Skocz do zawartości

[4000 zł] mtb 29 z progresywną geometrią


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, 

rozglądam się za bajkiem na kole 29" z ciekawą geometrią, chciałbym się zmieścić ze wszystkim w 4k zł, nie wykluczam dalszych modernizacji ale w tej kwocie chciałbym na początek mieć rower z reachem chociaż 46 cm przy rozmiarze 21,5-23" (wzrost 194 cm) w zależności od producenta, napędem 2x10 z lekkimi przełożeniami typu 22-36, jakimś działającym amortyzatorem i jak najniższej masie. 

Moje typy w losowej kolejności

  1. Trek X-Caliber 8 3450 zł 
  2. GT Avalanche Elite  2800 zł 
  3. Grand Canyon AL 6.0 3599 zł
  4. Merida Big.Nine 500 3399 zł (tu niestety brak progresji)
  5. Marin Bobcat Trail 5 2800 zł (napęd do konwersji na 2x10)

Z tych wszystkich Merida zdecydowanie wygrywa pod względem wagi (12,5 kg), ale rama zdecydowanie nie nowoczesna :unsure: Chyba najbardziej skłaniam się ku Marinowi, trochę trailowa geometria i po dołożeniu przerzutki z przodu mogłoby być spoko... Tyle że na pewno nie dorówna wagowo Meridzie z lekkim Manitou. 

Jeżdżę raczej rekreacyjnie po górach, ale czasem chciałbym wyskoczyć na jakieś enduro, bike park itd. Może czasami zawody typu mtb cross.. 

Może ktoś się wypowie w temacie ;) Ja im dłużej szukam tym większy mam mętlik w głowie. 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwanie roweru z progresywną geometrią sugeruje, że chciałbyś mieć rower, który dobrze się spisuje na zjazdach. Tak też piszesz - wspominasz o bikeparkach i enduro. Natomiast w Twoim zestawieniu znajdują się rowery typu XC (poza Marinem, który jest nijaki). Dodatkowo kierujesz się kryterium wagi co moim zdaniem przy jeździe górskiej, bikeparkach i enduro ma małe znaczenie - tym bardziej przy rowerach ze sztywnym tyłem, gdzie masa i tak raczej nie wykroczy poza 14-15kg. Łatwiej zrzucić kilogram z brzucha niż znaleźć dobry i lekki rower :)

Myślę, że dobrym punktem wyjściowym będzie dla Ciebie Marin Nail Trail. Co do budżetu... czasem niestety lepiej się wstrzymać, dozbierać i kupić coś co ma sens, a nie kolejny rower, który nie spełni wymagań. Poszukaj też używek. Na Allegro obecnie wisi Trek Roscoe 8 w rozmiarze XL - to byłby dla Ciebie bardzo solidny wybór. 

A i co do lekkich przełożeń - na napędach 1x też da się komfortowo jechać pod górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...