Skocz do zawartości

[Zabierzów i okolice] trasy przez tereny prywatne


soldi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy macie jakieś doświadczenia i opinie na temat przejazdu przez nieogrodzony teren prywatny?

Pytanie dotyczy konkretnego przypadku, drogi łączącej Kleszczów i Nielepice (w Nielepicach od ul. Uroczej). Od strony Kleszczowa są tabliczki przy drodze, że teren jest prywatny, natomiast nie jest ogrodzony. Droga jest gruntowa / polna / błotna.

Czy macie jakieś doświadczenia z takimi sytuacjami i czy w tym temacie jest jakaś regulacja prawna? Szukałem informacji i wszędzie jest odniesienie do grodzonych terenów ale o prywatnych łąkach i lasach bez ogrodzenia nie znalazłem.

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Oznakowany "teren prywatny" jest tam tylko przy zakrętach bliżej Kleszczowa. Wynika to z tego że samochody ciągniki i quady omijały kałuże jeżdżąc po prywatnym. To droga gminna gruntowa w całości po której m.in. biegnie szlak. Co ciekawe jest plan wyasfaltowania... Kiedy nie wiadomo ale są głosy za. A jeśli chodzi o twoje pytanie w sensie ogólnym. Prywatne to prywatne. Jeśli właściciel sobie czegoś nie życzy to grodzi i znakuje, bo Ty jako turysta nie masz obowiązku znać stosunków właścicielskich i jak jest droga to korzystasz w dobrej wierze. Taka sytuacja ma miejsce w dl. Kluczwody w Gackach. Biegła tamtędy zwyczajowa droga przez prywatny teren do sadów i pól inych właścicieli. Właściciel gruntu w końcu się zdenerwował (ciężko powiedzieć dlaczego - dość mgliście to było tłumaczone) i zagrodził odcinając właścicieli od swoich gruntów położonych głębiej w dolinie. I nikt mu nie mógł nic zrobić. Nie wiem na czym stanęło, coś tam się pozmieniało ale było to wynikiem jakiejś ugody choć sytuacja nie powróciła do normy i szlaki są zamknięte, trzeba objeżdżać ścieżką przez Wielką Wieś też przez prywatne drogi gruntowe ale Właściciele tam nie robią problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...