Skocz do zawartości

[opony bezdetkowe] czy to się uda?


Bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Alsew napisał:

Obręcze w takim rowerze z 2019 roku to już raczej powinny być jak należy.

Oczywiście że powinny, ale jakby były to by się chwalili. Scott to marka premium, obręcze TR dopiero od 6.5k się zaczynają. Już Trek mniej dziaduje.
Sam kiedyś eksperymentowałem z Ghetto w Scottowskich obręczach nie-TR. Działały z OEMowymi Schwalbe, ale z Hutchinsonami już nie. IMO loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dran2 napisał:

Oczywiście że powinny, ale jakby były to by się chwalili. Scott to marka premium, obręcze TR dopiero od 6.5k się zaczynają. Już Trek mniej dziaduje.
Sam kiedyś eksperymentowałem z Ghetto w Scottowskich obręczach nie-TR. Działały z OEMowymi Schwalbe, ale z Hutchinsonami już nie. IMO loteria

Czyli pewności nie ma? Pozostaje mi próbować i albo wyjdzie albo nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bruno824 napisał:

Czyli pewności nie ma? Pozostaje mi próbować i albo wyjdzie albo nie? 

Tak. Nikt nie da ci gwarancji. Poczytaj o Ghetto Tubeless, zarówno w wersji z dętką jak i taśmą i sam podejmij decyzję czy chcesz ryzykować. I jakby co to zacznij od tylnego koła, pojeździj tak z tydzień (albo kilka miesięcy) dla pewności zanim zaryzykujesz wywrotkę po stracie przedniej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze raczej są to tego przystosowane. Szczególnie, że sam producent posiada w ofercie zestawy do konwersji.

https://www.syncros.com/pl/pl/products/syn-mountain-wheels-tubelesskits

A czy opona z oplotem 60 TPI nie będzie puszczać przez ścianki to już trzeba sprawdzić w praktyce. Jakość mleczka też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...