Skocz do zawartości
misterbociek

[widelec karbonowy] Przetarty widelec karbonowy od linki

Rekomendowane odpowiedzi

misterbociek

Witam!
Mógłby ktoś ocenić uszkodzenie widelca karbonowego w rowerze marki TREK?  Linka była źle poprowadzona i wytarła widelec. Głębokość szczeliny to 1.05mm.  Wie ktoś jaka jest grubość widelca ?

IMG_20190814_153926.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siejak1

Jeździć, obserwować. Ewentualnie dać do carbontechu na wklejenie łaty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misterbociek
Napisano (edytowane)

Tylko ja właśnie ten rower kupiłem na allegro od osoby prywatnej za 2800zł. Na zdjęciach w tą szczelinę ładnie linka była włożona i nic nie było widać. Sprzedający telefonicznie dwa razy mnie zapewniał że rower nie jest uszkodzony. 

Edytowane przez misterbociek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tatanka

Wysłałeś mu chociaż fotki ze stosownym komentarzem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
siejak1

Jak kupiony w takim stanie, tymbardziej przez allegro to ja bym zwracał albo prosił o zwrot na nowy widelec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Swoją drogą.jak można doprowadzić wideł do tego stanu ?

To,że rowery są wypuszczane z fatalnie puszczanymi linkami,to rzecz nie nowa,łatka z grubej folii w kilku miejscach,to pierwsze co się robi w takich przypadkach,ale tu to dramat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misterbociek
Napisano (edytowane)

zadzwoniłem do sprzedawcy i wysłałem zdjęcia. trochę dziwna sytuacja była ponieważ sprzedający od razu mówi że tu na allegro widzi widelce karbonowe w dobrej cenie. Jak usłyszałem że da mi 300zł za widelec to go wyśmiałem...

Teraz, Quell napisał:

Swoją drogą.jak można doprowadzić wideł do tego stanu ?

To,że rowery są wypuszczane z fatalnie puszczanymi linkami,to rzecz nie nowa,łatka z grubej folii w kilku miejscach,to pierwsze co się robi w takich przypadkach,ale tu to dramat.

Fabrycznie linka idzie z drugiej strony i opiera się o ramę. Tutaj ktoś źle założył inkę. Pozatym trochę dziwne że w widelcu jest milimetrowa dziura a linka jest delikatnie obtarta.

Rok temu kupowałem nowego cube w sklepie do dosłałem w zestawie przeźroczyste naklejki ochraniające rame przed linkami ;)

Edytowane przez misterbociek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta