Skocz do zawartości

[Trasa rowerowa R10] pytań kilka.


erkaer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

we związku z tym że za kilka dni chcę ruszyć ze Świnoujścia na Hel ma do Was kilka pytań pomocniczych, nie będzie to rajd raczej jazda bez spiny i trzepania kilometrów, chce nacieszyć oczy widokami, całą trasę chcę zamknąć w 5-6 dniach, spanie raczej w namiocie choć nie wykluczam jakiegoś łóżka jak już będę padał na twarz :),  :

1 Co do samej trasy, co warto na niej zobaczyć, gdzie zjechać nadkładając kilometrów ale nacieszyć oko, może osoby które już jechały tą trasą dysponują śladem gpx.

2 Nieco powiązane z powyższym, czy możecie polecić jakieś noclegi/pola namiotowe na tej trasie.

3 Ze nie jest to dzicz to nie przewiduję problemów z jedzeniem, ale co zabieraliście ze sobą na taki wypad, jako że kuchenkę z kartuszem zabieram coby z rana porannej kawki zakosztować.

4 Mile widziane uwagi o czym nie zapomnieć albo co warto zabrać ze sobą

5 Trochę z innej beczki pytanie, jako że może fajnie byłoby zarejestrować sobie taki wypad zastanawiam się nad kamerką, nie za miliony i mam na oku używki SONY ActionCam AS200VR albo Go Pro Hero 4 Silver obie w podobnych pieniądzach, i nie wiem czy warto więc poproszę o poradę.

Jasko że jestem na etapie organizacyjnym więc pewnie jeszcze jakieś pytania mi się nasuną tymczasem 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Poczytaj w necie o Eken H6S, za ok. 450 zł kupisz nową z 3 bateriami. Bateria wytrzymuje ok. 50-55 minut nagrywania ( nie wiem jak w Go Pro 4 ). Sam używam Eken H9 i brakuje mu tylko wg. mnie stabilizacji, która jest w 6s. No i nie ukrywam,że pakiet 6 baterii wystarcza na nakręcenie 3 godzin w 1920x1080 ( jak pisałem wymiana co 45-50 minut baterii )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 
Przejechaliśmy tą trasę w dniach 28.07-08.08. Proponuję zaopatrzyć się w ślad gpx, lub mapy, bo oznaczenie szlaku jest fatalne.
Zamieszczony plik to trasa naszego przejazdu, w znacznej mierze pokrywa się z R10. 
Kilka uwag do niego.
1. Z Łazów możesz pojechać dalej wzdłuż morza, czeka cię ok 2km plażą a dalej do Dębowca stamtąd  do Dąbek, ale trasa południową stroną jeziora Bukowo jest bardzo dobra, cały czas asfaltowa droga rowerowa.
2. Z Darłowa kieruj się do Darłówka i dalej do Jarosławca wzdłuż brzegu, z tego co widziałem na zdjęciach jest tam droga z płyt betonowych, a przed Jarosławcem asfaltowa DDR'ka. My jechaliśmy tak jak na śladzie. Między Drozdowem a Rusinowem sporo samochodów.
3. Ustka Rowy, możesz spróbować pojechać nad morzem czerwonym szlakiem pieszym, jechaliśmy tam 2 lata temu i droga prowadziła czasem nad samym morze, ale z sakwami nie zdecydowaliśmy się tam jechać i już tam byliśmy.
4. Łeba – Osetnik, nie zdecydowaliśmy się na jazdę R10, bo spotkani rowerzyści (oraz na forach) odradzali ten fragment, ze względu na błota. Nasza wersja za to przez piachy … musisz zdecydować.

Poniżej list pól (wraz z linkami) na których spaliśmy z ew. uwagami i ceną za 2 osoby dorosłe i młodzieńca 12 lat. Do żadnego mieliśmy zastrzeżeń.

Wisełka „Willa Wisełka” (prysznice czynne do 22:30) – 60zł   link

Dziwnówek „Camping Wiking” wypasiony camping – 94 zł   link

Dźwirzyno „Biała mewa” 49 zł  link

Unieście „Ada” 75zł link

Jarosławiec 52 zł link

Rowy „Camping 156”  50 zł  link

Łeba „Ginter Park” 64 zł – prawie na końcu Łeby za to bardzo sympatyczne  link

Karwia „Relaks” 48 zł (prysznic płatny dodatkowo 4zł 10 minut)  link

Hel „Helikamp” 56 zł link

Jedzenie kupowane po drodze, ew banany, pączki i batony do sakwy, jednie na odcinku Rowy – Łeba możesz zabrać więcej picia, ale też bym nie przesadzał.

 

wb_all.gpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...