Skocz do zawartości

[Rama na koło 26] Ratowanie roweru - przekładka


Yaevinn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadałem przez wiele lat swój używany amatorsko rower samoróbę na bazie ramy Author Vision. Był to wykonany w domu ulep w składzie: Rama author vision 21" z roku chyba 2003,  amor manitou sliver 80mm, osprzęt Shimano SLX/Deore XT, tarczówki Hayes HMX 9, koła 26" mavic/dt swiss/deore XT, rury i mostki Ritchey Pro / Ritchey WCS.

Rower ten musiałem pewnego dnia zostawić na monitorowanym podwórku, i został skradziony. Odzyskałem go, a sprawca siedzi bo kradł w warunkach recydywy zwyczajnej, a oprócz tego dowalili chyba mu paserstwo, i handel amfetaminą, ale rower jest zniszczony - złodzieje nie mogąc poradzić sobie z zapięciem abusa pocięli ramę nożycami. Naprawa ramy nie wchodzi w grę, jest ona wykonana z kiepsko spawalnego duralu cynkowego 7075, ubytek jest duży i jest podgięta. Mam już inny rower (cube stereo 140), ale mam do tego roweru bardzo duży sentyment, bo zrobiłem go sam, i chciałbym go naprawić tzn przełożyć bebechy do nowej ramy (i nowego amora, bo chciałem wymienić). 

 

Kupno nowej (ew. używanej ze znaną historią) ramy pod koła 26 w wielkości 21 lub podobnej okazuje się nie być takie łatwe. Słynny Accent Peak 26 występuje w sklepach na ogół jako M i S, nie mam też jakoś przekonania do tej ramy. Co myślicie np. o tym authorze traction ? Wiem że to niższy model, ale czym właściwie się różni, będzie cięższy ? https://allegro.pl/oferta/rama-mtb-26-author-traction-v-br-21-promo-8080172426

Ewentualnie może polecacie coś innego ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...