Skocz do zawartości

[Rower] Specialized Stumpjumper Comp Alloy czy Scott Genius 750?


Rekuuu

Specialized Stumpjumper Comp Alloy czy Scott Genius 750?  

3 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Specialized Stumpjumper Comp Alloy czy Scott Genius 750?

    • Stumpjumper Comp Alloy
    • Genius 750


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Który rower byście wybrali do systematycznego śmigania po górach? Szlaki turystyczne, leśne ściezki, singletracki flow i naturalne. Bez pośpiechu, nic szalonego czy ryzykownego.

Oba interesują mnie w rozmiarze S. Scott ma niższy przekrok, nie znam się na reszcie geometrii. Spec kosztuje 1000zł więcej. Genius ma sprytną blokadę amortyzacji z kierownicy. Napęd mają chyba identyczny. Amortyzacja lepsza w Scott (?). Stumpjumper opony 27,5x2,6, Genius 27,5x2,8 z możliwością założenie 2,6 co też zamierzam zrobić po zużyciu. Scott waży 14,5kg, Specialized nie wiem ile. Nie mam możliwości wypożyczenia, mogłem tylko na nich usiąść.

https://www.specialized.com/pl/pl/mski-stumpjumper-comp-alloy-27-5-12-biegw/p/157616?color=236404-157616

https://www.scott.pl/produkt/813/4944/Rower-Genius-750

Który ma lepszą geometrię do tych zastosowań? Oba mieszczą się na styk w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę masz o kilogram lżejszego Gianta Trance. Po cholerę te opony 2,6 i szersze to nie wiem...

https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-2-2019

(jak dorwiesz rocznik 2018 to kupisz go poniżej 10 tysięcy, a waży 13,4kg)

Jak widzę rowery do jazdy po górach ważące po 14,5kg i więcej to śmiać mi się chce... Po zrobieniu takim po górach 50km i 2000m przewyższeń się popłaczesz. A niektórzy jeszcze wmawiają że masa nie przeszkadza - to widocznie ci którzy poza przygotowane ścieżki nie wyjechali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, że w czymkolwiek się zgadzamy :Dale ja już drugi raz nie kupiłbym ciężkiego roweru. Mój waży właśnie około 14,5kg. Dwa tygodnie temu miałem tydzień wypychu, podczas każdej jazdy więcej prowadziłem/niosłem rower na grzbiecie niż jechałem i zabiłbym za taki ważący poniżej 12kg.

Za mniej niż 10k można wyrwać nawet model 2019. To jakby nie było tylko kilogram różnicy ale w tej cenie nic lżejszego na pełnym zawieszeniu się nie znajdzie.

@gocu, tak z czystej ciekawości, na czym Ty jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czy chcesz lepiej podjezdzac, czy zjezdzac. Scott ma lepsze geo zjazdowe, Stumpy odwrotnie, travel jest ten sam w obu rowerach. Wczoraj krecilem sie po lokalnych szlakach z czlowiekiem, ktory jezdzi wlasnie na Geniusie 750, bardzo dobrze sobie radzil i w gore i w dol. Mysle, ze wybralbym Scotta. Opony warto zmienic, nie tylko zeby wygrac cos na masie ale wezsze (2.35/2.4) prowadza sie precyzyjniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w Scott jest fajne to TwinLock System. Skok 150 - 100 - blokada.

Lekkie rowery są bardzo drogie. Wiem gdzie można kupić Modrakera (nie pamiętam skomplikowanej nazwy modelu) z wagą poniżej 12,5kg z pedałami za 17500, przecena z 24000. Nowy 2020, karbon, na Foxie 34 Performance. Ja takich pieniędzy nie mam na rower dlatego oferta Gianta wydaje mi się bliższa. Z tej dwójki Genius.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, HurtLocker napisał:

To zalezy czy chcesz lepiej podjezdzac, czy zjezdzac. Scott ma lepsze geo zjazdowe, Stumpy odwrotnie, travel jest ten sam w obu rowerach. Wczoraj krecilem sie po lokalnych szlakach z czlowiekiem, ktory jezdzi wlasnie na Geniusie 750, bardzo dobrze sobie radzil i w gore i w dol. Mysle, ze wybralbym Scotta. Opony warto zmienic, nie tylko zeby wygrac cos na masie ale wezsze (2.35/2.4) prowadza sie precyzyjniej.

Nie jest odwrotnie? Stumpjumper bardziej nastawiony na enduro, zjazdy a Geniusowi bliżej od niego do ścieżkowca?

@gocuCzy Giant jest faktycznie kg lżejszy? Raczej go wstępnie odrzuciłem i nastawiłem się na Scotta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze, ze patrzylem w zla linijke w tabeli, Stumpy ma 65.5. Znam goscia, ktory jezdzi na Stumpy Evo ale Evo to osobna klasa wiec trudno bedzie porownywac, w kazdym razie zakochany w tym rowerze. Mialem przyjemnosc sie nim przejechac w bike parku i latwosc z jaka odrywa sie od ziemi jest zaskakujaca.

Oba rowery maja chyba to samo zawieszenie Foxa, oba to sciezkowce, w obu bedziesz mial blokade skoku tyle ze w Geniusie jak pisales jest manetka a w Stumpym bedziesz sie musial pochylic. Do Twoich zastosowan ta manetka moze byc duzym plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...