Skocz do zawartości

[Gravel] Fuji Jari Carbon 1.1 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Kandydat na pierwszy poważniejszy rower - do codziennych krótkich przejazdów (15-30 km) i okazjonalnych średnich dystansów (do 100 km). Teren mieszany, ale głównie dziurawe ścieżki w mieście.

Jakie słabe punkty ma ten rower? Będę wdzięczny za komentarze.
Przeszukałem chyba całą sieć :) i nie znalazłem jakiegoś pogłębionego tekstu na jego temat. A cena jest dość zachęcająca (zakładając dodatkowo odliczenie VAT przy zakupie na firmę).

https://rower.com.pl/fuji-jari-carbon-1-1-1765291  

Edytowane przez LeszekCzarny
Poprawiony temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, epon napisał:

Ostatnio widziałem sporo postów dotyczących problemów z Jari, co prawda dotyczyły modelu aluminiowego.

Inna sprawa że w tej kwocie to bez zastanowienia bym wybrał Rondo Ruut CF2 https://7anna.pl/product-pol-10344-Rower-Rondo-2019-Ruut-CF2-Czarno-niebieski.html

pelna zgoda , tu masz jeszcze taniej

https://www.grawitacyjny.pl/rower-rondo-ruut-cf-2-2019,3,26696,86510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie jestem przekonany do jednej tarczy z przodu w przypadku Rondo - czy nie będą za twarde przełożenia, jeśli jednak znajdę jakąś małą górkę.

Generalnie nie chciałbym wydać więcej niż 12 tys. (na sam rower).

Dzięki za opinie.

EDIT: spojrzałem jeszcze na geometrię Rondo - jest chyba bardziej szosowo, niż u innych? Tu nawet w opcji endurance stosunek stack/reach jest 1,45 (Fuji ma bodajże 1,55).

Edytowane przez LeszekCzarny
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeszekCzarny napisał:

Przede wszystkim nie jestem przekonany do jednej tarczy z przodu w przypadku Rondo - czy nie będą za twarde przełożenia, jeśli jednak znajdę jakąś małą górkę.

To już musisz sam sprawdzić, jak dla mnie napęd 1x11 jest idealny, jedyne co to zmieniłem przednią tarczę na 40T

2 godziny temu, LeszekCzarny napisał:

EDIT: spojrzałem jeszcze na geometrię Rondo - jest chyba bardziej szosowo, niż u innych? Tu nawet w opcji endurance stosunek stack/reach jest 1,45 (Fuji ma bodajże 1,55).

Dla mnie własnie jest to mega wygodne, ale to już kwestia indywidualna. 

42 minuty temu, wkg napisał:

Rondo to szoska Endurance ubrana w modną nazwę z duperszwancem którego nikt nie używa i grubsze opony.

No to jest dziwna opinia, ale ważne że Tobie pasuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rondo to  bardziej sportowy rower , bardzo ceniony  , jeszcze jedna ciekawa propozycja w tym budzecie , ten naprawde pozwoli wjechac w kazdy teren

https://roweroza.pl/rower-gravel-accent-feral-2019 

co do jednoblatu , branza nie spi zawsze mozesz wstawic mniejsza zebatke , okragla lub owalna

https://banless.pl/pl/p/Zebatka-owalna-5x110BCD/35 

dobry naped i hamulce i tylko 9 kg nawet z tymi oponami , zawsze mozna wrzucic wezsze, ale fajnie jest miec mozliwosc zalozenia tak grubych opon

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, a może Rose? ma ktoś doświadczenia z tą marką?
już przynajmniej z GRX...
https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-grx-rx810-2680417 

ewentualnie coś z klasyki: https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-cannondale-topstone-carbon-ultegra-rx-2-2020 

Edytowane przez LeszekCzarny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 13:03, polmaj napisał:

Wygląda że jak nie kupisz Fuji to łyknąłes marketingowa papkę , Fuji jest the best to nic że do roweru za prawie 5000 zł lądują korby na kwadrat

Co z tego, że ładują korby na kwadrat? W cenie do 5000 dostaniesz albo szosową/przełajową korbę albo gravelową 46-30 na kwadrat i tyczy się to wszystkich producentów, a z dwojga złego lepiej w tę stronę. Sam miałem uprzedzenia co do tej korby i liczyłem na jej rychłą śmierć i zastąpienie jej czymś lepszym, ale jakość nie chce się poddać :P  Feral pomimo jednego blatu i tak jest cięższy o ponad kilogram od Jari 1.1, a jedyna jego przewaga to 3mm większy prześwit na opony.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ExtraThicc napisał:

Co z tego, że ładują korby na kwadrat? W cenie do 5000 dostaniesz albo szosową/przełajową korbę albo gravelową 46-30 na kwadrat i tyczy się to wszystkich producentów, a z dwojga złego lepiej w tę stronę. Sam miałem uprzedzenia co do tej korby i liczyłem na jej rychłą śmierć i zastąpienie jej czymś lepszym, ale jakość nie chce się poddać :P  Feral pomimo jednego blatu i tak jest cięższy o ponad kilogram od Jari 1.1, a jedyna jego przewaga to 3mm większy prześwit na opony.

Fuji zmieści balon 2,0 nie wydaje mi się że nawet zbliżony , feral to dla mnie lepszy napęd, na dzień dobry opony o właściwej dla mnie szerokości, różnice w wadze  pewnie wynikają z ciężkiej kasety sram no i opon  , ale też jest tysiąc tańszy bez żadnych promocji , Fuji są ładne i zgrabne wizualnie ale ładowanie korby na kwadrat w tej cenie uważam za słabe , to dobrze że ci nie padła korba i jesteś zadowolony, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quell napisał:

Może z twojego subiektywnego punktu widzenia,ładowanie się w kwadrat to pomysł kompletnie z pupy.

