Skocz do zawartości

[2000-3000 zł] endurance lub gravel


Rekomendowane odpowiedzi

M089 nie są już produkowane, obecnie w podobnej cenie można kupić Shimano ME3/ME4, z klamerką albo BOA. Zależy od producenta, ale przeważnie rozmiar trzeba brać większy. 

EDIT:

Tu całkiem ciekawa promocja na starszy model ME3 (nowe mają rzepy na zewnątrz - ludzie narzekali, że rzep do wewnątrz zaczepia o korbę) https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-me300-me3-pd17381/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Lukasz31 napisał:

buty na rower chyba też powinny być nieco większe ?

Nie, najlepiej dopasowane jak się da. Jak weźmiesz za duże to raz że stopa może się przesuwać, a dwa że buty potrafią się jeszcze nieco "rozciągnąć" i nagle może się okazać że nie starcza rzepu/klamry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pp516 napisał:

On te biedne buty mocno musiał katować. Spokojnie powinny wytrzymać kilka lat nawet przy sporych przebiegach,

No ''on" trochę katował :D W sumie dwa lata to też nieźle.

Zwykle to tak normalnie ale najbardziej im dały w kość strome podjazdy i podbiegi/podejścia  gdy były mokre.

Wydaje mi się, że to dobre buty. Tyle, że Shimano ma skopaną rozmiarówkę - normalnie noszę 43 a tu 44 i były bardzo dopasowane - tak, jak trzeba.

PS: Jak tak policzyłem to może i prawie 10 tkm ... Rozpruły się jak na zdjęciu, na czystość nie patrzcie bo jeszcze ich nie czyściłem po ostatnim błotku ...

Myślę, że szewc mi to zaszyje łatką z góry i drugie tyle pojadą.

vsIrUT5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucik do zrobienia u dobrego fachmana obuwniczego ;)

Buty butami,pedały pedałami a mam podstawowy problem Panowie bo w pobliżu mojego miejsca zamieszkania w sklepach nie ma Marina Gestalta i Kellysa Soot 30 w moich rozmiarach aby się przymierzyć :/ Kilka rowerowych obdzwonionych i lipa :/ Ja pytam o buciory a tu problem z modelami którymi najbardziej się zainteresowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec chyba wszystko co do kupna roweru się wyjaśniło...Miala to być kwota do 3000 zł skończyło się ciut wyżej. Rower zarezerwowany,w sobotę jade obejrzeć,jazda próbna i jeśli wszystko będzie w porządku to wracam rowerem do domu. Napiszcie czy było warto dołożyć kilka złotówek i co o nim sądzicie. Przesyłam link:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2019-pavement-drop-bar-beyond-road-gestalt-2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rower :thumbsup: dobry wybór. Fajne wyposażenie: już Tiagra, sztywne osie, widelec full carbon. Słabsze punkty to przede wszystkim opony drutowe. W dalszej perspektywie można będzie pomyśleć nad zmianą kół, są jakieś własne Marin'owe, na coś lżejszego, wyższej klasy i w zależności jak będą działać hamulców mechanicznych Tektro, bo może okażą się wystarczające. Generalnie pewnie, że było warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Gestal 2 jest ok. Mam taki sam wzrost, przymierzałem się do 54 i było dobrze. Jedyne co mi w tym rowerze nie pasowało, to ograniczenie w rozmiarze opon. Max wchodzą 35 mm a i to nie każde. Przeszkodą jest ten element (ramię ?) przedniej przerzutki w Tiagrze do którego przykręcona jest linka. Gdy łańcuch jest na blacie, to ramię przerzutki wychyla się w kierunku opony. A że Gestalt ma krótki tylny trójkąt, to trafia blisko w okolice opony. Bezpieczne max dla opon to raczej 32 mm, właśnie z tego powodu. Dla mnie było to zbyt duże ograniczenie i ostatecznie zdecydowałem się na Jari 1.5 . Jeżeli jednak nie planujesz wrzucać szerszych opon, to wg mnie będzie to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie. Ja raczej nie planuje wrzucać szerszych opon,będzie on używany praktycznie cały czas na asfalcie lub pochodnym tej nawierzchni ;) 

