Skocz do zawartości
Mustraw

[Główka ramy] wewnętrzna ścianka główki ramy

Rekomendowane odpowiedzi

Mustraw

Jakiś czas temu kupiłem ramę rowerową Felt i teraz zacząłem składać ten rower i zauważyłem teraz, że wewnętrzna ścianka główki nie jest wyprofilowana równie. 

w zdjęciu widać z jednej strony więcej a z drugiej mniej.

Czy tak ma to wyglądać czy nie? jeszcze nie mam sterów żeby zobaczyć czy wejdą czy nie. :/  

IMG_5137.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Stery wejdą  , nie ma obawy. Takie niedokładności się zdarzają.Ważne jest żeby wyfrezowanie na dole i górze było w osi , bo jak nie to może być problem ze sterami. Miałem tak w jednej ramie Furiousa- stery wyraźnie ciężej chodziły w jednej pozycji. Rama poszła na reklamacje , a z druga było ok. chociaż też nie była idealnie wyfrezowana jesli chodzi o grubość ścianek.

W sumie to nawet może tak powinno być i po prostu główka ma grubszą ściankę w miejscu spawu, żeby było mocniej. Bo jak widać sam rant gdzie jest wyfrezowane jest raczej równy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• michalmical222
      Przez michalmical222
      Witam wszystkich w pierwszym poście,
      Mam problem ze sterami Accent hsi-air. Po ściągnięciu widelca do serwisu okazało się że, dolne łożysko postanowiło rozlecieć się na kawałki (2 bieżnie + uszczelka + kulki w silikonowym wianku). Łożysko dało się łatwo naprawić, ale gdy dziś złożyłem stery do kupy to nagle nie da się ich skręcić tak, żeby nie miały luzów. Tzn albo są luzy, albo prawie nie da się kręcić kierownicą. Czy to możliwe że te stery to taki paździerz, że zepsuły się po 800 km, bez jazdy w ciężkim terenie? I czy jedynym rozwiązaniem będzie wymiana łożysk? Te Accenta chyba nie są niestandardowe ( ZS 44 i ZS 56, kąty fazek 45 i 45 stopni)?
    • ZawaX
      Przez ZawaX
      Witam poszukuję nowych sterów ahead(+/- 100zł) do ramy Specialized Demo 8 z 2010 roku. Niestety nie jestem w stanie zmierzyć średnic osadzenia starych misek ponieważ boję się że wyciągając je bez odpowiedniego sprzętu uszkodzę ramę itp, niestety nigdzie nie znalazłem tych wymiarów więc mam nadzieję że jest tu jakiś posiadacz tej ramy i doradzi mi jaki rozmiar misek powinieniem wybrać i przy okazji poleci jakieś stery. Z góry dziękuję za pomoc.
    • zajacel
      Przez zajacel
      Siema wie może ktoś jakie stery można wsadzić do ramy Duncon cane corso 
    • lukszyk
      Przez lukszyk
      Witam, wiem że takiego problemu  nie da się łatwo zdiagnozować, sam się z tym męczę już prawie rok!
      Chodzi o denerwujące pykanie w ramie, mam wrażenie że jest to gdzieś o okolicy główki/sterów. 
      Co robiłem:
      - smarowałem kilkadziesiąt razy stery, czyściłem je, są nawet wymienione na nowe - nic to nie dało
      -w serwisie raz mi smarowali stery po swojemu, pykanie tylko trochę ucichło
      -jest wymieniona rama i widelec na nowe(powód był inny)- na początku było ok, jednak po około 20km jazdy problem wrócił
      -sprawdzałem z innymi kołami- brak poprawy
      -odkręcałem hamulce - brak poprawy
      - jazda bez trzymanki, bez siodełka i sztycy,  - brak poprawy lub jakiejkolwiek zmiany
      -sprawdzałem z innym mostkiem - zero!

To pykanie pojawia się przy jechaniu po kostce, jakichś nierównościach, naciskaniu na kierownicę
      Śmieszne jest to że problem dwa razy zniknął sam z siebie, ale wracał po około 200-400km

Chciałbym jakieś sugestie, może coś uda się zrobić o czym nie pomyślałem. Ale szczerze mówiąc nie mam już do tego siły. Mam chęć wy...ać ten rower na śmietnik
      Sprzedawca powiedział że nic nie mogą z tym zrobić. Sami się poddali i zaproponowali żebym jeździł w słuchawkach

https://photos.app.goo.gl/BJbC9RirykMxdF1s6 link do dwóch filmów przedstawiających problem. na jednym podczas jazdy, a drugi przy naciśnięciu hamulca(bez znaczenia czy przód czy tył) i ruszanie rowerem w przód i tył

• Kacper1305
      Przez Kacper1305
      Witam  
      Na sprzedaż karbonowo-aluminiowa rama szosowa. Długośc od środka suportu do końca rury podsiodłowej 58 cm. Cena 700 zł .
      W komplecie :
      -rama
      -widelec karbonowy Orbea
      -sztyca
      -stery Aheadset Cane Creek
      -kierownica Ritchey Pro 440 mm
      -mostek Ritchey Pro 110 mm
      LINK :
      https://www.olx.pl/oferta/okazja-rama-szosowa-58-cm-frameset-gratisy-CID767-IDtHIb3.html