Skocz do zawartości

[cross do 3000] Romet Orkan 5 vs Kross Evado 7.0


e_tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pierwszy mój post będzie dotyczył zakupu pierwszego roweru. Ze względu na kontuzje przerzucam się z biegania na rowerowanie i mam mały dylemat z zakupem. Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęt rowerowy. Po lekturze tego forum doszedłem do wniosku, że na początek wybiorę crossa, bo nie wiem jak się potoczy przygoda z rowerem i na tą chwilę myślę, że będzie to jazda w większości po utwardzonych ścieżkach. 

I tak wpadły mi w oko Romet Orkan 5 i Kross Evado 7.0 i nie bardzo wiem który wybrać. Ceny podobne, spzręt i opinie chyba też. Zaczynałem poszukiwania od Orkana 4 i Evado 5.0 i jakoś tak doszedłem do tych wyższych modeli. Może jednak na początek wystarcza te modele niższe, które są jednak tańsze o kilka stówek. Planuję zakup przez internet. 

Jeszcze pytanie o roczniki danych modeli. Gdzieś tam doczytałem, że roczniki 2017 były lepsze od tych późniejszych. Czy tak faktycznie jest? 

wzrost: 176

waga: 83

rama w obydwu przypadkach 19", siedziałem na orkanie 3 i pozycja mi pasowała

za wszelkie porady z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, e_tomi napisał:

Ceny podobne, spzręt

Jeżeli o osprzęt chodzi to zdecydowanie Evado - lepszy uginacz, lepsze przerzutki i manetki.

Teraz, e_tomi napisał:

Może jednak na początek wystarcza te modele niższe, które są jednak tańsze o kilka stówek

Wyższa cena zakupu = mniej problemów. Teoretycznie :D.

 

Teraz, e_tomi napisał:

Gdzieś tam doczytałem, że roczniki 2017 były lepsze od tych późniejszych

Patrząc na Evado 7.0 to nie.

 

Teraz, e_tomi napisał:

Po lekturze tego forum doszedłem do wniosku, że na początek wybiorę crossa, bo nie wiem jak się potoczy przygoda z rowerem i na tą chwilę myślę, że będzie to jazda w większości po utwardzonych ścieżkach.

Z MTB crossa, powiedzmy, zrobisz, odwrotnie zdecydowanie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, chudzinki napisał:

Z MTB crossa, powiedzmy, zrobisz, odwrotnie zdecydowanie nie.

to zabiłeś mi ćwieka bo byłem nastawiony na rower crossowy a teraz myślę, że może faktycznie  wybrać MTB jakiś bardziej rekreacyjny. Tylko teraz co w tym przedziale cenowym polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz górki koło domu ? Bardzo zróżnicowany teren ? 

Cenowo najlepiej wypada Orkan 5 2016-2017 ale są już przebrane. Faktycznie 29 cali mtb o w miarę relaksacyjnej geo to niezły wybór.

Jeżeli idziesz już w tą stronę to Krossy odstaw na bok. To ciężkie grzmoty, z upokarzającą obsługa gwarancyjną, przedpotopowa konstrukcja ...

Jeżeli w miarę płasko to https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-050-ltd-29-id_8548144.html, jak zróóżnicowany teren to https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-100-29-id_8405350.html a  ten rower rozwalił system: https://www.decathlon.pl/rower-mtb-xc-500-29-id_8518393.html

Dec ma dożywotnia gwarancję na ramę, gwarancję realizuje od reki - bez straszenia prawnikiem, bez odsyłania do producenta (sam jest producentem). Lekkie, rozwojowe rowery o nowoczesnej konstrukcji, geometrii i dobrych rozwiązaniach. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że tym rowerom z Deca jest dość daleko do rekreacyjnego MTB, geometria jest raczej sportowa. Napęd 1x11 czy 1x12 jest fajny, ale jak się wie czego chce. Nawet jeśli kupujesz przez Internet, przymierz na żywo przed zakupem. 

Jeśli rower ma służyć do turystki, bierz crossa, jeśli do treningu, patrz w kierunku MTB. Na tym drugim przeważnie szybciej się zmęczysz ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Deca siedziałem na XC 050 i ogólnie pozycja ok, ale to była jazda kilka metrów po sklepie, także za dużo nie mogę powiedzieć. Ale troszkę poza moim budżetem. Co do napędu 1x11 to nie mam zielonego pojęcia jak się sprawuje bo jestem kompletnym laikiem. Jak już pisałem ze względu na kontuzje które uniemożliwia mi bieganie przerzucam się na rowerowanie. Te jazdy raczej będą skierowane na zmęczenie niż na jazdy turystyczne, i dlatego chyba pójdę w MTB choć nie wiem czy będę jeździł po ścieżkach rowerowych czy w terenie. Tyle, że nie wiem kompletnie za czym się rozglądać. Podrzućcie kilak sprawdzonych pozycji średniej klasy rowerów MTB do 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...