Skocz do zawartości

[opony] Zmiana opon


Dante79

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, TheJW napisał:

Po co Ci opona 2.1 w rowerze crossowym? Obręcz masz tam pewnie 17-19mm, więc możesz założyć, tylko będzie straszna "żarówa".
Istotniejsze jest to, czy opona 2.1 zmieści się w ramę. A w to wątpię.

chciałbym troszkę szerszą mieć i tylko tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Po co Ci opona 2.1 w rowerze crossowym?

Teraz, chudzinki napisał:

Potrzebna :P.

hehe miałem podobnie - kupiłem rower crossowy a jeździłem w terenie bardziej dla MTB i nieustannie łapałem kapcie. Zmieniłem z przodu na 2.0 , tył chyba na 1.75 a niedługo potem zmieniłem rower ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eles napisał:

hehe miałem podobnie - kupiłem rower crossowy a jeździłem w terenie bardziej dla MTB i nieustannie łapałem kapcie. Zmieniłem z przodu na 2.0 , tył chyba na 1.75 a niedługo potem zmieniłem rower ;)

 

 

przód szersza a tył węższa? co do samej jazdy w terenie to jeżeli chodzi o drogi nie asfaltowe to jakoś szczególnie nie jeżdżę po lasach itp ale zdarza się że wjedziemy na leśne ścieżki ale bez szaleństw i dlatego myślę nad szerszą oponką chociaż trochę bo zmieniać rower na górski to raczej nie ma sensu chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 13:26, Dante79 napisał:

i chciałbym zmienić na szersze np 2.1 czy da radę?

 

W dniu 19.08.2019 o 13:49, chudzinki napisał:

Do soboty mogę dać znać czy wejdzie Race King 29 x 2.0, ale tak pisałem do modelu z 2015 r.

Wszedł z małym zapasem! :D.

 

20190821_201416.jpg

Próbuję dodać drugą stronę, ale niby za duży plik, a wg kB się mieści...

20190821_201352.jpg

Race Kingi mają ten plus dla mnie, że klocki boczne są minimalnie schowane w zarysie opony w przeciwieństwie do Smart Sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 10:38, chudzinki napisał:

Decyzja należy do autora tematu. 

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi że poświęcili swój czas żeby mi odpisać zaczynam rozważać zakup nowego roweru... tylko jeszcze kwestia sprzedania obecnego ale chyba jest tutaj dział giełda itp albo dział gdzie ktoś uczciwe pomoże wycenić rower przed wystawieniem posta sprzedaży??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 14:08, Ludo napisał:

Ja na starym viperze mam smart samy 1.75 i w terenie spokojnie daja rade, sam wole jechać lasem/polem niż drogą z  samochodami.

Czyli może faktycznie wystarczy dać ciut szersze te 1.75 i  ie bawić się zmianę roweru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj roweru tylko go dopasuj do siebie. W końcu to Twój rower, jak Ci nie pasują jedynie opony to należy je zmienić.

Strasznie ograniczone myślenie mają ludzie na tym forum. 

 

Ps Możesz kupić dwa rozmiary kół, sprawdzić co będzie pasowało i jedną parę zwrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2019 o 13:37, chudzinki napisał:

Do modelu z 2015 r. Smart Sam 29 x 2.1 wchodzi na STYK! :(

 

W dniu 22.08.2019 o 10:12, chudzinki napisał:
W dniu 19.08.2019 o 13:49, chudzinki napisał:

Do soboty mogę dać znać czy wejdzie Race King 29 x 2.0, ale tak pisałem do modelu z 2015 r.

Wszedł z małym zapasem! :D.

Na przodzie SS 2.1, na tyle RK 2.0 i idzie jak czołg tylko błotniki za wąskie, ale to się wytnie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...