Skocz do zawartości

[Rower dla dziecka] 26 lub 27,5 sztywniak do 2000 zł


zibijz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Szukam roweru dla syna (147 wzrostu) który nie będzie tylko na jeden sezon (jak w przypadku Kellysa 24 ). Generalnie interesuje mnie coś co niewiele waży, jest na sztywnym widelcu, korba jedno lub dwublatowa, nie jest makrokeszem i jak w przypadku dziecka- zaje*** fajnie wygląda. Rozmiar koła jaki mnie interesuje to 26, ale lepszy byłby chyba 27,5 cala, budżet 2000 zł. Co moglibyście polecić, ponieważ ja po przewertowaniu setek ogłoszeń w sklepach online, alledrogo itp. trafiłem tylko na dwa takie rowerki i na domiar złego pozostawiają wiele do życzenia w kwestii wyglądu jak i tylnej przerzutki. Oto one:

https://www.eightshot.de/eightshot-x-coady-275-sl

https://www.kellysbike.com/pl/junior-c646/naga-80-p58008

Obydwa dostępne są w polskich sklepach online. Który byście wybrali, ewentualnie jakie typy dorzucilibyście, aby zwiększyć pole wyboru?

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cody 27,5 disc waży 11,7 bez pedałów więc całkiem przyzwoicie. Ma napęd dełore. Swoje kosztuje ale ma też działający amortyzator.

Niedawno sam stałem przed podobnym wyborem i po przejrzeniu rynku wszerz i wzdłuż poskładałem sam takiego:

https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/8675-lepiszcze-eksperymentalne-dla-juniora/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zibijz napisał:

, jest na sztywnym widelcu

To mocno zawęża krąg poszukiwań. Może lepiej byłoby kupić coś z amorem i wymienić go na sztywniaka.

4 godziny temu, zibijz napisał:

Rozmiar koła jaki mnie interesuje to 26, ale lepszy byłby chyba 27,5 cala,

Większe koło = mniejsza rama. No chyba że nie chcesz być dziadkiem:whistling: 

4 godziny temu, zibijz napisał:

budżet 2000 zł.

Przy takim budżecie można kupić coś tańszego i wymienić to w co sens jest dołożyć, patrząc przez pryzmat tego że jest to rower dla dzieciaka z którego i tak wyrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co byś w takim razie doradził? Jakieś konkrety? Sam o tym myślałem ale... hmm, nic sensownego do głowie mi nie przychodziło. Jaki rower kupić żebym mógł mu wrzucić pasujący wideł np. węglowy i jaką przerzutkę z kasetą np. Alivio do tyłu, ewentualnie wymiana hamulców na jakieś dobre v-brake? Oczywiście w budżecie do 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...