Skocz do zawartości
skom25

[Bębenek] Fulcrum Racing 6; Kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

skom25

Hej,

Jestem praktycznie pewny odpowiedzi, ale wole się upewnić, kilkaset zł drogą nie chodzi :)

Jestem zdecydowany na koła Fulcrum Racing 6 2019, z tym że chce zamontować na nich kasetę 8s. Na stronie producenta nie znalazłem zbyt dużo informacji o bębenku, ale zakładam że jest to 11s. Jedynie w sklepach internetowych, pojawia się informacja o kasetach 9/10/11, ale o 8s informacji brak. Kaseta to Sora 8s 13-26.

1. Rozumiem że podkładka pod bębenek załatwia problem 11s do 8s, prawda? Czy zawsze to działa, czy są jakieś wyjątki?

2. Orientuje się ktoś, czy w tych kołach taka podkładka jest w zestawie? Ponownie, na stronie producenta informacji brak.

3. Mogą mnie czekać jakieś niespodzianki, czy raczej aktualnie wszystko działa na zasadzie Plug & Play?

Edytowane przez skom25

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Rozumiem upewnianie się, ale sam wiesz jak się ma szerokość 8-ki do 9 i 10 ;), to jedno i to samo. Po prostu 8'ki już nie wspominają.

1. Załatwia, to prymitywny dystans i tyle, masz tam na nim napis "use only 9/10", ale mógłbyś użyć innej, np na novatecu masz "for 8s 9s 10s" ta sama grubość 1,85mm.

2. W zerach jest, w 3-kach również. Czy jest w 6kach? Pewnie też jest - na 99%, no ale może niech ktoś potwierdzi, ja tych konkretnych kół w ręku nie miałem.

3. P & P.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

@abdesign dzięki za odpowiedź :) Zawsze przed wydaniem nieco większej kwoty, mam pewne wątpliwości :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta