Skocz do zawartości

[kierownica] ściąga na prawą stronę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, że mi ściąga kierownicę na prawą stronę.

Co może być tego przyczyną?

Zauważyłem, że przednie koło nie jest ustawione na środku uginacza więc, na hakach ustawiłem przednie koło tak by było blisko lewej strony i nadaj ściąga w prawo.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to krzywy uginacz lub krzywy mostek( po montażu mostka 45mm stało się to bardziej wyczuwalne niż na 110mm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kacperek12 napisał:

tylko jak to sprawdzić?

Postawić rower pionowo i popatrzeć z tyłu, przodu. Koła powinny być w jednej linii dokładnie w osi symetrii ramy. Możesz przyłożyć kawał długiej deski (czy jakiegoś kształtownika) do obu kół. Powinien dotykać jednocześnie do obręczy (opon) obu kół - w sumie w 4 punktach. Oczywiście oba koła musza stać pionowo 

Sprawdzenie samej ramy:

1 metoda: Zawiesić rower do góry kołami na kawałkach sznurka przywiązanych do kół. Jeśli rama jest prosta to kierownica ustawi się jak do jazdy na wprost.

2 metoda: Przyczepić koniec sznurka do haka z jednej strony, pociągnąć sznurek wokół rury sterowej do haka z drugiej strony. Zaznaczyć na sznurku miejsca gdzie dotyka haków i środka rury sterowej. Porównać długości sznurka z obu stron-muszą być równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Garlock napisał:

ostawić rower pionowo i popatrzeć z tyłu, przodu. Koła powinny być w jednej linii dokładnie w osi symetrii ramy. Możesz przyłożyć kawał długiej deski (czy jakiegoś kształtownika) do obu kół. Powinien dotykać jednocześnie do obręczy (opon) obu kół - w sumie w 4 punktach.

Pod warunkiem, że umie się koła na szybkozamykaczach poprawnie zakładać i są one dobrze zaplecione oraz proste. :) Niestety w większości ludzie zakładają koła niepoprawnie, więc nie jest to zbyt miarodajny sposób.

O pozostałych metodach nie będę nic pisał, bo chyba wymyślone na poczekaniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

Pod warunkiem, że umie się koła na szybkozamykaczach poprawnie zakładać. :) Niestety w większości ludzie robią to niepoprawnie, więc nie jest to zbyt miarodajna metoda.

Jeśli koło jest źle założone w szybkozamykaczu to ta metoda to pokaże. Czyli jest jak najbardziej miarodajna:D

Teraz, TheJW napisał:

O pozostałych metodach nie będę nic pisał, bo chyba wymyślone na poczekaniu. :D

Nie, ściągnięte :

http://www.mytenspeeds.com/My_TenSpeeds_1/Site Contents/How_To_Do_It/FrameSetPrep_7_SimpleStraightTest.htm

http://www.mytenspeeds.com/My_TenSpeeds_1/Site Contents/How_To_Do_It/FrameSetPrep_5_StringingFrameSet.htm

Sprawdzone, działa. W warunkach chałupniczych całkiem nieźle zastępują to:

image.png.e14763bb5537ae2c599d2a8ee58fb19c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...