Skocz do zawartości

[Kask] Słuchawki wypadające z uszu


CiaoRagazza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam mogłoby się wydawać dość prozaiczny, choć irytujący problem. Otóż jeżdżę w kasku typu full face i zwyczajnie podczas jazdy wypadają mi one z uszu, nie mówiąc o tym że zakładanie ich w kasku jest trudne. Słuchawki sportowe już przetestowane, uciskały one zwyczajnie moją głowę tak, że nie dało się wytrzymać. Ma ktoś na to jakiś patent? Pozdro!

 

Ps. Błagam, nie piszcie komentarzy ''na rowerze nie używa się słuchawek'' itp bo nie o to się tutaj rozchodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, CiaoRagazza napisał:

Ps. Błagam, nie piszcie komentarzy ''na rowerze nie używa się słuchawek'' itp bo nie o to się tutaj rozchodzi.

Nie? A o co? O to, że chcesz jeździć jak wariat ze słuchawkami w uszach i nikt ma nie zwracać na to uwagi? Takie wątki powinny być od razu zamykane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

Nie? A o co? O to, że chcesz jeździć jak wariat ze słuchawkami w uszach i nikt ma nie zwracać na to uwagi? Takie wątki powinny być od razu zamykane. 

Nie wiem czy wiesz ale jazda na rowerze nie ogranicza się tylko do jazdy po drogach publicznych. Katuje triki na lokalnych zamkniętych  dirtowych spotach gdzie wszystko dzieje się w kontrolowanych warunkach, nikomu krzywdy nie zrobię słuchając muzyki dlatego też powiedziałem żeby nikt mi nie zwracał uwagi, poza tym nie szpanuje jak 90% widzów pana fajerwerka w fullface na mieście ;)

 

2 godziny temu, Loel napisał:

Chciałbym mieć tylko takie problemy :)

Jeśli nie wnosisz nic sensownego do tematu to szanujmy się i nie róbmy sh*tpostingu ;)

 

@Roballinho nie przekonuje mnie to zbytnio, ale spróbuję. Zamówię wieczorem i jak dojdą to przetestuje :D

 

@dran2 pomysł z mocowaniem w kasku wydaję się dobry. Tylko jest problem z tym, że nie ma tam zbyt dużo miejsca, to fullface więc to urządzonko odpada z racji na swoje gabaryt i kabel. Są jakieś podobne urządzenia tylko bezprzewodowe i w rozmiarze mini?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki występują w wersji pod BT a po zdjęciu pałąka są dosyć mini, zostaną 2 głośniczki połączone kablem, całość można puścić w gąbkach. Możesz też poszukać motocyklowych interkomów pod BT tylko one zazwyczaj mają słabą jakość dźwięku. Znalazłem jeszcze wątek jak gościu jakieś tanie słuchawki BT wybebesza i montuje w kasku, może cię to zainspiruje.
https://s1316.photobucket.com/user/Alan_Pally/slideshow/bluetooth%20helmet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają moje Kossy po odczepieniu pałąka. To wersja pod minijack, ale na desce używam BT i jest identycznie, to te same głośniczki tylko jedne mają kabel z jackiem, a drugie kabel z odbiorniczkiem BT i mikrofonem. Mogę ci je nawet wieczorem mniej więcej zwymiarować jakbyś chciał się upewnić że je gdzieś wciśniesz.
https://photos.google.com/share/AF1QipN592pNHyamod13s8C_f1VDS81gxELTJnafsGyOd5tUKWZVVsVxKn5bljBk7G8ILw?key=RTN5OEdxeUtYRnpBVy0wV0U0ZmxsVEY1eHZuVHhn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki to kółka o średnicy 45mm, grubości 9mm + 3-4mm na maleńką wypustkę mocującą na wcisk do pałąka. Jak byś chciał coś na stałe w kasku to jest ona do obcięcia, ja zostawiłem bo używam ich do kompa poza sezonem. Teraz sobie przypomniałem że dużym problemem jest krótki odcinek kabla między głośniczkiem a pilotoodbiornikiem z jednej strony i baterią z drugiej. ma tylko 35mm i chcesz mieć do tego dostęp. (przynajmniej do pilota, tam się włącza i ładuje) Niemiło mnie to zaskoczyło po sezonie po sezonie jazdy z kablową wersją a potem kupnie BT w ciemno. Udało mi się to jakoś wyprowadzić, ale w pełnym kasku pewnie trzeba by ten kabelek przedłużyć. Miedzy baterią a pilotem jest 35cm, bateria to "prawie walec" 59x10mm, pilot nieco mniejszy.
https://photos.app.goo.gl/FpLSBFxsnxf8chtc7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...