Skocz do zawartości

[rower] wgniotka tylny trójkąt


manaj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem. 

Dziś odebrałem swój długo wyczekany rower jakim jest caad12 na 105 i discach. Niestety firma, która sprzedała mi towar chyba wzięła mnie za kompletnego idiotę, gdyż w bardzo nieestetyczny spróbowała zakryć pewną wadę na ramie i chyba liczyła iż się tego nie dopatrzę. Na lewym ramieniu tylnego trójkąta znajduję się wgniotka (patrz załączane zdjęcia), sprzedawca zalepił je taśmą izolacyjną tworząc nowy wzór malowania na tej pięknej ramie.

 

Z racji iż jest to mój pierwszy prawdziwy rower i dodatkowo jestem kompletnym laikiem w kwestii materiałoznawstwa, mam pytanie. Czy taka wgniotka może powodować w najbliższej przyszłości pęknięcia czy odginanie się trójkąta? Walczyć o jakąś rekompensatę finansową czy może lepiej oddać rower do sprzedawcy i szukać kolejnych promocji na ten model ?

IMG_0493.jpeg

IMG_0644.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa, jak raz to dość ważne miejsce jesli chodzi  o sztywnosc roweru. Conieco poprawia fakt, ze sa tam tarcze, ale i tak nie chciałbym tej ramy za żadne pieniadze, no chyba że do jakiegos mieszczucha :P 

W mojej ramie na 2017 rok byla wprowadzona np dodatkowa poprzeczka miedzy dokladnie takimi samymi ramionami tylnego trojkata... i opis jasno pokazuje po co to zrobiono... a w tym Cadzie nie dosc ze poprzeczki nie ma to widelec jest wgnieciony. Nie ma opcji ze to bedzie tak szytwne jak mialo byc.

EMM692017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domagaj się zwrotu pieniędzy albo wymiany roweru lub ramy na nowy/nową. Dostałeś produkt niepełnowartościowy, uszkodzony, niezgodny z zamówieniem i jako firma masz pełne prawo dochodzić również swoich praw.  Jak odmówią to nie używaj roweru (na wszelki wypadek), wyślij wezwanie za potwierdzeniem odbioru, jak nie podziała to sąd. Jeśli kupowałeś w sklepie to aż nie chcę mi się wierzyć, że ktoś mógł być takim totalnym de..m, imbecylem żeby odwalić taką manianę i w tak dziecinny sposób próbować to maskować.  A co do kwestii materiałowych- to nikt Tobie nie powie jak to wpłynie na tylny trójkąt. Na pewno zmieniła się sztywność i zakres pracy tej rurki widelca. Jest ryzyko pęknięcia na najbardziej ostrych krawędziach zagniecenia. Jeśli poza wgniotką jest uszkodzony lakier to na pewno została przerwana bariera antykorozyjna. Oczywiście aluminium koroduje/ utlenia się bardzo powoli więc to problem marginalny, ale kupiłeś nowy rower, a nie używany z wadą ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, manaj napisał:

sprzedawca zalepił je taśmą izolacyjną tworząc nowy wzór malowania na tej pięknej ramie

Sam fakt że chciał w tak głupi sposób ukryć wadę, to takiemu sprzedawcy już bym podziękował. Podaj chociaż jaki sklep takie numery robi, żeby innych ostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kontaktowałem się ze sklepem telefonicznie oraz e-mailowo (rower zakupiony przez internet), będę na bieżąco informował o sytuacji. Na chwilę obecną oprócz wiadomości, które do nich wysłałem nie znam stanowiska firmy. Na razie czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sklep zachował się w sposób uczciwy i sprawny. Rower zwróciłem w zeszłym tygodniu, sklep paczkę otrzymał w piątek natomiast zwrot środków otrzymałem już dziś. Jednak mam ogromne podejrzenie, że rower znowu trafił na allegro jednak dalej bez stosownego opisu. Sklep informował mnie, że nie posiada roweru na wymianę, a już wczoraj dokładnie taki sam model został przez nich wystawiony na nowo. Proszę uważajcie na sklep rowerowy z Gorlic, który na chwile obecną posiada na aukcji wystawionego caada12 na dyskach. Dziwna praktyka w firmie, która przez ostatni rok sprzedała 335 rzeczy i dostała 334 pozytywne opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie prawie zamówiłem CAAD12 u nich! Ale poszukałem jeszcze info w sieci i JEDEN WIELKI NEGATYW jest.

Chciałem akurat innego na 105. Cena rewelacyjna, potencjalna strata - nie do ogarnięcia.

 

Znacie sprawdzony sklep gdzie można zamówić CAAD12 (tiagra lub 105, w 2019 tiagry już nie ma) i będzie sprawdzony przez serwis jeszcze? U SzajBajka drogo a teraz jeszcze zniknęły prawie wszystkie szosówki u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rambolbambol napisał:

Mi to wygląda, jakby ktoś chciał bagażik montować na wycieniowanych rurkach i zrobił dziurę

Hehe, myslisz ze ktos do Caada cchial bagaznik ? 

Ale jest teraz w opisie UWAGA! Rower jest nowy, posiada delikatne wgniecenie na trójkącie podsiodłowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...