Skocz do zawartości

[2000 zł] Pierwszy rower od lat, najpewniej cross


Buhaj47

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup roweru crossowego do jazdy głównie w mieście, ale też drogach szutrowych za około 2000 zł. Myślałem o Romecie Orkan 4 M 2019, czy są jakieś lepsze opcje w tej cenie?

Z tego co widzę, Romet ma oponę szerokości 35 mm, czy to wystarczająco, gdy wjedzie się w trochę cięższy teren? Nie mówię o jakichś ekstremalnych błotach, ale nieutwardzonych drogach. W razie czego, czy do większości crossów można założyć szersze opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch (Romet i Serious Sonoran) brałbym Seriousa właśnie, ze względu na lepszą korbę ze zdejmowanymi tarczami i przyjemniejszą konfigurację.  Do jazdy miejsko - szutrowej nie potrzebujesz amortyzatora, który, w zakładanym budżecie, nie działa zbyt dobrze tylko dociąża rower. Jeśli możesz znaleźć jakiś cross o podobnym wyposażeniu jak Serious i na sztywnym widelcu, to go bierz. Albo  wprost weź jakiegoś gravela z kierownicą baran, jeśli to nie przeszkadza. Do takich zastosowań jest optymalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 13:51, Buhaj47 napisał:

Planuję zakup roweru crossowego do jazdy głównie w mieście, ale też drogach szutrowych za około 2000 zł. Myślałem o Romecie Orkan 4 M 2019, czy są jakieś lepsze opcje w tej cenie?

Z tego co widzę, Romet ma oponę szerokości 35 mm, czy to wystarczająco, gdy wjedzie się w trochę cięższy teren? Nie mówię o jakichś ekstremalnych błotach, ale nieutwardzonych drogach. W razie czego, czy do większości crossów można założyć szersze opony?

Miałem ten sam problem w ubiegłym roku ale wybrałem model Unibike Viper Disc GTS 2018r mam go od roku rowerek świetny do jazdy o jakiej wspominasz...Polecam tylko trochę droższy ale za to specyfikacja bardzo dobra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...