Skocz do zawartości

[damper] M210 Gdzie kupić? Czym zastąpić?


AndrzejMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Meride ninety-nine xt z 2013 roku z fabrycznym damperem M210 38 ABS, ostatnio zaczął dość szybko tracić ciśnienie, nawet nie używając roweru po paru dniach trzeba go już pompować. Jestem amatorem nie znam się zbytnio, to mój pierwszy full, wiec zacząłem od przeszukiwania internetu. Wiem już że serwis się nie opłaca (poza tym w serwisach w których pytałem i tak nie chcieli się tego podejmować. Udało mi się wykopać relacje bohaterów którym udała sie naprawa ale ja sie tego na pewno nie podejmę. Pozostaje więc zakup nowego, w starych tematach ktoś wspominał ze na allegro za 280 cebulionów można kupić.. Problem w tym że nie potrafię nigdzie znaleźć sklepu który by go miał na stanie nie mówiąc o allegro.

I tu pojawia się pytanie:

Czy mogę wsadzić do mojej ramy inny damper i jaki?
Czy M210 da się jeszcze gdzieś kupić i czy te wersje nowsze będą pasowały do mojej ramy?

Na stronie meridy jest geometria pokazana:

https://www.rowerymerida.pl/produkt500/ninety-nine-xt-d-rower-merida.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz damper o rozstawie oczek 165mm, czyli takiej dlugosci montazowej i skoku samego tloka 38mm. Ni i jak chcesz cos innego to takiego musisz szukac. Czasem faktycznie jak oddasz do serwisu to serwis bedzie w takiej samej czy podobnej cenie jak cos markowego ze sredniej polki.

Pierwszy leszy przyklad z brzegu- https://www.olx.pl/oferta/damper-rock-shox-monarch-rt3-165x38downhill-enduro-freeride-xc-CID767-IDBb6Kv.html#7e655be806

Musisz tylko brac pod uwage tulejki montazowe dampera przy jego wymianie, moze beda pasowac a moze nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...