Skocz do zawartości

[Hamulec przedni] Shimano 395


piotrek120

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm. Zużył mi sie hamulec przedni Tektro Auriga Comp. Chce wymienic. Kupie tarczę Shimano RT66 klocki półmetaliczne. Jaki hamulec dobrać? Shimano m395 czy m445 czy m355 lub m365? Na hamulec mam budżet ok. 100 zł. Nie bedę zainwestował w drozsze m615 mimo ze sa podobno wyraznie lepsze ponieważ są za drogie i nie musze mieć az tak dobrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużył ci się hamulec? Klocki - pewnie, tarcza - może ale hamulec? Sam ostatnio wymieniałem Compy tylko dlatego, że zaczęła mnie denerwować długa klamka, poza tym to są prawie niezniszczalne. Pracowały lata i z półmetalikami dalej podnosiły moje grube cztery litery (waga robocza z rowerem ponad 110 kg). Nie wiem czy za 100 zł dostaniesz hamulce działające lepiej chyba, że bardzo chcesz zmienić klamkę na krótszą. Ja bym jednak poczekał i dozbierał do Deorek tak żeby poczuć już jakąś różnicę przy przesiadce. Niech jeszcze się inni wypowiedzą o sikalności tamtych generacji i grup bo sam mam hamulce shimano dopiero od M6000 i póki co jest z nimi dobrze.

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok mi sie zatarł i juz nie wychodzi z zacisku. Nie wiem czy przyrdzewiał czy się coś dostało do środka. W każdym razie nie działa. Jeden tłoczek się wysuwa drugi stoi w miejscu. Rower mam juz prawie 10 lat. Kross level A2 z 2009. Z tyłu jeszcze jako tako działa hamulec chociaż rewelacji tez nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie 4 co podałeś będą hamowały, różnicy w mocy itp raczej nie zauważysz, co najwyżej budowa klamki może mniej lub bardzije odpowiadać. :)

W sumie jak masz klamkę dobrą, to sam zacisk SLX do 100zł da się wyrwać, tylko na 100% nie powiem czy będzie to pasowało i działało prawidłowo ze sobą, na pewno zacisk M615 czy M6000, by był mniej problematyczny, bo jest on bez banjo, a do SLX już trzeba banjo dokupić.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając z tych które podałeś nie odczujesz żadnej różnicy ani w sile ani w modulacji ani w ergonomii klamki, bo to wszystko jedno i to samo.

Dłubanie z zaciskiem Shimano do starej klamki tektro jest możliwe ale wyjdzie słabiej i drożej niż poniższa propozycja

Skuś się i dołóż 20zł do mt400, on ma wygodniejszą klamkę i jest ciut mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł bym w sumie kupić sam zacisk tylko pytanie czy to będzie grało. Zaciski m615 po 120 chodzą widziałem. Klamka jest sprawna w każdym razie tylko trochę luzu ma. A jeszcze odnośnie tarcz. To brać te rt 66 i klocki półmetal czy tanie tarcze i klocki zywica?

Mt400 tez patrzyłem, może wezmę ten jak mówicie ze daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą znajomy kupił z Aliexpress mt200 i ma tarcze rt66 i są dosyć kiepskie te hamulce. Modulacja słaba i słaba siła hamowania, powiedział bym nawet ze gorzej niż w Aurigach. Może to jakieś trefne mu przysłali bo dał grosze za nie.

Za to jak jeździłem na SLX innego znajomego to jest niebo a ziemia do tych mt200 i Tektro. Czułość klamki i siła hamowania jest kilkukrotnie większa niż w tanich hamulcach typu mt200. Takie moje spostrzeżenie jak by ktoś się zastanawiał czy do nowego roweru dać tańsze czy droższe hamulce. Jak ktoś ma zamiar jeździć agresywnie w trudnym terenie to hamulce Deore i wyższe modele oraz dobre tarcze i klocki conajmniej pólmetaliki to mus.

