Skocz do zawartości

[blokowanie łańcucha] kross 2.0


marioxxx17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dziwny problem.

Kross Hexagon 2.0

Co jakiś czas przy zmianie przerzutki z 2 na 1 łańcuch ładnie schodzi ale nie spada i idzie z zębatką i mamy zonka w postaci blokady.

Rower ma 2 miesiące i przejechane około 500 km.

Problem jest od samego początku ale myślałem że to wina łańcucha.

Umyłem go nasmarowałem i jest to samo.

Serwis Kross kazał mi się zgłosić do najbliższego serwisu ale najbliżej mam 30 km i trochę mi nie poręcznie.

Dołączam jpg żeby zobrazować problem.

 

PS.sorki jeżeli zły dział ;)

IMG_20190808_174318 (1).jpg

IMG_20190808_174402 (1).jpg

IMG_20190808_174403 (1).jpg

IMG_20190808_174404 (1).jpg

IMG_20190808_174412 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu max 3 bieg dzieje się tak w dwóch rowerach zakupionych w tym samym czasie.

Niby jak ją wyregulować skoro zmiana biegów jest poprawna ,łańcuch nie spada ani z najniższej ani z najwyższej zębatki więc co tu regulować,zęby są chyba ok nie ma bicia,ręce mi opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzanie mi ten łańcuch wygląda. Ja wiem, że w budżetowym rowerze zakłada się najtańszą padlinę, ale wizualnie to on wygląda jak relikt przeszłości. Jakieś oznaczenia ma czy coś? Wg specyfikacji to ma być korba Turney i łańcuch HG40 czyli najpodlejsze ale jednak Shimano - czyli ma działać.

I zgadzam się, że regulacja tu raczej nic nie da, regulacja wrzuca lub zrzuca łańcuch na górze korby i nie ma wpływu na blokowanie się na dole pod sam koniec cyklu.

A problem to występuje od zawsze? Bo HG40 to padlina, u mnie po 700km był do wywalenia bo się wydłużył ponad 1%... Może pedałkujesz jeszcze bardziej siłowo niż ja i zajechałeś go w te 500km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę co on ma na sobie za oznaczenie. 

Według specyfikacji ze strony

ŁAŃCUCH YBN S50

Może ja trochę siłowo bo lubię dać sobie wycisk ale żona na pewno nie. 

W moim był od początku tylko wcześniej jeździłem więcej po szosie i nie używałem 1 biegu, zresztą 3 dni się to nie zdąży a 4 co chwila, czarna magia. 

Wsiadlem specjalnie na rower żony i okazuje się że problem jest identyczny zresztą kiedyś tak jej się stało a jej ma przejechane może z 200 km. 

Tu pełna specyfikacja roweru:

https://www.kross.pl/pl/2019/mtb/hexagon-2-0

NAJBARDZIEJ WKURZA MNIE TO ŻE STARE 10 LETNIE ROWERY Z MARKETU ZA 400 ZŁ NIGDY CZEGOŚ TAKIEGO NIE MIAŁY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe rowery więc po co zmieniać łańcuchy?

Zmierzyłem je nie są nic wyciągnięte."na 10 odcinkach fabrycznie mierzących mają 25,4 cm więc idealnie.

Po kolei sprawdzałem każde ogniwo w każdą stronę , wszystko płynnie pracuje.

Były myte i smarowane.

Dziś powtórzyłem operację.

Wstawiam zdjęcia może ktoś znajdzie przyczynę występującego problemu.

 

IMG_20190815_121917.jpg

IMG_20190815_121959.jpg

IMG_20190815_122031.jpg

IMG_20190815_122706.jpg

IMG_20190815_123522.jpg

IMG_20190815_123543.jpg

IMG_20190815_123550.jpg

IMG_20190815_123612.jpg

IMG_20190815_123623.jpg

IMG_20190815_123705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać? Łańcuchy się zużywają, jak się zużyje to zaczyna jeść zębatki kasety i korby. Może i u Ciebie wymiana kompletu to 200pln ale w lepszych rowerach zmiana napędu to 600 i więcej złotych więc o długość łańcucha się dba.

Generalnie nie szanuję Yabana, uważam firmę za badziew i osobiście zacząłbym od zmiany na wymienione już KMC X8. Ale skoro rowery na gwarancji, to niech się serwis martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cervandes napisał:

Po co zmieniać? Łańcuchy się zużywają... 

To wiem że się zużywa ale na wymianę ze wzgledu na zużycie jest za wcześnie i nie są wyciągnięte.

Ale np. żony ma przejechane bardzo mało jazda delikatna i dzieje się to samo. 

Dziś znowu 

Porażka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym łańcuchu też tak się działo,ale zdjąłem go do mycia i założyłem spinkę.

Ale dziś klin nastąpił w innym miejscu niż spinka,akurat zrobiłem zdjęcie z zaznaczeniem na zębatce,łańcuch też zaznaczyłem ale nie mam zdjęcia ale sprawdzałem to na tym oczku było wszystko ok. 

68823482_627081897784812_548764221903470592_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tatanka napisał:

Przerzutka przednia nie jest zbyt wysoko ?..

Chyba nie bo problemu ze zmianą biegów nie ma.

Tylko to cholerne zacinanie się łańcucha, dziś po zaznaczeniu białym markerem przejechałem około 10 km i ani razu się nie zblokowało a chciałem sprawdzić czy w tym samym miejscu to się stanie.

A ząb tak jak palcem po nim jeździłem to gładki,z góry jak patrzyłem to prosty.

Chyba serwis zostaje i niech się męczą ale znając życie jak pojadę to ani razu to się nie stanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentowana sytuacja to tzw "chain suck", czyli zaciągnięcie łańcucha, tutaj spowodowane nie uwolnieniem się z zęba. Spowodowane jest to, w moim zdaniu eksperta, zastosowaniem łańcucha który może formalnie jest 8 rzędowy, ale nie jest łańcuchem shimano, więc nie paruje się prawidłowo z korbą.

Problem tutaj jest pewno dlatego, że łańcuch siedzi za ciasno na korbie.

Tak na marginesie, aby temu problemowi zapobiegać w co lepszych zębatkach frezuje się takie fazki ja na fotce.

EDIT: aha - i przerzutka jest za wysoko.

spin-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.

Łańcuch w takim rowerze ma mieć 108 ogniw.

Wiem jakie są sposoby i jak je znaleźć w 2 sekundy...,ale zadałem konkretne pytanie.

Co ma wysokość przerzutki do "zaciągania łańcucha " możesz mi to wytłumaczyć i czemu jest za wysoko i ile ją ewentualnie obniżyć?

I ten łańcuch YBN S50

SPECYFIKACJA
Wymiary: 1/2”x3/32”
Ilość biegów: Łańcuch 6-7 rzędowy
Kolor: brązowy
Kompatybilność: Shimano, Campagnolo oraz Sram

jest seryjnie montowany w tej serii rowerów i jeszcze nie mieli takiego przypadku jak w moich rowerach :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...