Skocz do zawartości

[Bębenek] Fulcrum Racing 6; Kompatybilność


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem praktycznie pewny odpowiedzi, ale wole się upewnić, kilkaset zł drogą nie chodzi :)

Jestem zdecydowany na koła Fulcrum Racing 6 2019, z tym że chce zamontować na nich kasetę 8s. Na stronie producenta nie znalazłem zbyt dużo informacji o bębenku, ale zakładam że jest to 11s. Jedynie w sklepach internetowych, pojawia się informacja o kasetach 9/10/11, ale o 8s informacji brak. Kaseta to Sora 8s 13-26.

1. Rozumiem że podkładka pod bębenek załatwia problem 11s do 8s, prawda? Czy zawsze to działa, czy są jakieś wyjątki?

2. Orientuje się ktoś, czy w tych kołach taka podkładka jest w zestawie? Ponownie, na stronie producenta informacji brak.

3. Mogą mnie czekać jakieś niespodzianki, czy raczej aktualnie wszystko działa na zasadzie Plug & Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem upewnianie się, ale sam wiesz jak się ma szerokość 8-ki do 9 i 10 ;), to jedno i to samo. Po prostu 8'ki już nie wspominają.

1. Załatwia, to prymitywny dystans i tyle, masz tam na nim napis "use only 9/10", ale mógłbyś użyć innej, np na novatecu masz "for 8s 9s 10s" ta sama grubość 1,85mm.

2. W zerach jest, w 3-kach również. Czy jest w 6kach? Pewnie też jest - na 99%, no ale może niech ktoś potwierdzi, ja tych konkretnych kół w ręku nie miałem.

3. P & P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@abdesign nie będę już spamował nowym tematem, więc zapytam tutaj, bo chyba trochę Fulcrum miałeś :)

1. Jak się reguluje luz w tych kołach? Z tyłu jest plastikowa nakrętka z imbusem, z przodu tego nie ma.

2. Byłem święcie przekonany że bębenek jest stalowy, a tu niespodzianka, Aluminium. Pasowanie wygląda na bardzo precyzyjne, kaseta wchodzi z lekkim oporem, podczas gdy na Shimano wpada luźno :D Miałeś problem z wcinającą się kasetą? Jak mocno dokręcasz kasetę? Trochę boję się dokręcić zbyt mocno, żeby nie uwalić gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lubię fulcrumy miałem 4 komplety 2xmtb i 2xszosa.

Ad.1 Do likwidacji luzów masz właśnie tą plastikową nakretkę.
Odkręcasz imbusa i dokręcasz ten plastik, zamykasz szybkozamykacz. Jak luźno poprawiasz, jak ciasno... poprawiasz, ja zawsze to robię palcami. (Przy czym zawsze oznacza pewnie 3 razy w życiu) z przodu luzu nie miałem nigdy, ale z tego co pamietam w moich tam jest kontra na inbus ... kurde teraz mam dostęp tylko do kół mtb (moja fotka, aż polazłem do piwnicy) ale fota rc3 (z netu - moje pojechały dziś rano w Tatry) też ma tak samo... nie wiem może w rc6 luzy kasuje się inaczej...

Ad.2 zakręcam, mocniej niż dedykowane 40 ale nie na pałę tylko kluczem na okolo 45, ale zawsze poniżej 50. Wżery mam, jak każdy, ale nie jakieś szczególne, nawet nie 1mm. Pająki wiadomo nie, ale im ostrzej (mniejsza zębatka) tym bardziej widać. Taka zasada im mocniej skręcisz tym wżery mniejsze... ale coś za coś - zwiekszasz szansę na zerwanie gwintu a odkręcanie kasety... boli.

20190826_213245.jpg

20190826_214856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...