Edytowane przez piotrek120
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mt200 i wszystkich tanich Shimano z mt400 włącznie są gówniane te same klocki. Po zmianie na półmetaliczne kool stopy to dopiero zaczynają być hamulce. No i nie porównuj slxa do wszystkiego poniżej m6xx/6xxx bo servo wave i większą średnica tłoczków robi robotę.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście przesadziłem z tym porównaniem SLX do tanich Shimano;) ale z ciekawości przeglądałem oferty rowerów teraz i widziałem że do niektórych rowerów za 4 kafle są wkładane hamulce typu mt200 co jest dla mnie lekką paranoją. Być może za jakiś czas przerzucę się na 27,5 cala jak się uda przyoszczędzić pare groszy na nowy rower;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-hamulce-hamulce-tarczowe-hamulec-tarczowy-shimano-altus-br-mt200-+-bl-mt200-przedni-o_l_158_11473.html

:)

To popatrz co czasami potrafia mieć fulle AM/Trail za 8-10tys zł... i weź się tym w górach zatrzymaj, gdy ważysz np 90kg. Nie wspominam o najtańszych tarczach, ktore są juz krzywe po pierwszym powrocie z wypadu w góry.
Przykład... 
https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-3--ge--2019
lub https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-2-2019https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-2-2019
Raign na MT520... https://www.giant-bicycles.com/pl/reign-2--ge--2019 :D

ps, M615 vs M785, jest też spora różnica, w modulacji, sile hamowania czy pracy zacisku, miałem M615 i w obu hamulcach tłoki nie pracowały równo, w rowerze znajomego identycznie było.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poskładałem na szybko rower juniorowi...

https://www.forumrowerowe.org/garage/ve/garage/vehicle/8675-lepiszcze-eksperymentalne-dla-juniora/

Tam MT200 i czerwone kool-stopy + chińskie tarcze. Wsadziłem sztycę 400 ze swoim siodłem i zrobiłem na tym 20km. To narawdę dobrze hamuje. Na co dzień używam M785, M6000 i Formula R1. Ważę w okolicach 110kg.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na dzień przed wyjazdem rozwaliłem tył, wyrwał mi korzeń przewód, banjo pękło... Jedyny hamulec jaki byłem w stanie dostać od ręki przed zamknięciem sklepu to było m315. Zabawne zestawienie z fullem 18kg na ramie z 200mm skoku, ale hebel robił to co do niego należało (chociaż wiadomo tył wymagania inne), może nie było tak jak lubię bo klamkę trzeba było jednak trochę dusić a nie "głaskać" i nie lubię długich ale hamowało normalnie na żywicznych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, uzurpator napisał:

Te dwie wartości sobie przeciwstawne. Masz albo jedno, albo drugie

No być może i tak jest. W każdym razie jak ktoś ma zamiar jeździć ostro po lesie wąskimi ścieżkami to nie ma co oszczędzać na hamulcach :) Ciekawe jak wypadną te mt400. Juz zamówione. Porównam je do Tektro i do m200 i napisze, może komuś to może przy wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 13.08.2019 o 19:41, piotrek120 napisał:

Tłok mi sie zatarł i juz nie wychodzi z zacisku.

Naprawa tego jest banalnie prosta, jednak często ciężka zarazem do wykonania :P Dzieje sie tak gdyż tłok z racji na budowę metalową chromowana przykleja się do uszczelki.

Aby to pchnąć należy wygrzebać w garażu klucz nastawny w mojej rodzinnej okolicy zwany szwed. Gogole pokazuje 2 rodzaje, tzw żabę i szweda. 

SZWED

Najlepiej mały klucz, nim blokujemy tłok ruchomy. Jak mamy lepsze narzędzie, używamy lepszego. I pompujemy klamką aż się tłok ruszy. Jak klamka za miękka, odpowietrzamy układ i powtórka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...