Skocz do zawartości

[sztyca] 400mm czy podejdzie?


Szymszon90

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że ta dłuższa sztyca też ma średnicę 30,9 mm . Nikt nie powie czy 400 schowa się odpowiednio bo nie wiemy jak jest rama i jak wysoko była wysunięta sztyca 350 mm . Ale to nie jest problem bo szytcę można obciąć ! ( no chyba ze to carbon to nie wiem ) Trzeba tylko pamiętać że po obcięciu znaczek max wysunięcie będzie nieaktualny . Standardowo jest on umieszczony 10 cm od końca sztycy więc jeśli obetniesz 5 cm to powinieneś zrobić jakiś znaczek 5 cm ponad fabrycznym .

Zwrócę jeszcze uwagę że sztyce mają ( albo i nie mają ) różne offsety . Sprawdź czy wybrana przez żonę sztyca ma  jarzmo odsunięte od osi ( +/- ) tak samo jak stara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rama jest w rozmiarze co najmniej 17" to sztyca 400 powinna wejść cała . Przy małych ramach 13 - 15 " pewnie trzeba by obcinać .

Sztyca Kellysa ma bardzo wygodną regulację położenia siodełka ale offset jest wyraźnie mniejszy niż w oryginalnej . Nie wiem jak teraz ustawione jest siodło ale może się zdarzyć że przy  nowej sztycy  pozycja będzie nieco krótsza . Ma to wpływ na pochylenie ale też na ustawienie względem pedałów . Żona może w ogóle  nie zauważyć różnicy ale równie dobrze może jej być mniej wygodnie . To wszystko oczywiście  teoretyzowanie .

Z drugiej strony mam sztyce Uno w dwóch rowerach i nie zgłaszam zastrzeżeń . Owszem regulacja siodełka jest mniej wygodna ale to się robi raz na zawsze . Sztyce Uno są na pewno tańsze i ( chyba ) występują też w dł 350 .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, WaGiant napisał:

Jeśli rama jest w rozmiarze co najmniej 17" to sztyca 400 powinna wejść cała . Przy małych ramach 13 - 15 " pewnie trzeba by obcinać .

Sztyca Kellysa ma bardzo wygodną regulację położenia siodełka ale offset jest wyraźnie mniejszy niż w oryginalnej . Nie wiem jak teraz ustawione jest siodło ale może się zdarzyć że przy  nowej sztycy  pozycja będzie nieco krótsza . Ma to wpływ na pochylenie ale też na ustawienie względem pedałów . Żona może w ogóle  nie zauważyć różnicy ale równie dobrze może jej być mniej wygodnie . To wszystko oczywiście  teoretyzowanie .

Z drugiej strony mam sztyce Uno w dwóch rowerach i nie zgłaszam zastrzeżeń . Owszem regulacja siodełka jest mniej wygodna ale to się robi raz na zawsze . Sztyce Uno są na pewno tańsze i ( chyba ) występują też w dł 350 .

 

Kurcze czyli ta uno ma z 20 mm ofssetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...