Skocz do zawartości

[Przerzutka] Jaka przerzutka 9s shadow?


pszorc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Planuję właśnie wymianę tylnej przerzutki z obecnej Shimano Acera m3000 Shadow (napęd 2x9). Szukam czegoś, co ograniczy łomotanie łańcucha o tylny widelec (MTB) - to główny powód planowanej wymiany. Zmiana całego napędu na taki, w którym miałbym sprzęgło (10/11s) niestety nie wchodzi w tej chwili w grę, pozostają więc tylko półśrodki. W związku z tym zastanawiam się nad dwoma modelami: Alivio RD-M4000 Shadow albo Deore RD-M592 Shadow. Czy macie może jakieś doświadczenia z tymi dwiema przerzutkami dokładnie w tym kontekście? Czy powinienem się spodziewać dużej poprawy w stosunku do obecnej Acery, która przecież też jest Shadow? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, być może są inne modele warte wzięcia pod uwagę, w podobnym budżecie?

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

592 jest spoko, polecam, miałem dwie. Jak starczy budżetu, to polecam Deore XT, ale nie wiem czy to już nie będzie przerost formy nad treścią.

Co do problemu który masz, to nie jestem pewny czy zmiana przerzutki wiele poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...