Skocz do zawartości
  • 0

Aplikacja rowerowa


wuoente

Pytanie

Czołem Wszystkim,

jestem na etapie szukania/testowania aplikacji rowerowej na telefon (android), która spełniałaby niżej wymienione cechy. Trochę ich przetestowałem, ale albo nie mają wszystkich funkcji, albo mają inne wady, które spowodowały, że jest mi z nimi nie po drodze ;)
 

- mapy offline;
- funkcja nawigacji;
- możliwość importowania gotowych tras (gpx);
- opcja rejestrowania trasy i innych parametrów również przy wyłączonym ekranie;
- możliwość eksportowania zarejestrowanych tras;
- statystyki (km, średnia prędkość, czas przejazdu itp) dla pojedynczego przejazdu, jak i możliwość przedstawienia zsumowanych danych;
- sensowne zarządzanie baterią i ogólna stabilność aplikacji (trzymanie sygnału gps, dokładne rejestrowanie przebytego dystansu etc);

Opcjonalnie również:
- możliwość planowania trasy z poziomu aplikacji;
- wybieranie ścieżek rowerowych przy wyznaczaniu trasy;
- jeśli apka obsługiwałaby jeszcze mapy turystyczne (np ze szlakami górskimi), to już w ogóle byłoby idealnie;

Pytanie przy okazji - z jakich map/serwisów najlepiej korzystać jeśli chodzi o jakość map pod kątem ścieżek/tras rowerowych?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam wszystkich apek, które testowałem, ale na pewno było Endomondo (jak dla mnie przynajmniej w wersji darmowej dosyć biedne, kompletnie nie rozumiem tego całego hype'u), Mój Rower, ipBike, zwykłe Google Maps, Runtastic. Reszty nazw nie pamiętam, ale myślę, że niewiele wniesie to do tematu. Tak jak wypisywanie tego, co mi nie pasowało. Ogólnie to albo były problemy z dokładnym pomiarem przebytego dystansu, albo gubienie sygnału, pomijając oczywisty brak wszystkich wymienionych wyżej przeze mnie opcji. Podałem konkretne funkcje na których mi zależy licząc na to, że bardziej doświadczeni użytkownicy coś polecą. O Locusie czytałem również, ale było sporo opinii, że jest zbyt rozbudowany (korzystają z niego chyba nawet geodeci), więc jakoś mnie to zniechęciło, ale chyba spróbuję, skoro jest polecany w tylu miejscach.

Jeśli jednak ktoś miałby coś, co dokładnie by spełniało ww. wymogi, to byłbym wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy spełnia _wszystkie_ twoje wymagania (od dokładności to jest licznik, a nie telefon, na telefonie zawsze będą problemy z sygnałem GPS, to nie zawsze jest wina aplikacji)...) ale dla mnie numer jeden to mapy.cz - wbrew nazwie doskonale sprawdzają się też w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gocu, wielkie dzięki! Potestuję w weekend. Jeśli chodzi o licznik, to chciałbym uniknąć po prostu kolejnego wydatku, dlatego liczyłem na to, że wszystkie potrzebne funkcje uda mi się zamknąć w jednej apce :). Być może będę musiał trochę zrewidować listę oczekiwań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...