A powiedz mi jak z wygoda na tym rowerze,pozycja była w porządku. Tego się troszkę obawiam bo nigdy na takim rowerze nie siedziałem... Udało się go zarezerwować w dobrej cenie wiec uważam ze warto,pytanie czy komfort jazdy będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja jest komfortowa, w znaczeniu nieprzesadnie pochylona. Oczywiście jeżeli do tej pory jeździłeś np. na crossie, to będzie sporo niżej. Natomiast w porównaniu z Tribanem RC 500 M, Cube Nuroad 53 (najbardziej sportowa pozycja) , Fuji Jari 52 które przymierzałem, pozycja była najwygodniejsza jak dla mnie właśnie na Gestalcie. Stosunek stack/reach jest przyjazny, do tego dość krótki mostek i kierownica o niedużym zasięgu. To wszystko powoduje że pozycja jest wygodna dla osoby początkującej. Jari który w końcu kupiłem ma stack mniejszy o 15 mm (czyli kierownica jest o tyle niżej) i to się czuje w trakcie jazdy. Nie żeby było źle, ale jednak wymaga pewnego przyzwyczajenia. W tym Gestalcie jak będziesz miał ustawiony mostek na + i wszystkie podkładki pod mostkiem, to zawsze w razie czego możesz później obniżyć pozycję albo poprzez odwrócenie mostka na - albo usunięcie podkładek. Podwyższyć też się da, ale trzeba albo wymieniać mostek na krótszy i/lub o wyższym wzniosie, albo inny kształt kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pisałeś na początku że jeździsz mtb. Też mam mtb, tylko 29era z dość rekreacyjną geometrią. Różnica jest spora. Na jeździe próbnej jeszcze się tego tak nie czuje. Ale po kilku dłuższych jazdach już tak, szczególnie dolny chwyt jest wymagający dla kręgosłupa.

Swoją drogą Jarego kupiłem w zeszłym tygodniu, jeżdżę nim do roboty: ścieżki rowerowe głównie i zupełnie normalnie się jeździ. Nie miałem problemu z przyzwyczajeniem się do innej kierownicy i klamek. Tyle tylko że te hamulce tarczowe mechaniczne muszą się dotrzeć. Na razie hamują słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jakie będą moje odczucia,prawdę mówiąc już nie mogę się doczekać ;) Ciut się obawiam o te moje lędźwia ale jakoś damy radę ;) Trochę zastanawia mnie ta cena za rower bo uważam że bardzo dobra i czy to przypadkiem nie jest jakiś powystawowy lub demonstracyjny egzemplarz ale może bym poznał na sobotnich oględzinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już nie jestem bardzo elastyczny, wiekowo już bardziej z górki  (pokolenie które wie co to jest Piątek z Pankracym)  :) Też się obawiałem bardziej pochylonej pozycji i  dalej nie jestem pewien jak to będzie. Po pierwszych dniach jazdy trochę czuję kręgosłup, ale czułem też już wcześniej jeżdząc na fitnessie z dość nisko ustawioną kierownicą. Ale widzę, że jest lepiej. Dzisiaj trochę pojeździłem wieczorem i nie było już problemu a wybrałem się w dość trudny teren nad Wisłę. Na ból pleców najlepsze są ćwiczenia, tylko trzeba je dobrze dobrać, żeby sobie większej krzywdy nie zrobić. Rok temu miałem duży problem z plecami i to akurat nie od jazdy na rowerze. Pomogły regularne ćwiczenia (około miesiąca).

Odnośnie cen Marinów, to jak dobrze zagadasz to można uzyskać konkretny rabat, może nie jest to więc nic niezwykłego. Takie rowery to nie jest towar bardzo chodliwy. Na Allegro trafiają się egzemplarze Jari i Gestaltów z 2018. Do tego od czasu do czasu coś na OLX z przebiegiem 200 km w cenie 20%-30%  niższej niż katalogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to forum ortopedyczne ale u mnie prócz problemów z odcinkiem lędźwiowym to i spory problem ze stawem biodrowym ale nie będę o tym zanudzał ;) W każdym bądź razie obojgu nam życzę sporo zdrowia bo sprzęt rzecz nabyta a zdrowa w markecie nie kupimy ;)

Wiesz co no ten rowerek był wystawiony w sklepie na fb. Cena katalogowa to 4699 zł a ja jeśli na niego się zdecyduję to płacę troche ponad 3700 zł więc wydaje mi się dość korzystnie choć nie siedzę w tym rynku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra, jednak nie na tyle niska żeby miał to być jakiś kit moim zdaniem. W razie czego modele które mają znacznie bardziej komfortową geometrię to Merida Silex i Giant Anyroad. Tam stosunek stack/reach dochodzi do 1,6, a to już wskazuje na mocno wyprostowaną pozycję. Jak dla mnie byłaby raczej za bardzo wyprostowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...