusił jeszcze o napisanie czegoś jak dobrać rower do takich obciążeń. Z racji miejsca zamieszkania (u podnóża gór) każda nawet najkrótsza wycieczka to ok 200m przewyższeń... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...