Skocz do zawartości

[do 1500] Liv Rove 4 czy Kross Evado 3.0


Delive

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu swojego (prawie) pierwszego roweru. Prawie bo ostatnio jeździłam jako dziecko. Po przeczytaniu paru poradników online, wybraniu kilku modeli, przeczytaniu sporo na tym forum, odrzuceniu tego co wybrałam, pochodzeniu po sklepach (itd. trochę to już trwa) i ponownym wyborze udało mi się zawęzić wybór do dwóch modeli. Byłabym bardzo wdzięczna za porady czy to dobry wybór i który z nich będzie lepszy. Ale do rzeczy:

  • Mam 162 cm wzrostu i ważę 52 kg.
  • Rowerem będę jeździć po mieście, ścieżkach rowerowych, parkowych i łagodnych leśnych.
  • Szukałam wśród rowerów trekkingowych, ale są za ciężkie (podnosiłam w sklepie Kross Trans 3.0 i był za ciężki - wg sprzedawcy jeden z lżejszych bo poniżej 17 kg).
  • Zaczęłam więc szukać wśród crossów (z zamiarem zamontowania sobie jakichś lekkich plastikowych błotników, oświetlenia i zdejmowanego koszyka, jeśli będzie potrzebny).

Moim faworytem jest Liv Rove 4, który mogę kupić za 1200 zł (mam bon prezentowy do jednego ze sklepów, stąd taka niska cena) lub Kross Evado 3.0 za 1340 zł.

https://www.liv-cycling.com/pl/rove-4-dd

https://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-3-0

Skłaniam się do Liv Rove, głównie przez wagę. Sprzedawca zważył przy mnie i wyszło ok. 13,5 kg (rama dla mnie S). Co myślicie?

Oczywiście jestem też otwarta na inne modele, cały czas dowiaduję się czegoś nowego, więc temat jeszcze nie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osprzęt to bardzo podobne rowery . Nie powiem , że dobre ale przyzwoite i wystarczające do rekreacyjnej , turystycznej czy komunikacyjnej jazdy .

Kross ma nieco lepszy napęd ale trudno powiedzieć czy będzie to miało wpływ na trwałość i precyzję działania .

Waga oczywiście przemawia za Giantem .

Kup ten na którym się wygodniej siedzi/jeździ .  Jeździłem na turystycznych  rowerach ( co prawda MTB ) i Krossa i Gianta  Oba prowadziły się podobnie . Przyjemnie i spokojnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WaGiant,

Chłopak stanowczo odradza mi zakup Liv i namawia mnie albo na Kands Maestro albo na Vellberg Explorer 3.2. Wiem, że wybrane przez niego są lepsze sprzętowo, ale zastanawiam się czy to faktycznie jest różnica, która przy jeździe miejskiej i bardzo lekkiej terenowej będzie dla mnie odczuwalna? Kands i Vellberg są droższe i cięższe (ten pierwszy może uda mi się zmierzyć u dystrybutora w moim mieście). Żeby zmierzyć drugi musiałabym jechać do ich sklepu 120 km w jedną stronę.

Mierzyłam też wczoraj przypadkiem Romet Orkan 2D, też było mi wygodnie i o dziwo lepiej się czułam na ramie M 19" niż sugerowanej wg wzrostu S 17". Dlatego tym bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, żeby nie kupować roweru bez wcześniejszej przymiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyśmy się zrozumieli ten Liv Rove to rower Gianta .  Jako firma/marka w porównaniu do Gianta czy Krossa  Kands to kundel . O tej drugiej marce nic nie wiem ale raczej podobna klasa .

Owszem są ludzie oceniający rower na podstawie tylnej przerzutki . Owszem Kands i ten drugi mają zauważalnie lepszy napęd niż G i K . Ale rower to nie tylko przerzutki ( czy cały napęd ) rower to całość , a najważniejszą częścią jest rama ! Wierzę i mam przykłady że Giant , i Kross potrfią zrobić dobre rowery !

Tamte 2 bronią się tylko napędem . Popatrz na wagę - Kands 15 kg , ten drugi niewiele mniej . To duuużo jak na rower crossowy . Myślę że te ramy albo/i koła mają sporą nadwagę .  Evado waży co prawda też ponad 14kg ale zauważ , że ma amortyzowaną sztycę . Nie chodzi o to że taka dobra , tylko że swoje waży . Ze zwykłą sztycą byłby lżejszy , a wymiana ( bez szaleństw ) to 40 - 50 zł .

Z tych wszytkich ja osobiście najpierw patrzyłbym na Gianta . Ale jak widzisz podejścia do tematu są różne i sama musisz zdecydować .

W G i K zawsze będziesz miała możliwość wymiany napędu na lepszy ( np. jak ten zajedziesz ) z kandsem i tym Vell...  dużo nie zrobisz .

Kupno roweru 19" przy twoim wzroście to niecodzienny pomysł . Rowery zawsze trzeba przymierzyć . Orkan D2 który wygooglowałem ma słaby amor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_8405208.html

przymierz sie tez do tego roweru dosc lekki s troche ponad 13kg , w tym przedziale cenowym  jest bezkonkurencyjny ,  mala inwestycja dodatkowa uczynilaby go jeszcze lepszym rowerem  https://allegro.pl/oferta/shimano-br-mt200-hamulce-hydrauliczne-m315-8074061682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - jeden woli mieć słomiane ozdóbki na jodle kaukaskiej, drugi szklane bombki na świerku z Kampinosu ...

Mając w maestro octalink, 2x deore, manetki alivio i blokadę widelca - w zestawieniu z napisem na ramie w giancie - przychylałbym się raczej do opinii twojego chłopaka :) 

A rozmiar przymierz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wagą ? Na geo też słyszałem narzekania .

Swoją drogą po tylu latach na rynku , po tylu sprzedanych przez neta rowerach mogli byście zrobić normalną standardową tabelkę z geo . Te rysuneczki które teraz są to żenada . Opisy też mnie rozśmieszają  : ,, siodełko w tym modelu jest już lepsze " .....   Od czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba adresata pomyliłeś :)

A z powtarzania "zasłyszanych" prawd  nic dobrego nie wynika - przecież te "najdłuższe crossy " na świecie :) (co początkowo było bliskie prawdy) od najnowszego modelu są już krótsze - dobrze by weryfikować czasem to co się pisze...

A co z wagą ?  Na pewno porównywalne authory są lżejsze, ale o pół kilo nie ma co kruszyć kopii, tym bardziej że zaraz dojdą błotniki, bidony, lampy, torby i inne szpeje, co stawiają walkę o gramy pod dużym znakiem zapytania (do czystej rekreacji zwłaszcza).

A deore to będzie zawsze deore, a nie tourney czy altus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...