Skocz do zawartości

[Napęd] Przeskok łańcucha od czasu do czasu


sunmile

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wymieniłem łańcuch bo stary był już zużyty i po tym zabiegu od czasu do czasu łańcuch mi przeskakuje. Nie ma reguły - czasem przeskoczy dwa razy w ciągu minuty, a czasami nie przeskakuje przez 10 min. Dzieje się to na tylniej przerzutce (na 9 i 10). Jak przestawię sprzodu na środkową przerzutkę to przeskoki są trochę częstsze. Nie jest to żadne szarpanie tylko szybki, jednorazowy przeskok i dalej leci już w 100% płynnie, jest też niezależne od nacisku na pedały.

Czy jest szansa, że to kwestia dotarcia lub wyregulowania przerzutek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Gdyby nie przeszkadzało to byś nie zakładał tematu.

Pytam w kontekście tego czy powinienem niezwłocznie to zrobić bo spartaczę nowy łańcuch czy jak zrobię tak 100 km to się nic nie stanie? Jestem właśnie na wyjeździe weekendowym i zamierzałem pojezdzić, a nie mam za bardzo opcji na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazanie na szybko, jezdzij teraz unikajac tych dwoch koronek. Potem wymien je lub cala kasete. 

Dograc sie moze jak lancuch przeskoczy od czasu do czasu ale jak piszesz kilka razy na minute, czy nawet raz na 10min, to jak dla mnie wymiana kasety (koronek).

Mozesz rowniez zalozyc stary lancuch i jezdzic dopoki kompletnie nie zamordujesz napedu. Z tym ze bedzie szansa, ze zebatki-a korby beda do wymiany.

Nastepna raza przed zalozeniem tematu, skorzystaj z wyszukiwarki. Tego typu tematow na forum jest multum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...