Subiektywnego? Po prostu w tym przedziale cenowym nie ma korb z zintegrowaną osią i danym przełożeniu, gdzie tu subiektywizm. Pomysł kompletnie z pupy to ładowanie się w szosową korbę do gravela, ale ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ExtraThicc napisał:

Subiektywnego? Po prostu w tym przedziale cenowym nie ma korb z zintegrowaną osią i danym przełożeniu, gdzie tu subiektywizm. Pomysł kompletnie z pupy to ładowanie się w szosową korbę do gravela, ale ok.

Jest apex , są też modele z korbą na sztywną oś  więc nie przesadzaj  a z korbą szosowa będziesz szybszy , wszyscy tu jeżdżą w  górach , masz dany zakres przełożeń i wystarczy jeździć a noga;  się przystosuje , chyba że jesteś z tych co kręcą młynek pod każdą górkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, polmaj napisał:

Jest apex , są też modele z korbą na sztywną oś  więc nie przesadzaj  a z korbą szosowa będziesz szybszy , wszyscy tu jeżdżą w  górach , masz dany zakres przełożeń i wystarczy jeździć a noga;  się przystosuje , chyba że jesteś z tych co kręcą młynek pod każdą górkę

 

Apex ma dziury i za dużo niepotrzebnych kompromisów. Ciekawe jakie korby? Bo do czasu GRX nie było żadnej taniej (do wykorzystania w rowerze za <5000) gravelowej korby na zintegrowaną oś, jeżeli były podziel się jakimś przykładem. Poza FSA Omega za ~100euro + suport za 25,  nie przypominam sobie żadnego zestawu. Nie będę szybszy bo 50 zębów szosowej korby będzie bezużyteczne na 2" balonie, chyba że jeździsz z kadencją 40.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja pisałem gdzieś o korbach do gravela , ja za taką cenę wolę korbę na łożyska zewnętrzne  i bralbym  dziurawego apexa (co ciekawe u Fuji ten napęd występuje w modelu który kosztuje 6300 )  , i tak będę szybszy bo nogę mam silną 

6 godzin temu, wkg napisał:

Pytanie też po co komu balon 2" do gravela. To już dziedzina mtb ... brakuje tylko myk-myka i kąta główki 65 :D

Wyobraź sobie że są ludzie co jeżdżą np w Wisła 1200 a tam teren jest różny  ,gravel jest powszechnie reklamowany jako rower  który poniesie cię poza asfalt a na tych cienkich opiniach trafisz teren sypki i prowadzisz rower  ,  na oponach 2  calowych  jedziesz , nie musisz jeździć na nich cały czas ale masz możliwość je założyć a w Fuji nie , faktem jest że Fuji są drogie  w stosunku do tego co oferuje ,regulowana sztyca czemu nie , pewnie są ludzie co tego potrzebują i są gotowi za to zapłacić ,  masz prawo do swojego zdania ale inni też no chyba że uważasz że tylko ty masz rację to może zmień nick na Napoleon wtedy ludzie będą wiedzieć żeby nie wdawać się z tobą w dyskusję ;)

Edytowane przez polmaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, polmaj napisał:

 z korbą szosowa będziesz szybszy , wszyscy tu jeżdżą w  górach , masz dany zakres przełożeń i wystarczy jeździć a noga;  się przystosuje , chyba że jesteś z tych co kręcą młynek pod każdą górkę

 

9 minut temu, polmaj napisał:

 i tak będę szybszy bo nogę mam silną 

 

Cytat

masz prawo do swojego zdania ale inni też no chyba że uważasz że tylko ty masz rację to może zmień nick na Napoleon wtedy ludzie będą wiedzieć żeby nie wdawać się z tobą w dyskusję ;)

Powołujesz się na to tylko jak ktoś sugeruje coś innego niż tobie pasuje, a sam piszesz autorytarnie jakbyś wiedział co dla innych jest lepsze.

Ja również uważam, że *domyślne* wkładanie korby szosowej w gravelach to pomyłka.

Nawet w szosach chętnie bym widział miększe przełożenia. Nie każdy ma tyle czasu, chęci lub możliwości żeby wyrobić sobie nogę.

A w przypadku graveli to szczególnie, bo tam nie tylko chodzi o nachylenie, ale jest też jazda w terenie, lub z ciężkim rowerem (wiele/większość graveli ma mocowanie na sakwy!).

A co do młynka to nie rozumiem czemu z tego się śmiejesz. Powinno się kręcić z wysoką kadencją, tak jest zdrowiej dla stawów.

Edytowane przez PiotrKaaaaaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami sam nie wiem co jest dla mnie dobre a ty mi sugerujesz że wiem co jest dla  ciebie dobre , może brak mi klarowności wypowiedzi dlatego odnosisz wrażenie że piszę autorytarnie ,  śledziłeś dyskusję czy  przeczytałeś moja wypowiedź i odebrałeś ja osobiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, polmaj napisał:

masz prawo do swojego zdania ale inni też no chyba że uważasz że tylko ty masz rację to może zmień nick na Napoleon wtedy ludzie będą wiedzieć żeby nie wdawać się z tobą w dyskusję ;)

Piszesz o sobie. Ja napisałem co uważam - ty pozwalasz sobie na szczeniackie personalne dygresje.

btw - w fuji wchodzi balon 2.0 ale na obręczach 27.5

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...