Skocz do zawartości

[Licznik GPS] pomoc w wyborze konkretnego modelu


radarrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję licznika gps do szosy i MTB. 

To czego głównie oczekuje to spory i  czytelny wyświetlacz, możliwość dowolnego konfigurowania ekranów, fajnie aby można było wyświetlać na jednym ekranie dużo danych na temat jazdy, typowo rowerowe, prędkość, kadencja, przebyty dyst., hr, dane dotyczące wysokości, nachylenia trasy itp. 

Mam czujniki ant+ i Bluetooth, kadencja, prędkość i pulsometr piersiowy. 

Sama nawigacja rowerowa mniej ważna, zabieram zawsze iPhone 5s plus uchwyt quad lock. Ale gdyby takowe opcje licznik miał to dodatkowy plus. Ew możliwość wgrania gpx i nawigowania zgodnie z nim. 

Fajnie aby dane były synchronizowane ze Strava. 

W przyszłości chce zakupić pomiar mocy, gdyby taki czujnik obsługiwał licznik byłoby fajnie. 

Budżet max 1000zł, nie mam problemu tym jeśli sprzęt będzie używany. 

Fajnie wygląda lezyne mega xl, wydaje się ciekawą opcją. 

Jakieś inne propozycje? 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie moje wymagania sprzed kilku miesięcy, dokładnie mój budżet i... kupiłem Sigmę Rox 11.0 rozważając też Lezynki a nawet Edga 520. Tylko ja ciut bardziej się w kierunku Mega C skłaniałem dla kolorowego wyświetlacza.

Co zadecydowało w moim przypadku? Aplikacja na androida. Ta w Lezyne działała słabo, irytowała mnie a prądu potrafiła zeżreć 10% w dobę mimo, że nie była ani razu włączana. Z Sigmą nie mam żadnych problemów, ani razu mnie nie zawiodła, jedyne co, to ja nie miałem czujnika speed na kole więc dokupiłem Magene bo jednak dokładność wskazań prędkości opartej wyłącznie na GPS to nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu zachwyca się Boltem i to jest naprawdę bardzo dobry sprzęt. Dodatkowo współpracuje z Komoot - chyba najlepszą apką na tel, na kompie wolę gpsies. Mając podobny dylemat kilka miesięcy temu postawiłem na Lezyne mega XL. Wyświetlacz 2,7 jak ELMT. W sumie Bolt i XL są dość podobne. Nie jara mnie L i W też nie sprawiłoby bym kwiczał z radości. Jedno i drugie ma swoje plusy i minusy. Z apką mam czasem problemy z automatyczną synchronizacją ale poza tym nic, żadnego dodatkowego zużycia baterii. Tylko za fajna to ona nie jest, a najgorsze to rysowanie śladów na kompie. Lepiej zrobić to w innym serwisie i eksportować plik. Niby Bolt droższy ale masz drugie mocowanie i kod na Stravę, Lezyne bodaj po miesiącu Training Peaks i Today's plan (nie wiem jak Wahoo) więc wychodzi prawie na jedno. No ale te 2,7".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi wizualnie ten Wahoo się słabo podoba. 

Oprócz Lezyne XL myślę nad garminem 520, 820 lub 1000. Ten ostatni na spory wyświetlacz. 

Jak wygląda sprawa z tymi ekranami, które modele ile mają tych konfigurowalnych ekranów i ile max można wyświetlić pozycji na nich? 

Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz nawigacji to wszystko co jest większe od Bolta jest bez sensu. BTW 820 to najbardziej nieudany model Garmina od lat, na amazonie dostaniesz go za mniej niż 200 euro. W ogóle seria 20 Garminów była bardzo słaba, 30 jest dużo lepsza i zdecydowanie warto do niej dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając brak intuicyjności w obsłudze menu (ale to wada całej serii 20) to komputerek nie działa płynnie i ma beznadziejny ekran dotykowy. Kupiłem na amazonie i musiałem sprzedać po miesiącu, bo w większym deszczu w połączeniu z "lagami" ekranu licznik był dosłownie bezużyteczny.

