Skocz do zawartości

[Jazda na rowerze] Dostosowanie roweru do trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Damki są po to, żebyś nie musiała zadzierać nogi wsiadając na rower - jeździsz w spódnicy ?

Poza tym - same wady. Różnica jest taka, że rower o takiej samej wadze będzie bardziej wiotki a o takiej samej sztywności - cięższy. Chcesz mieć szybciej i lżej to lżejszy rower o węższych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ubieram spódnicy na rower, bo się wstydzę :x Sami wiecie jak to jest. W moim mieście i tak szybciej nie można się przemieszczać rowerem, więc zależy mi tylko na wygodzie. Z kondycją na rower też nie jest tak źle, bo się przyzwyczaiłam już do mojego góralka ;) Jednak chyba czas na zmianę tak jak Panowie doradzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dabrowska135 napisał:

Warto jest więc inwestować w 'damkę' do jazdy ulicami miasta? Czy różnica jest odczuwalna?

Ja myślę że warto! Damka z biegami w piaście 3 lub 7 biegów. Zaleta jest taka że wsiadanie i zsiadanie z roweru jest bezproblemowe. Zatrzymujesz się na światłach i bez problemu zmieniasz przełożenie. Ja mam rower do miasta i pracy damski a w trasę fitnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HurtLocker napisał:

Szybkie spojrzenie na czym jezdza ludzie w miescie, jezdza na wszystkim i we wszystkim jednak rekreacyjne xc (zgaduje ze taki wlasnie rower masz) jest raczej w odwrocie. Roznica jest wyczuwalna, przede wszystkim bardziej wyprostowana i zrelaksowana pozycja na rowerze.

To z Polski fota ? Bo mi jakoś do naszego kraju nie pasuje ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...