Skocz do zawartości

Inwestować czy sprzedawać?


daamiann88

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się ostatnio nad zmianą roweru. Powiedzmy, że wtedy do max 4000zł. Kupił bym coś lepszego niż podane niżej?

Jest też druga opcja... ulepszenie tego co już mam, a mianowicie:

DANE TECHNICZNE

RAMA

KANDS AL6061 HYDROFORMA 18'' 20''

WIDELEC

SR-SUNTOUR XCM V3 AM REG/LOOK HYDRAULIKA

MANETKI

SHIMANO ACREA ASTM360

HAMULEC PRZÓD

SHIMANO HYDRAULICZNE BRM445

HAMULEC TYŁ

SHIMANO HYDRAULICZNE BRM445

PRZERZUTKI

przód SHIMANO ALIVIO FD-M430

tył SHIMANO ALIVIO RD-M430

SUPORT

NECO MASZYNOWY

OPONY

CST 29 x2,10

ŁAŃCUCH

SHIMANO CN-HG40

SIODEŁKO

VADER

SZTYCA

KALLOY UNO 350

MOSTEK

KALLOY UNO 31,8

KIEROWNICA

KALLOY UNO 660/ 31,8

KORBA

SHIMANO FCM-311 42/32/22 L175

KASETA

SHIMANO CS-HG41

KOŁA

 

29" KANDS MAXX P

SHIMANO KASETA, CENTER-LOCK

 

 

 

Pierwsze co, amortyzator. Wszyscy tutaj polecali Raidona i tak w przypadku modernizacji się stanie.

Ale co jeszcze można poprawić? Z przerzutek jestem zadowolony, działa wszystko tak jak bym chciał. Ale hamulce już mnie ostatnio zawiodły na długim i szybkim zjeździe z góry (nie wiem czy to przez słaby zacisk czy klocki nie wyrabiały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kupię już w miarę dobry sprzęt.

Tylko że, zakładając że przy dobrych wiatrach sprzedał bym go za 600/700(?)zł, dokładając ponad 3000zł to zauważę znaczną poprawę jazdy? 

Czy tak pisałem, nowy amortyzator (Raidon), ewentualnie lepsze klocki lub komplet z zaciskami i mam w zasadzie zmienione wszystko co mnie irytuje, tutaj powiedzmy inwestycja 1000/1200zł?

Czy sztywne osie, jakiś inny suport, napęd, tak znacznie poprawiają jazdę? w moim wydaniu dość turystyczną, bez żadnych maratonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli przeszkadza Ci tylko to o czym napisałeś to zmień te elementy. Natomiast bądź świadomy, że rower za 4000 będzie poprostu lepszy. Będzie miał m.in. lepszy amortyzator od obecnego, powinien posiadać sztywne osie, będzie także sztywniejszy, przerzutki będą z tzw. wyższej półki, lepsze koła itd.

Pamiętaj, że z roweru budżetowego średniopółkowca czy high enda nie zrobisz.

Sam stałem przed podobnym dylematem i padło na nowy rower, u mnie głównym powodem było przejście na 29 cali i pojawienie się nowych standardów w MTB, które pociągają za sobą zmiany całego osprzętu, a taka inwestycja była nieopłacalna.

Teraz stary rower będzie służył jako zapasowy i zimówka, tak to wymyśliłem i nie żałuję.

 

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Jeśli przeszkadza Ci tylko to o czym napisałeś to zmień te elementy. Natomiast bądź świadomy, że rower za 4000 będzie poprostu lepszy. Będzie miał m.in. lepszy amortyzator od obecbego, powinien posiadać sztywne osie, będzie także sztywniejszy, przerzutki będą z tzw. wyższej półki, lepsze koła itd.

Pamiętaj, że z roweru budżetowego średniopółkowca czy high enda nie zrobisz.

Sam stałem przed podobnym dylematem i padło na nowy rower, u mnie głównym powodem było przejście na 29 cali i pojawienie się nowych standardów w MTB, które pociągają za sobą zmiany całego osprzętu, a taka inwestycja była nieopłacalna.

Teraz stary rower będzie służył jako zapasowy i zimówka, tak to wymyśliłem i nie żałuję.

 

Ale hamulce nawet w tej cenie nie muszą być lepsze tego też miej świadomość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowy rower prawdopodobnie dostaniesz sprzęt o dużo lepszej geometrii niż posiadany przez Ciebie Kands. Wspomniany powyżej XC100 ponoć pozytywnie się wyróżnia w tym aspekcie, a i osprzęt w tym budżecie również bezkonkurencyjny. Gdybym potrzebował hardtaila i był ciut niższy sam bym się pochylił nad tym rowerem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...