W tej cenie katalogowej na pewno nigdy nie miałem gorszego "licznika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłączę się, żeby nie mnożyć wątków, bo mam podobne oczekiwania i o ile nie zależy mi na nawigacji (w rozumieniu zdolności urządzenia do wygenerowania trasy do celu), to chciałbym móc wgrać trasę gpx, wyświetlić jej profil wysokości, wyświetlić przebyte i pozostałe przewyższenie (przydatne przy maratonach). Jak zjadę z trasy i będę chciał wyliczyć nową trasę to mogę to sobie zrobić na telefonie i wgrać tę trasę do licznika po BT.

Chciałbym, żeby miał stabilne oprogramowanie (czyli - przepraszam wszystkich zwolnników Garminanie  - nie może to być Garmin ;)), nie lagował, nie zacinał się przy obsłudze dotykowego ekranu.

Zależy mi na tym, aby po powrocie do domu zatrzymać nagrywanie i żeby aplikacja na podłączonym przez BT telefonie wysłała tracka na Stravę.

Oprócz tego licznik jako używany w MTB powinien mieć wsparcie dla Glonass/Galileo oraz barometr. Fajnie, gdyby podawał informacje o aktualnym nachyleniu.

Nie musi mieć żadnych funkcji treningowych, wystarczą mi informację o tętnie, strefie tętna, kadencji, nic więcej.

Podsumowując oczekiwania, skłaniałbym się w stronę Wahoo Bolta, gdyby nie fakt, że to dość stary model oraz raczej celowany pod funkcje treningowe. Roam też fajny, ale kosztuje 500zł więcej niż Bolt i nie jestem przekonany, że potrzebuję kolorowego ekranu, bo coś mi się zdaje, że to odbije się na czasie pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po długim namyśle wybrałem Garmina 820 i jestem bardzo zadowolony. Myślałem jeszcze nad 520 ale wychodził podobnie cenowo co 820 to już wolałem nawet trochę dopłacić i mieć w zanadrzu nawi. Z tym że wziąłem używke. Teraz już nie muszę przynajmniej telefonu wozić na kierownicy. 

Pozdrawiam i dziękuję za rady. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Z polskim wsparciem technicznym, polską instrukcją i menu, Bryton prezentuje się ciekawie. Modele Rider 450 oraz aero 60 z wsparciem czujników ANT+ i bluetooth oraz mapą. Nowy licznik (dostępny w przyszłym tygodniu) rider 420 z lepszym ekranem, bardziej czytelny, nawigacja zakręt po zakręcie, także wsparcie dla czujników w cenie 559zł bez czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiając się nad wyborem licznika chciałbym przestrzec przed "sponsorowanymi" opiniami i recenzjami urzadzeń Garmina, pisanymi przez użytkownika @prozor z forum szosa.org

Prawdopodobnie jest w jakiś sposób wynagradzany przez firmę Garmin za pisanie entuzjastycznych opinii na temat ich urządzeń, jednocześnie krytykując konkurencyjne urządzenia innych firm, przede wszystkim Wahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 13:23, beskidbike napisał:

Zastanawiając się nad wyborem licznika chciałbym przestrzec przed "sponsorowanymi" opiniami i recenzjami urzadzeń Garmina, pisanymi przez użytkownika @prozor z forum szosa.org

Prawdopodobnie jest w jakiś sposób wynagradzany przez firmę Garmin za pisanie entuzjastycznych opinii na temat ich urządzeń, jednocześnie krytykując konkurencyjne urządzenia innych firm, przede wszystkim Wahoo. 

chłopie, ty się lecz. Wstyd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 13:23, beskidbike napisał:

Zastanawiając się nad wyborem licznika chciałbym przestrzec przed "sponsorowanymi" opiniami i recenzjami urzadzeń Garmina, pisanymi przez użytkownika @prozor z forum szosa.org

Prawdopodobnie jest w jakiś sposób wynagradzany przez firmę Garmin za pisanie entuzjastycznych opinii na temat ich urządzeń, jednocześnie krytykując konkurencyjne urządzenia innych firm, przede wszystkim Wahoo.

Beskidbike leci bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Równie dobrze można posądzić Ciebie o sympatyzowanie z Wahoo czy inną konkurencją Garmina (:

Każdy powinien być po prostu uczulony na marketing i używać mózgu przy korzystaniu z internetu.

Swoją drogą mnie nikt nie opłaca (jakby co to jestem otwarty na propozycje :)) i po 2 latach z Wahoo Elemnt i teraz pół roku z Edge 530 stwierdzam że Wahoo do pięt nie dorasta Garminowi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, safian napisał:

(...) po 2 latach z Wahoo Elemnt i teraz pół roku z Edge 530 stwierdzam że Wahoo do pięt nie dorasta Garminowi ;p

Proste. Miałem Wahoo Elemnt, potem Edge 520 a teraz  Edge 820. Za cholerę nie wróciłbym do Wahoo. A dla panow z Garmina podaje numer konta... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Koledze Rox 11, chciałem mieć nawigację z prawdziwego zdarzenia i kupiłem Garmin 830.

Z obu byłem/jestem zadowolony , Rox działał bardzo dobrze z czujnikami Sigma i Garmin , Garmin ma to samo + sporo opcji niewykorzystanych przeze mnie a nawigacja spełnia moje oczekiwania , więc jestem zadowolony ze zmiany mimo sporej dopłaty - Rox 11 jazda po śladzie , Garmin pełna nawigacja i co przy mtb istotne dla mnie nie muszę czepiać telefonu na kierownicy , co jest dość niebezpieczne przy bardziej ostrej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> @beskidbike

Ja nie potrzebuje czytać niczyich bajek. Mam Wahoo Bolt,  Edge 830  i Fenixa 6X Pro. 

To są zupełnie różne  liczniki-nawigacje. A twoje spory z @prozorem na szosa.org  nie wynoś na inne fora.

Masz jakieś dowody ze gość pisze za kasę  ?  To nie pleć bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając to czy Prozor pisze za kasę, czy nie dla Garmina, to wyraża krytyczne opinie, często nieprawdziwe na temat urządzeń konkurencji, w tym wypadku Wahoo, nie mając pojęcia i styczności z tymi urządzeniami. Przez to jest niekompetentny i mało wiarygodny. Uważam że trzeba z tym walczyć i to tępić, bo pełno jest teraz opinii "gdzieś czytanych", które ludzie powielają, wprowadzając w błąd innych. Jeśli będziemy na to pozwalać, to jak potem szukać wiarygodnych opinii przed zakupem czegoś?

Co innego jak piszesz, że posiadasz i jesteś użytkownikiem Wahoo i Garmina. Starasz się obiektywnie opisać wady, zalety. Chyba jest różnica, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak samo różnica jest między wchodzeniem w tematy w których gość nie uczestniczy i przestrzeganiem przed jego wpisami a między rzeczową dyskusją z nim samym tam gdzie się udziela. Tym bardziej że jestem pewny że wpisów sponsorowanych jest dużo ze strony różnych producentów/sprzedawców.

To nie temat odnośnie Prozora i jako że nic tu nawet nie pisał proszę o niekontynuowanie tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 20:50, hadit napisał:

A czy ktoś może się wypowiedzieć o licznikach Brytona? Ciekawym jak się ten sprzęt sprawuje

Mam Raider 310 i jako licznik jest naprawdę bardzo spoko. Jest to jednak sprzęt "dla cierpliwych" bo upload danych jest trochę problematyczny.
Bryton niedawno zmienił aplikację na tel. dzięki której zgrywasz trasy z licznika. W nowej aplikacji miałem problem z połączeniem licznik - telefon (Honor 7). Aplikacja nie widziała tras na liczniku. Wszędzie pisali, że konieczne jest danie uprawnień do lokalizacji dla aplikacji. ale to nie pomagało. Olałem więc sprawę i korzystałem ze starej wersji programu. Ale tam też różnie z tym było. Czasem synchronizacja się nie udawała (nie wiem dlaczego, ot tak po prostu pasek postępu znikał i tyle), konieczne było usunięcie danych aplikacji w ustawieniach androida i kolejna synchronizacja przechodziła bez problemu. Ostatnio udało mi się jednak uruchomić nową apkę, zobaczymy jak będzie z tym zgrywaniem. Mam wrażenie że trasa zgrywa się trochę dłużej niż w starej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...